Skocz do zawartości

e91 325xi problem z przednim dyfrem


kanaljus325

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie.

mam tak dziwny problem że nie znalazłem takiego tematu w sieci dlateg założe nowy temat i liczę że tęgie głowy z forum coś mi pomogą :)

mam e91 325xi od roku i od początku słyszałem szumy które po czasie okazały sie problemem przedniego dyfra. Zrobiłem ok 8 tysi od zakupu i kiedy w końcu zajrzalem do dyfra okazało się że jest tam może setka oleju więc łożyska dostały. Jakaś gnida ingerowała i nie zadbała należycie, może handlarz. Nie dojde. Dolałem oleju prawie litr czyli do pełna i jezdziłem aż ustukałem kase na operacje regeneracje. O dziwno po otwarciu dyfra okazało sie że ponownie jest tam ponad setka oleju. Nie ma nigdzie wycieków z dyfra. Obecnie auto jest na kanale i w poniedziałek miało być już składane na nowych łożyskach itd ale to nic nie da jeśli olej znowu mi wyparuje a dyfer ma sie znowu zatrzeć. Nikt nie ma pomysłu gdzie sie podział olej. mechanik odkrecił podpore lewej połoski w nadziei ze olej zebrał sie w metalowej puszcze podpory ale tam tez nic. Czy ktoś coś podobnego widział? bardzo prosze o pomoc bo po weekendzie auto ma być złożone a puki tego nie rozgryze nie ma sensu składać auta. Dajcie jakieś podpowiedzi Panowie :)

Czy jest możliwość że ten olej gdzieś sie przelewa? Wiem że tam jest takie dziwactwo zrobione że lewa ośka przechodzi przez miske olejową ale ona idzie w jakiejś rurce i teoretycznie nie może nic wyciekać do oleju silnikowego. Mechanik też to wykluczył bo mówi że są różnice ciśnień i to olej z silnika by wylatywał przez dyfer a nie odwrotnie a poza tym byłoby to widać na czujnikach oleju a tu nic. Gdzie jeszcze może uchodzić ten olej z dyfra?

Edytowane przez kanaljus325
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Prawa półoś przechodzi przez miske, nie lewa ;)


Najczęściej przecieka oring na połączeniu dyfra i miski. Jeśli olej znika to jest przeciek bo przeciez olej nie wyparuje ;) A przy wymianie łożysk to chyba glupio składać na starych uszczelniaczach to lepiej wszystkie odrazu wymienić i powinien być spokój.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedz kolego, ale czy masz coś na poparcie tej teorii? Miałes podobny problem albo możesz mi polecic kogoś kto miał?

Chcesz mi powiedzieć że jest możliwość żeby olej z dyfra dostał sie do oleju silnikowego? mój mechanik wykluczył taką opcje. Podobno tam jest rurka w której idzie ośka w misce ale nie ma z nią żadnego połączenia. Oczywiście wszystkie uszczelnienia są nowe, nie ma innej opcji. Dziwi mnie jednak jak właśnie ten olej może tak poprostu zniknąc jeśli nie ma z zewnątrz śladow wycieku. Nie uważasz że samochód powinien zasygnalizować że coś wlatuje do systemu olejowego? tym bardziej że olej z dyfra ma zupełnie inne właściwości. Przeciez to mogłoby nawet udupić silnik :/ Na dziś dzień jeżdże autem i jutro jade skontrolować stan oleju w dyfrze czy znowu cos ucieka ale dalej nic sie nei wyjasnilo. a poa ty nie raz kontrolowałem olej silnikowy i nie zauważyłbym że jest tam domieszka jakiegoś oleju z dyfra? Można to przeoczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie ;) olej z dyfra nie pomiesza sie z silnikowym ponieważ tak jak pisałeś jest w misce "rurka" na półoś. Ja miałem taki wyciek wlasnie i dolewalem 400ml na 3 miesiące. Tylko u mnie było mokre cale i widać skad olej uciekał - właśnie z oringu między dyfrem a miską silnika. Po wymianie spokój.

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaaaa. Czyli jedno mnie cieszy że to do silnika sie nie przelewa. Ale jak mówilem wcześniej nie ma żadnego śladu wycieku bo nic nie jest mokre a olej jakoś ubył. Tak więc dalej nic nie odkryłem. a może sie orientujesz ile wchodzi do takiego dyfra w 325i ? wiem że przełożenie to 3.91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałem odświerzyć temat.

Dyfer z którym miałem problem jest już po regeneracji. Wymienono wszystkie łożyska i uszczelnienia i zdaje sie że olej już nie wycieka bo zrobiłem kilkaset kilometrów i odstawiłem auto do sprawdzenia. Oleju nie ubylo ale mimo to dalej słychać jakieś szumy i wibracje. Okazuje się że każdy jest dobry mechanik dopuki nie chodzi o valveteonic albo xdrive :D mechanik mówi że podobno wszystko zostało zrobione dobrze i dyfer jest ok a ja zaś jestem w ciemnej dupie. Czy ktoś mi może polećić kogoś z okolic Sląska np Zabrze, Gliwice i okolice kto przejedzie sie, posłucha sprawdzi i powie mi o co kaman a jak trzeba to naprawi to i nie zrujnuje mnie?

Dzięki za pomoc z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cześć, mam podobny problem z dyfrem tylko olej nie ucieka , a słuchać szumy przy daniu delikatnego gazu i przy puszczeniu gazu. Jak wyciągnę bezpiecznik nr 20 od xdrive to jest cisza tylko multum kontrolek jest i nie działa licznik skrzynia szwankuje panel od klimatronika. Może szum wydobywa się że skrzyni rozdzielczej lub skrzyni biegów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bmw ciężko cokolwiek zdiagnozować bo mało kto naprawde zna sie na tych autach a trzeba przyznać że bmw potrafi zaskoczyć pomysłami. jeśli chodzi o napęd to poznałem niezłego speca od bmw i poradził mi że wezmie mi auto na podnośnik, odpali, ewentualnie komputerem wzbudzi działanie wszystkich 4 kół i będzie słuchał od dołu stetoskopem skąd lecą te szumy. Jak narazie to jedyny ciekawy pomysł a właściwie jedyny. Może znajdz kogoś kto Ci zrobi taki zabieg, a jeśli mieszkasz w pobliżu miasta poręba koło zawiercia to dam Ci namiar na niego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.