Skocz do zawartości

E91 doposażenie w tempomat ??


badylek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś doposażał w tempomat poza aso?

W ASO zawołali 3 tys więc niema sensu. :mad2: (1800zł materiał + 1200zł robocizna)

 

Czy znacie kto może się tego podjąć i poprawnie przeprowadzić w rozsądnej ceni? woj.łódzkie i ościenne

Moja końcówka vinu: KY52142

Produkcja 04.2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Serwis braci Jagiełło na Św. Teresy w Łodzi. Mają tam dobrego elektryka, możesz zapytać czy Ci to zrobi i za ile.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś doposażał w tempomat poza aso?

W ASO zawołali 3 tys więc niema sensu. :mad2: (1800zł materiał + 1200zł robocizna)

 

Czy znacie kto może się tego podjąć i poprawnie przeprowadzić w rozsądnej ceni? woj.łódzkie i ościenne

Moja końcówka vinu: KY52142

Produkcja 04.2007

 

hmm to ciekawe, ja też chciałem do swojej założyć i mi w ASO powiedzieli że to koszt ponad 10 tysięcy ponieważ trzeba wymienić zegary - wersja z tempomatem zapala jakiś wskaźnik na prędkościomierzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Ci powiedzieli, ponieważ do e90 z silnikami R6 potrzebny jest tempomat z funkcją hamowania, stąd cena 10k zł. Kolega pytał o zwykły tempomat, a to dużo prostsze, bo wtedy nie trzeba zegarów zmieniać.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zarejestrowani
Na allegro kupisz manetkę za 100-150zł , dół od kolumny kierownicy za 50-100zł , założyć możesz sam a programowanie np w wawie to okolo 150-200 zł i po krzyku ;)

b4c4c1867b858a60.jpg.30a4296d964cadcc5bbee45deeb1292d.jpg

OFICJALNY ZEWNĘTRZNY PARTNER BMW AG

Chiptuning Programowanie Carplay Kodowanie Diagnostyka BMW AOS

Tel. +48-790-465-462

https://www.facebook.com/Codemybimmer

https://www.instagram.com/codemybimmer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzajcie ceny w ASO! Bo dół od kolumny kierownicy nowy kosztuje około 70pln w ASO :wink:

 

Tak jak napisał dziqsek, dołożenie tempomatu bez hamowania to Pan pikuś - około 300-500pln.

Mam natomiast pytanie czy w wersjach R6 występowały tempomaty bez funkcji hamowania. W E92 benzynowej nie mam tempomatu :mad2: i mi go brakuje, pytanie czy mogę dołożyć ten bez funkcji hamowania - czy takie wogóle występowały.

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszelkie info. Znacznie ułatwi całą operację.

 

O ile założenie manetek nie będzie kłopotem, kogoś do tego łatwo znajdę.

Zakodowanie, jak widać z postu o E87 wymaga większych umiejętności.

 

Kogo byście polecili, jestem z łódzkiego?

Dzwoniłem do chłopaków z wydawniczej i stwierdzili że nie robili tego i musieliby się dowiedzieć jak.

 

Może znacie kogoś kto dalby radę zakodować tempomat??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Mam natomiast pytanie czy w wersjach R6 występowały tempomaty bez funkcji hamowania. W E92 benzynowej nie mam tempomatu :mad2: i mi go brakuje, pytanie czy mogę dołożyć ten bez funkcji hamowania - czy takie wogóle występowały.

 

Manetka nie hamuje ;) W większości samochodów funkcja tempomatu realizowana jest przez ECU silnika któremu potrzebny jest interfejs (owa manetka) za pośrednictwem którego skomunikuje się z kierowcą. Hamowanie realizowane jest przez sterownik ABS na polecenie ECU, kwestia odpowiedniego kodowania jak mniemam. Nie zdziwiłbym się gdyby Ci którzy mają zwykłe tempomaty mogli zakodować funkcję hamowania*.

 

*tylko wersje 6-cyl oraz egzemplarze 4-cyl po liftingu, czyli te które mają chociażby hill holder oraz suszenie tarcz hamulcowych podczas opadów deszczu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie bez problemu :) , przejedziesz się a wracając sprawdzisz tempomat :mrgreen:

Jeśli nikogo nie znajdę u siebie to pewnie tak zrobię. :lol:

 

A co do samodzielnej wymiany przełączników to:

Jaka jest kolejność przy zdejmowaniu kierownicy?

a dokładnie, to jak zdemontować poduszkę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzajcie ceny w ASO! Bo dół od kolumny kierownicy nowy kosztuje około 70pln w ASO :wink:

 

Tak jak napisał dziqsek, dołożenie tempomatu bez hamowania to Pan pikuś - około 300-500pln.

