Skocz do zawartości

Jakie klocki i tarcze hamulcowe


multilab

Rekomendowane odpowiedzi

kup sobie heble z f30 przod 340mmx30 4 tlok 100% p&p rewelacyjna jakosc hamowania brembo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się popisales.... zestaw z f30 kosztuje śmieszne pieniądze obecnie to oferta typu cena jakość nie do przebicia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to na pewno optymalna opcja dla ludzi z dwulitrową benzyną, jeżdżących po bułki do sklepu. Ja tylko zwracam uwagę że wszystkim cały czas polecasz to samo, nawet nie zastanawiając się jakie mają potrzeby. Idąc takim tropem do Fabii 1.2 można komuś polecać opony pilot super sport.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bo to najlepsze rozwiązanie. Dość tanie A klocki i tarcze żyją 2-3x dłużej niż te seryjne, monoblock daje znacznie szybsza reakcję I lepsze wyczucie od zaciskow pływających. I wchodzi spokojnie 17" nie ważne czy 316i czy 330d jak się rozpedzi to zahamować czasem trzeba. Nagle hamowanie może zdarzyć się każdemu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja się z tobą nie zgodzę. Na hamowanie w cywilnym aucie przy umiarkowanej jeździe większy wpływ niż jedyne słuszne, polecane przez ciebie hamulce to będą miały opony. Ale jak już się tak upierasz że jest tylko jedno słuszne rozwiązanie, to chociaż nie polecaj ludziom sportowych klocków do tego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam tarcze przód 300mm, planujesz je wymienić, mam założone OEM BMW, rant juz dość spory, dlatego czas wymiany, hamulce są żyletki, bajka, klocki nie wiem jakie są, zew strona klocka jest - biała. znaczy firmę?


Chce załozyć dalej OEM BMW tarcze 300m + jakie klocki polecacie do tych tarcz? OEM klocki prawie 700 zł, także troche przesada, tarcze wychodza po 320 zł jeszcze ujdą cenowo.


Więc, co polecanie za klocki?


pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam nietypową sytuację. Szykują się do wymiany przednie tarcze hamulcowe (E91 LCI, 318d, 2008).

Niestety mój mechanik, który dba o samochód powiedział, że mam nietypowe przednie zawieszenie, bo w m-pakiecie.

I do systemów tego zawieszenia nie są odpowiednie "zwykłe" tarcze pod E91, które podchodzą pod normalne zawieszenie m.in. w związku z gorszym odprowadzaniem ciepła i mniejszą wytrzymałością.

W najtańszej wersji tarcza wychodzi po 1200 zł. Czy ktoś z Was miał taką sytuację? Macie jakieś pomysły? Nie chcę też ryzykować montowania "zwykłych" tarcz żeby nie było kuku.

Z góry dzięki za pomoc :)

 

Hej. Ja miałem e90 w M pakiecie. Mechanik ma rację. Tarcze z M paku mąką trochę inne rozmiar tarczy niż standardowe. Klocki też ciut inny rozmiar. Ale wymiana standardowa;) niczym się nie różni. Sprawdź numer OEM tarczy i klocków. Zamów po numerze oem dla M pack np z AUTODOC. Niezapomnij o czujniku i sam wymień. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prmax

Ma całkowita racje ate pd powyżej 100km/h huczą bardzo głośno, dźwięk podobny jak do krzywych tarcz ale kierownica nie bije. Przy tym zestawie zdarza się tez ze pedał hamulca delikatnie wibruje przy hamowaniu . Przy dużym deszczy na autostradzie z 200 hamowanie skuteczne ale huk w kabinie ogromny. Kupiłem już kilka kompletów od e46 do e60 i zawsze to samo to huczenie denerwuje . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakie polecicie klocki do bmw 435 ixdrive 2015r., obecnie tarcze i klocki wymienione w maju b.r. Tarcze ATE i klocki ATE (przód i tył), obecnie zmienione klocki z przodu na Ferodo fdb 4662, ze względu na pisk klocków, który występował pod koniec hamowania, pisk był nie do zniesienia. W dniu dzisiejszym wymieniono na trochę 'miększe' klocki z przodu Ferodo - na chwilę obecną nie odnotowuję piszczenia. Jakie państwo mogą polecić klocki i tarcze do tego samochodu? Zaznaczam, że samochód nie jest używany do torów, ale od czasu do czasu lubię 'polecieć' trochę szybciej. Czy ten zestaw, który obecnie mam, sprawdzi się ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Jakie tarcze hamulcowe polecacie do BMW e91 320d 163km? Miałem założone ponoć brembo ok260zl za sztukę. Samochód często stoi około miesiąca i z niewiadomych przyczyn tarcze się pokrzywily, później dowiedziałem się ze to przez rdzę jest to możliwe? Jeżeli tak to co polecacie i jakie tarcze aby temu zapobiec? Budrzet około 300-400 za sztukę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie oryginał


https://czescidobmw.pl/tarcza-hamulcowa-wentylowana-34116854998--34116854998


Tarcze u siebie miałęm wymieniane w 2014r przy przebiegu 180 tyś, ksiązka bmw szwajcaria, teraz mam 282 tyś, tarcze dalej te same oryginalne, tylko troche zjechane, klocki to jakieś ceramiczne ATE, ani nie biją, hamowanie brzytwa.


