Skocz do zawartości

N52B25A wycie i dziwny olej w filtrze


ciastkiewicz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,


ostatnio kupiłem E90 325i z 2005 roku B+G, coś mi wyło - myślałem, że wspoma bo kiepsko chodziło ale po wymianie stwierdziłem, że to jednak nie to. Teraz po zagranicznych forach szukałem przyczyny i ludzie pisali, że to może być filtr oleju - też nie to. Auto od dołu się kiepsko zbiera, podejrzewam, że też to może wyć/być odma bo pewnie nie była wymieniana od nowości.


Generalnie dźwięk jakbym miał kompresor, niby ładny ale no kiego to wyje :v też przy wymianie filtra oleju zauważyłem, że na pokrywie filtra jest dziwny olej który pachnie jak tofii/coś słodkiego, zdjęcie capu + film z dźwiękiem poniżej.


https://imgur.com/a/1uX4ITZ


<---- tu wyje + cyka coś innego, też cholera wie co to jest.


Ktoś ma jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynamy od podpięcia kompa i sprawdzenia błędów. Piszemy dokładnie co zrobiłeś,, bo "wymiana wspoma nie pomogła" niczego nie mówi. Stukanie o którym mówisz to mogą być popychacze ale moim zdaniem mam podobny "stukot" podczas niskich temperatur i towarzyszy mi od początku samochodu - uroda N52. Ewentualnie mogą to być wtryski gazowe które zależnie od tego jak się je zamontuje przenoszą dźwięk do kabiny lub nie. Wpisz sobie "ticking noise" na YT i wyskoczy dużo filmików. Wycie na filmiku przypomina wycie pompy wspomagania - no ale wracamy do początku - ona została wymieniona na sprawdzoną, sprawną z auta z niskich przebiegiem czy na losową pompę, najtańszą z allegro. Wspomaganie w E90 chodzi ciężko i tak, porównująć do nowego auta możesz uznać, że wspomagania w E90 prawie nie ma :roll:


Słabo się zbiera od dołu - pamiętaj, że to jest wolnossąca benzyna i te 300nm nigdy nie będzie porywało od dołu. DISa na pewno jest do sprawdzenia (B25 ma jedną(?)). Moja rada jest taka, że jeśli nie masz zbyt dużego pojęcia na temat mechaniki to pojedź na dobry, ogólny przegląd samochodu gdzie ktoś Ci go przetrzepie z góry do dołu i będziesz wiedział na czym stoisz - chodzi głównie o diagnostykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.