 

Czy w LCI Pan Pikuś nadal kosztuje 300-500 zł :)?

Pozdrawiam

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z tempomatem hamującym w wersjach R4 - LCI. Myślę że da się to zrobić, tylko trzeba było by dokładnie przejrzeć schematy...

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmniejszasz prędkość manetką od tempomatu to auto powinno hamować nie tylko silnikiem ale też hamulcami...

 

Mam prośbę ponieważ ty masz R6, czy u Ciebie na liczniku jest mechaniczna poprzeczka która zaznacza rządaną prędkość/ustaloną na tempomacie? :)

Pozdrawiam :)

http://www.mslab.com.pl


Do sprzedania:

Komplet felg z oponami zimowymi RSC - 17" Wzór Styling V Spoke 236

Nowy zestaw felg do F30 LCI 17" oponami zima i lato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmniejszasz prędkość manetką od tempomatu to auto powinno hamować nie tylko silnikiem ale też hamulcami...

 

Mam prośbę ponieważ ty masz R6, czy u Ciebie na liczniku jest mechaniczna poprzeczka która zaznacza rządaną prędkość/ustaloną na tempomacie? :)

 

tak jest, ja mam tak w moim r6

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Opisze tutaj mój przypadek bo przechodziłem przez to piekło :D

Chciałem doposazyć auto w kierownice multifunkcyjną i tempomat.

Krok pierwszy - zakup kierownicy - allegro, praktycznie nowa 200zł

Krok drugi - osłona pod kolumne kierowniczą - aso bmw - 90zł - patrzcie na odcien plastików !!

Krok trzeci - kupno przełączników (od 120zł do 350zł) - tutaj były największe jaja :

Nie bede sie rozpisywał dokładnie, napisze w skrócie. Manetka a raczej cały zestaw przełączników musi byc dopasowana idealnie do waszego samochodu. Wszelkie stwierdzenia ze obojetne jaki model grunt zeby miała tempomat to głupota i ktos kto tak mówi to głupol !! Po pierwsze, sprawdzamy czy w tasmie są wszystkie piny do obsługi multifunkcji. Po drugie, sprawdzamy po numerze czy pająk ta taśme obsługuje i czy obsługuje multifunkcję !! to bardzo wazne !! - można to zrobić np w Real.oem.

Trzy - oczywiście sprawdzamy tempomat. Cztery - sprawdzamy w manetkach typ przełącznika wycieraczek - manetka w kombi obsługuje tył którego nie ma w sedanie !!. Pieć - porównujemy manetke wycieraczek - czujnik deszczu, brak czujnika deszczu - to bardzo wazne bo w przypadku braku czujnika w samochodzie i kupna manetki ze znaczkiem "a" nie beda nam działały wycieraczki czasowe - to nie jest tylko przycisk !! Wysyłane sa inne sygnały w przypadku obu manetek.

 

Przechodziłem przez to wszystko równe 2 miesiące. Walczyc próbowała lokalna stacja BM Cars - polegli. Pomoc zaoferował jeden z forumowiczów - Mlodzik18 - niestety namiarów na mechanika ostatecznie nie dostałem.

Ostatnia próbą było skorzystanie z usług AOH Krzywaczka Janusz Jałocha - gośc jest rewelacyjny.

Nie dość ze zrobił to wszystko w godzinę to w dodatku przeprogramował całe auto - 3 czujniki - aby manetka z czujnikiem deszczu chodziła w aucie która go nie ma !! Mistrzostwo !!

Gorąco polecam Pana Janusza (wraz z bardzo ładną sekretarką :P :P ), zresztą inny forumowicz z serii 1 tez u niego to robił i był mega zadowolony. Koszt wsadzenia, montażu, programowania i napisania dodatkowego programu to 350zł a wiec naprawde niewiele.

 

Ps. Nie da sie tylko zaprogramowac tempomatu - bedzie wyskakiwał błąd DTC i samo DTC nie bedzie działało - trzeba nadpisać program i dodać cos od siebie. Zwykły Czesio z szopy tego nie zrobi.

 

Jesli macie jakieś pytania - piszcie - postaram się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Podsumowując , żeby założyć t-t do mojej beci ten "zwykły" potrzebuję manetkę oraz plastyk pod kierownicę .

Na aukcjach są manetki razem z taśmą , ją też muszę wymienić , czy moje bez t-tu podejdzie?

Znacie kogoś z lubuskiego kto mi t-t zaadoptuje w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.