Skocz do zawartości

Przeniesienie kontaktów


alpin

Rekomendowane odpowiedzi

Mam radio Proffesional z BT i z syntezatorem mowy,telefon łączy się z radiem mozna normalnie rozmawiać wszystko jest O.K

ale za żadne skarby nie potrafie przenieś kontaktów z telefonu do radia i niewiem jak się posługiwac poleceniami głosowymi,

instrukcje mam w języku Niemieckim więc nic nie rozumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam radio Proffesional z BT i z syntezatorem mowy,telefon łączy się z radiem mozna normalnie rozmawiać wszystko jest O.K

ale za żadne skarby nie potrafie przenieś kontaktów z telefonu do radia i niewiem jak się posługiwac poleceniami głosowymi,

instrukcje mam w języku Niemieckim więc nic nie rozumie.

 

 

Jaki masz telefon? Od tego zacznijmy.

 

Kontakty przenoszone są automatycznie w momencie wejścia w menu communication i zakładka A-Z (czyli Twoja lista kontaktów)

Z moją Nokią e51 też był z początku problem, ogólnie nokie są niekompatybilne w momencie exportowania listy kontaktów, u mnie problem rozwiązał update softu w telefonie. Natomiast z kolejną nokią e75 nie było żadnego problemu. Reszta działa bez zarzutu. A z tymi poleceniami głosowymi to trzeba szprechać po niemiecku :).

 

Sprawdzałem też inne telefony, SE, Samsung i też hulało. Także ogólnie nokia jest jakoś nie kompatybilna z BT w BMW, ale o tym i dużo jest napisane na stronie nokia.com i innych forach zagranicznych, ostatecznie jak widać przyczyną jest soft.

 

 

Wiem, że jest jeszcze możliwość odczytywania smsów, ale u mnie tego nie ma.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

masz idrive czy nie?

 

ja mam wersje bez idrive i radio proffesional i u mnie kontakty sie kopiuja wszsytkie bez problemu. Pełna kompatybilnosc w moim przypadku zalezala od modelu telefonu jaki laczylem. Wiekszosc telefonow z symbianem nie laczyla sie calkowicie. Wrocilem do starej sprawdzonej nokii 6310i i kopiuje mi wszsystko. Wsiadam do auta i samoczynnie sie paruje. W radiu mam cała ksiazke, ostatnio wybrane numery, nieodebrane itd...

Z doswaidczenia wiem, ze auto nie laczy sie z : nokia n95, nokia 6230, nokia n73, nokia e50, nokia 5280navi. Czasem bylo tak, ze telefony sie laczyly ale co kilka minut sie rozlaczaly. Mysle wiec, ze zalezy to od modelu telefonu

 

co do funkcji glosowych to nie wszsytkim mozna sterowaci nie wiem od czego to zalezy

 

pozdrawiam

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje bez I drive,

telefon to Nokia E71 ( symbian)

Samo połączenie Telefon-radio jest O.K nic sie nie rozłancza

 

No ja mam z iDrive,

wydaje mi się, że uaktualnienie softu w telefonie powinno pomóc. Zrób sobie sam update softu przez nokia pc suite.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klagosz...

 

rozumiem, ze nigdy nie parowales telefonu z autem i nie korzystales z BT?...

jesli tak to zrob to w ten sposob..

1.Przytrrzymaj dluzej przycisk sluchawki w radiu i wejdziesz do menu, zobaczysz tam napis BT nad ktoryms z przyciskow od stacji radiowych i nacisnij go, tym samym wlaczych BT w aucie ON/OFF, stanie sie aktywny

2. Wlacz BT w telefonie i wyszukaj urzadzenia, znajdzie ci samochod, bedzie sie nazywal BMW...... (5 ostatnich cyfr VIN'u)

3.Jak sie polaczy to samochod wyswietli na radiu, zeby podac kod dostepu, wpisujesz cokolwiek, np cyfre 1 i wtedy telefon tez cie o to poprosi, wpisujesz wiec 1

4.Jak to wpiszesz to na radiu ci wyskoczy komunikat czy polaczyc z telefonem, naciskasz tak

5. nastepnie telefon cie pyta czy zapisac BT BMW i automatycznie laczyc przy wykryciu, nacikasz tak

 

wydaje mi sie,ze dobrze to opisalem ale jesli kolejnosc jest inna to niech mnie ktos poprawi..