Nie polecam oszczędzać na hamulcach w BMW. Tak jak na termostatach itp, wszystko to się odbije później na naszą niekorzyść.


Tak samo olej tylko 5w30 oem bmw, a nie shell, dopłaca się 40 zł a ma sie oryginał.


Tutaj można kupić ATE po 230zł za szt. https://czescidobmw.pl/tarcza-hamulcowa-ate-24-0324-0197-1--24,90324,60197,2ate

Wyjdzie taniej ale na pewno nie zrobią 100 tyś+


pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie tarcze hamulcowe polecacie do BMW e91 320d 163km? Miałem założone ponoć brembo ok260zl za sztukę. Samochód często stoi około miesiąca i z niewiadomych przyczyn tarcze się pokrzywily, później dowiedziałem się ze to przez rdzę jest to możliwe? Jeżeli tak to co polecacie i jakie tarcze aby temu zapobiec? Budrzet około 300-400 za sztukę.

Pozdrawiam

 

Pierwsze slysze, zeby tarcze sie pokrzywily od stania albo od rdzy...

Jesli chodzi o marki, to BREMBO sa ok, ZIMMERMANNY sa ok, ATE, czy TRW tez ok. Nie bierz tylko zadnych maxgearow, topranow i jakis innych pachnacych chinskim kontenerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie tarcze hamulcowe polecacie do BMW e91 320d 163km? Miałem założone ponoć brembo ok260zl za sztukę. Samochód często stoi około miesiąca i z niewiadomych przyczyn tarcze się pokrzywily, później dowiedziałem się ze to przez rdzę jest to możliwe? Jeżeli tak to co polecacie i jakie tarcze aby temu zapobiec? Budrzet około 300-400 za sztukę.

Pozdrawiam

 

Pierwsze slysze, zeby tarcze sie pokrzywily od stania albo od rdzy...

Jesli chodzi o marki, to BREMBO sa ok, ZIMMERMANNY sa ok, ATE, czy TRW tez ok. Nie bierz tylko zadnych maxgearow, topranow i jakis innych pachnacych chinskim kontenerem.

 

Brembo robione są w chinach.... tylko te z droższej półki made in italy, wiem bo kupowałem brembo do saaba 9-5 aero i okopnie śmierdziały, a docieranie ich to była tragedia. nigdy wiecej brembo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jakie tarcze hamulcowe polecacie do BMW e91 320d 163km? Miałem założone ponoć brembo ok260zl za sztukę. Samochód często stoi około miesiąca i z niewiadomych przyczyn tarcze się pokrzywily, później dowiedziałem się ze to przez rdzę jest to możliwe? Jeżeli tak to co polecacie i jakie tarcze aby temu zapobiec? Budrzet około 300-400 za sztukę.

Pozdrawiam

 

Pierwsze slysze, zeby tarcze sie pokrzywily od stania albo od rdzy...

Jesli chodzi o marki, to BREMBO sa ok, ZIMMERMANNY sa ok, ATE, czy TRW tez ok. Nie bierz tylko zadnych maxgearow, topranow i jakis innych pachnacych chinskim kontenerem.

 

Brembo robione są w chinach.... tylko te z droższej półki made in italy, wiem bo kupowałem brembo do saaba 9-5 aero i okopnie śmierdziały, a docieranie ich to była tragedia. nigdy wiecej brembo.

 

Chcesz powiedziec, ze niezastapiona para BREMBO+FERODO odeszla juz w zapomnienie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie oryginał


Tak samo olej tylko 5w30 oem bmw, a nie shell, dopłaca się 40 zł a ma sie oryginał.


pzdr :)

 

Z tarczami OEM to się zgadzam ale takich głupot o olejach to nie pisz :)

 

Proszę cię testowane oleje przez wielu :) OEM BMW olej produkcji Shella :) fakt Shell 5w30 ect też niczego sobie, lepszy BMW :) uwierz mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brembo robione są w chinach.... tylko te z droższej półki made in italy,

 

Nie masz wiedzy w temacie, nie wypowiadaj się.

 

Mam wiedzę... A jak chcesz to sobie poczytaj gdzie Produkowane są brembo, mam gdzieś pudełko jeszcze po tarczach a na nich etykieta made on china, bodajże 2016 produkcja na eu ruszyła w chinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brembo ma fabryki rozrzucone po całym świecie (w tym w Chinach),

W Polsce (Dąbrowa Górnicza) też jest odlewnia Brembo, gdzie produkują tarcze hamulcowe.

Pisanie, że Brembo produkuje w Chinach i to szajs, a tylko te droższe tarcze są made in Italy, to gadanie nieprawdy i tyle.

W sklepach, hurtowniach, można trafić towar z różnych stron świata, to zależy od kanałów dystrybucji.

Towar podrabiany, to też wcale nie rzadkość.


Według mnie , krzywienie tarcz hamulcowych w głównej mierze wynika z niewłaściwego ich montażu (właściwe czyszczenie piasty, pomiar bicia bocznego) nieprawidłowej pracy zacisków.

Niestety, przy wymianie, najczęściej jest to po prostu szybki wrzut tarczy na piastę, nowe klocki i cześć, szybko następne auto.... :|

Same tarcze też potrafią być wadliwe i tu nie ma dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.