Skocz do zawartości

Elektryczne ogrzewanie postojowe


Paniczos

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Czy ktoś z Was ma doświadczenie z elektrycznym ogrzewaniem postojowym?

Chciałbym coś takiego zamontować do swojego samochodu. Z tego co się trochę orientuję firma DEFA robi takie rozwiązania, ale jest to mocno kosztowne.

Czy znacie inne sprawdzone firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem wodne webasto do x1 i suche do miniaka. Jedno i drugie mają swoje wady i zalety. Mokre podgrzewa uklad wodny, tym samym silnik odpala z dodatnią temperaturą, w kabinie kilka stopni tylko ale w zupełności wystarczy na odmrożenie szyb. No i potem się momentalnie rozgrzewa. A w mini cooperze mam suche - tutaj kabina dość szybko rozgrzewa się do kilkunastu stopni, ale silnik startuje zimny. Co prawda nie o ogrzewanie chodzi, tylko fakt zimnego startu.

Jeden czy drugi - polecam.

to nieprawda, że ten bigos zaszkodził
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad czymś takim tylko montowane do miski olejowej. Albo jak już przepływowe z pompką jak tutaj https://allegro.pl/oferta/podgrzewacz-grzalka-silnika-zestaw-kabli-typ-defa-12931219360

 

No niby to jest spoko. Tylko, że nie ma tu żadnego włącznika czasowego czy też na pilota. Jak włączymy do gniazdka to zaczyna grzać. Oczywiście można wykombinować coś z włącznikiem czasowym, czy gniazdkiem na Wi-Fi. Jednakże zestawy DEFA są pod tym względem bardziej rozbudowane. Bo mają prostowniki - także akumulator zawsze naładowany, ogrzewanie płynu, można dodatkowo kupić nagrzewnice powietrza do wnętrza samochodu, no i grzanie na konkretną godzinę lub włączane z pilota. Ale to już robi się koszt kilku tysięcy złotych. Także może też kupię tylko taka grzałkę z pompką płynu chłodzącego. Bo silnik wstępnie ogrzany, będzie palił na gazie i od razu ciepłe powietrze leci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.