 

ot cala filozofia, mozesz sie cieszyc sparowanym BT :)

masz pytania to pytaj

 

pozdrawiam

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Co do poleceń głosowych to niestety trzeba nauczyć się kilku słów po nieniecku. Żeby sprawdzić jakie funkcje są dostępne nalezy po przyciśnieciu przycisku na kierownicy i sygnale wypowiedzieć słowo "hilfe" fonetycznie tak jak napisane. Lektorka niestety po niemicku powie jakie funkcje są dostępne w tym samochodzie. W moim dostepne sa wyłacznie dotyczące głosowej obsługi telefonu. Do pamięci samochodu można wpisac do 50 wizytówek głosowych numerów telefonów. Do programowania potrzebna jest znajomości po nieniecku kilku komend oraz cyfr od 0 do 9. Funkcja jest dość wygodna. Wg opisów w instrukcji w opcji z pelną obsługą głosową mozna głosem obsługiwać prawie wszystko. Niestety nie w każdym samochodzie. Niestety nie wiem od czego to zależy - może ktoś zna odpowiedź. Edytowane przez multilab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do poleceń głosowych to niestety trzeba nauczyć się kilku słów po nieniecku

 

to zalezy jak masz zakodowane auto :) mozna przekodowac na inne jezyki (choc polskiego raczej tam nie ma - jest koreanski lub japonski :8) )

 

vazq~

~ The Gator Nation ~
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wersje bez I drive,

telefon to Nokia E71 ( symbian)

Samo połączenie Telefon-radio jest O.K nic sie nie rozłancza

 

No ja mam z iDrive,

wydaje mi się, że uaktualnienie softu w telefonie powinno pomóc. Zrób sobie sam update softu przez nokia pc suite.

 

Pzdr.

 

 

Dzięki za pomoc po aktualizacji softu w telefonie automatycznie przeniesione zostały kontakty do radia :cool2: :cool2: :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów

 

mam problem z moim BT w E90 (wersja professional z i-drive) i nokią E51, w noki najnowszy soft wersja 400........ telefon i samochód sparowane na nowo i niestety podczas przenoszenia danych a dokładnie wysyłania ich jako wizytówek przez BT do samochodu wyświetlany jest komunikat w telefonie, że nie może przenieść danych i cały proces staje.

Ktoś z was ma jakiś pomysł ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nic nie wysyłasz!

 

Moja E51:

 

300.34.56

11-12-2008

RM-244

Nokia E51 (249.05)

 

Po nawiązaniu połączenia Nokia-BMW, wchodzę sobie w komunikację następnie A-Z (czyli książka adresowa) i kontakty kopiują się same, w moim przypadku mając ich ok 600 ;) trwa to moment. I tyle cała zabawa, wcześniej przed uaktualnieniem softu pojawiał się zegarek i można tak było czekać do usranej śmierci.

Nie wykonujesz żadnego manualnego wysyłania kontaktów po przez zaznaczanie w telefonie i wysyłanie ich po przez bt :nienie:

 

Pzdr i powodzenia :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

witam

 

samochód bmw e46 320d 2003r. posiadam nawigację i BT pod telefon siemens s55 i teraz mam pytanie jak sprawdzić czy mam funkcje powiadomienia głosowego oraz jaki telefon będzie pasował zamiast tego starego telefonu. Mam samsunga e250 pięknie się sparował ale nie mogę zaimportować książki telefonicznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.