Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze hamulcowe


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny które podałem to z wysyłką samolot i opłatami za zestaw przód i tył do f32 zapłaciłem 1100zł (Z23 karbonowe w zestawie są blaszki dociskowe i pasta)

Można je rownież kupić w Polsce -poszukaj

W linku który podałem jest wyjaśnione jak ten klocek jest zrobiony (karbon, ceramika i miedz i mało grafitu)

W europie nikt tak nie robi klocków (Od każdego producenta usłyszysz że ceramicznych klocków nie wolno z nacinanymi i nawiercanymi tarczami) Po za Brembo seria X ,chodzi o patenty

Jeśli już ktoś robi podobne to za trzy razy tyle i to i tak są klocki typu TRACK DAY czyli bez rozgrzania nie działają

Też mi je ktoś kiedyś polecił

W f30 miałem Z16 z nawiercanym tarczami i z tego co wiem są nadal

Hamują tak że trzeba patrzeć w lusterko wsteczne na trasie przy 250+

W miecie lepiej niż OEM ,nie pylą wcale i nie piszczą nigdy

Zresztą jak się czyta opinie w świecie o Power stopach to mi nie udało się znaleść nawet neutralnej opinii a o Hawk HPS czy EBC Yellow Stuffach , Ferodo itp i owszem ...



Power Stop Z23. max 700 C Klasa wspolczynnik tarcia G - 0,46-0,55 µ

Hawk HPS. max 350 C Klasa wspolczynnik tarcia F - 0,36-,45 µ

Co tu porównywać...


https://brakestock.pl/instrukcje/view-wskazniki-skutecznosci-wysoko-wydajnych-klockow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Galfer do 700-750st dają radę, za ułamek ceny ;-) ja na Hawk nie narzekam, są.calkiem przyjemne, ale po hamowaniu z 270 do prawie zera już popiskują, aczkolwiek dalej zyletki

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja posadziłem na przód Brembo Xtra i jest ok . Długo się docierały i wstępnie mocno grzały . Obecnie po trasie 50 km tarcza ma temperaturę nieznacznie wyższą od otoczenia . Oczywiście bez hamowania na krechę wcześniej .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja posadziłem na przód Brembo Xtra i jest ok . Długo się docierały i wstępnie mocno grzały . Obecnie po trasie 50 km tarcza ma temperaturę nieznacznie wyższą od otoczenia . Oczywiście bez hamowania na krechę wcześniej .

 


ahahhahahahahahha :D:D:D:D:D od kiedy "nie grzanie" się tarcz jest synonimem dobrej jakości tarczy/klocka? oświeć mnie :D bo na fizyce już w gimnazjum uczyli, że tarcie = ciepło i nie ma innej opcji. Teoretycznie im wyższy współczynnik tarcia (siła hamowania) tym wyższa temp, kwestia tego, żeby tą temp dany materiał cierny wytrzymał. Oczywiście, jedna tarcza odda temp szybciej, inna wolniej, aczkolwiek to jest stal, nie jest to technologia kosmiczna i różnice pomiędzy producentami nie powinny być aż tak znaczące - jeśli chodzi o wytrzymałość temperaturową (stopień nawęglenia, budowa wewnętrzna itp itd) to już inna kwestia ;)

Diagnostyka silników N53 i N43

Możliwość zdalnej diagnostyki, szczegóły zapraszam na PRIV

6CiWSrm.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czytaj ze zrozumieniem . Jadę bez hamowania i grzały się od samej jazdy . Obecnie bez ubocznych atrakcji .


Ogólnie jak ktoś chce to mogę protestować te cudowne heble bo mam zdolność rozwalenia wszystkiego niezależnie od ceny , chyba tylko ceramika by wytrzymała . Dym i ogień już miałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Czytaj ze zrozumieniem . Jadę bez hamowania i grzały się od samej jazdy . Obecnie bez ubocznych atrakcji .


Ogólnie jak ktoś chce to mogę protestować te cudowne heble bo mam zdolność rozwalenia wszystkiego niezależnie od ceny , chyba tylko ceramika by wytrzymała . Dym i ogień już miałem :)

hahaha a z jakimi hamulcemi miales doczynienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mam reczny 160mm. Mniejszego chyba nie ma, więc żadna tarcza nie powinna kolidować. Bardziej się boje czy pompa hamulcowa wyda, czy hamulce będą brać w tym samym miejscu, czy pedał hamulca nie wpadnie itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tlok z f30 złożysz by działał Ale 335i nie. Albo naprawdę tega rzeźba na szczekach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 tlok z f30 złożysz by działał Ale 335i nie. Albo naprawdę tega rzeźba na szczekach.

Ja mam N52B30... czy to o czym piszesz też mnie dotyczy? Późną wiosną czeka mnie zmiana tarcz i klocków i właśnie chciałem wrzucić od 335i.. kupiłem komplet.. przód już siedzi a tył jeszcze czeka na zużycie ;)

F31 320d+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli średnica Twojego ręcznego jest 185mm to 335 pasują jak 160 nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

scaramanga. textar jest tani miekki i skuteczny. Ale polecam oem.


56fc1097b88eaebegen.jpg

pasuja do e90 f30 e84 i z4 ;) takze wszystkich chetnych zapraszam mam rozne kolory wielkosci :)

sa fabrycznie nowe zaciski oraz uzywane.. przody tyly adaptery.... konwersje na m4 itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mozna to zrobic pod 348
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Panowie doradźcie mi bo przymierzam się do zmiany tarcz i klocków z przodu w BMW 530GT 258KM i zastanawiałem się nad:

Zimmermanem

https://czescidobmw.pl/tarcza-hamulcowa-zimmermann-150-3478-52--150,93478,952,2zim

lub

https://czescidobmw.pl/tarcza-hamulcowa-zimmermann-150-3478-54--150,93478,954,2zim

albo bo namawiają mnie na ATE

https://czescidobmw.pl/tarcza-hamulcowa-ate-24-0136-0115-2--24,90136,60115,2ate


Prosiłbym o jakieś opinie, sugestie i jakie klocki do nich????

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Czemu nie tarcza dwuczęściowa?

Przy tej średnicy odradzają zawsze jednoczęściowych tarcz.

Zazwyczaj klocki textara dobrze współpracują ze wszystkim.

Do wyboru masz jeszcze brembo 09.C405.13 / 09.C406.13

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli czujnik nie został uszkodzony przez tarcze oraz przy demontażu to nie trzeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy taki zestaw tarcz perforowanych i klocków Brembo na przód ma sens:


Tarcza hamulcowa BREMBO 09.C394.13

https://czescidobmw.pl/tarcza-hamulcowa-brembo-09-c394-13--09,9c394,913,2bre


Zestaw klocków hamulcowych BREMBO P 06 096X

https://czescidobmw.pl/zestaw-klockow-hamulcowych-hamulce-tarczowe-brembo-p-06-096x--p06096x,2bre


Pacjent: BMW 430XI 2017 przedliftowy.

Fabryczne wyjechałem po niecałych 30tkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze przod oem nowe i klocki oem nowe moge ci zorganizowac po mega cenie. te tarcze z brembo sa daleko gorsze od oryginału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.