Skocz do zawartości

E90 318d uszkodzony przepływomierz ??????


Rychu575

Rekomendowane odpowiedzi

Siema jestem tutaj nowy a pacjent to e90 1.8d 122km

Jeżeli po odpięciu przepływomierza nie ma żadnej różnicy w jeździe jak z podłączonym to raczej jest uszkodzony ? dodam ze z podlaczonym na 4biegu ekonomizer dochodzi tylko do 18 litrów a nie 20...na 5 do ok 15l a na 6 do max11/12 l z pedałem w podłodze... i tak samo jest z odpietą przepływką... wydaje mi się że od połowy wciśniętego gazu aż do kończa nie czuć różnicy w przyspieszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema jestem tutaj nowy a pacjent to e90 1.8d 122km

Jeżeli po odpięciu przepływomierza nie ma żadnej różnicy w jeździe jak z podłączonym to raczej jest uszkodzony ? dodam ze z podlaczonym na 4biegu ekonomizer dochodzi tylko do 18 litrów a nie 20...na 5 do ok 15l a na 6 do max11/12 l z pedałem w podłodze... i tak samo jest z odpietą przepływką... wydaje mi się że od połowy wciśniętego gazu aż do kończa nie czuć różnicy w przyspieszeniu.

 


Witaj,


Masz 2.0 a nie 1.8, mam ten sam silnik i nie jest to jakiś specjalnie szybki egzemplarz, też nigdy do maxa nie dojechałem na ekonomizerze. Ale jeśli chodzi o przepływke, ja w każdym swoim aucie przewiercam ją wiertłem 3-4 mm tak że dostaje więcej powietrza i podlewa więcej paliwa, jest żywszy od dołu, i daje to ok 10 koni i z 20 nm extra za godzinkę roboty, no i przepływomierz dostaje 2 życie - już się nim nie trzeba martwić. Ale trzeba rozwiercać z wyczuciem. Można ponoć taki efekt osiągnąć również sportowym filtrem powietrza.

Możesz wyczyścić przepływomierz i egr i kolektor doda to troszeczkę dynamiki ale żeby faktycznie poczuć jakiś efekt wow to trzeba virusa albo zmianę auta na jakiś większy silnik lub wersję.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no zajebista opcja, więcej powietrza, więcej paliwa a z tyłu pełno dymu. W ten sposób wszystko głupieje. Jak chcesz więcej mocy to zrób sobie mapę a to, że silnik ma niską moc nie znaczy, że wskazówka ekonomizera ma nie dochodzić do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.