Skocz do zawartości

Łańcuch rozrządu N47


filu02

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Mam pytanie odnośnie n47 i wymian które opisujecie. Koszt 4k jest lista części i nikt nie wymienia rozrządu z wałem? Zdementowane zostało wcześniej info, że dolna zębatka nie jest zintegrowana stąd moje pytanie. Mam do kupienia e91 09.2008r. N47 177km pewna historia bezwypadkowy org. 183kkm bez wymiany rozrządu, olej co 15kkm. Nie chcę popadac w paranoje i odpuścić zakupu przez historie z rozrządami. Stąd moje pytanie, z góry dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

oli222 dzięki za odpowiedź. Jednak w każdym z oznaczen A, C, D wymieniacie łańcuchy a jak oglądam zdjęcia wałów to każdy z wyżej wymienionych ma zintegrowana zębatke. Chodzi o zęby w C że są poprawione i nie trzeba wymieniać? Proszę o wytłumaczenie, przeczytałem te 175 stron i zaraz zwariuje. Z góry dziękuję!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może ktoś polecić dobrego mechanika na śląsku? Przymierzam się do zakupu e90 / e91 320xd. Przebieg około 200-230 tys km i większość nie wymieniane rozrządy. Chciałbym sprawdzić rozrząd i najwyżej go wymienić.

W najbliższym czasie będę miał kilka wyjazdów poza Polskę i nie chciałbym mieć jakiejś niespodzianki w trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A gdy slychac rytmiczne, jakby metaliczne 'ocieranie' lancucha to czas sie martwic? Najlepiej slychac na postoju, przy odpalaniu lub gaszeniu silnika wszystko jest normalnie. Napinacz byl kiedys wymieniany w ramach akcji serwisowej, przebieg 188000 (prawdziwy).
[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest video, nagrywane od strony kierowcy (w PL), rozgrzany silnik.

Slychac takie cykliczne cykanie, co ciekawe, bardziej slyszalne na zewnatrz przy zamknietej masce.


https://youtu.be/YWgypbbmpRo


To ze pewnie rozrzad do roboty to ja sie domyslam, bardziej sie zastanawiam 'jak bardzo'.

[2008 325d LCI E90]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moim zdaniem brzmi zle. Zreszta, co tutaj debatowac, podejmowac ryzyko, n47 powyzej 160tys, lancuch wymieniamy i tyle. Koszty ewentualnego zerwania, co jest bardziej prawdopoobne niz tego iz sie nie zerwie, sa wielokrotnie wyzsze niz wymiana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Rozrząd to koszt koło 3 tysi teraz. Co do silnika to w wesji 143KM jest to super ekonomiczna i dynamiczna jednostka. Od ponad dwóch lat nim śmigam i jedyne co było zepsute to sterownik świec ( naprawa własnoręczna - koszt 0zł) oraz zasyfiały EGR ( pół roku temu go przeczyściłem, ale na dniach wymienie na nowy). Według mnie mogę polecić ten silnik każdemu. Wyłącz thlko START/STOP i zmieniaj olej co max 15 tysi i będziesz zadowolony.

Jakie miałeś \ masz objawy zasyfionego EGR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakie miałeś \ masz objawy zasyfionego EGR?

 

Po pierwsze to miałem błędy na kompie dotyczące EGR. A dodatkowo na zimnym zawór się blokował co powodowało że auto całkowicie nie przyspieszało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

chciałbym zasięgnąć opinii.

Poniżej dwa filmy na rozgrzanym silniku, pacjent E91 320d 184KM 05.2012r. Przebieg 149500.

Pytanie - czy taki dźwięk silnika jest prawidłowy czy rozrząd ma się ku końcowi? Wiem, że z filmu to jak wróżenie z fusów...


Ogólnie mam zamiar wymieniać rozrząd w lutym/marcu.




#mmg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,


Jak będę chciał wymieniać rozrząd u braci Fąfara koło Bierutowa to muszę przyjechać z częściami czy oni sami kupują?

 


Gdybasz czy wymieniasz? To są profesjonaliści wiec chyba odpowiedz jest jasna ze maja części u siebie na miejscu. Najlepiej zadzwoń i zapytaj jakie proponują itd. Dokładnie Ci powiedzą co przeważnie wkładają a jak się uprzesz to pewnie bez problemu założą Ci oryginał ale wtedy to i cena inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/HdwmXJH7SCw

Co sądzicie? 203kkm po serwisowej jakieś 40kkm temu, wymieniony napinacz,lancuch był ok. Ok. 1500-2000 obrotów tez słychać takie cykanie. Auto niedawno kupione..

Telefon w nadkolu, najlepiej to słychać z boku ew między domami jak sie dźwięk odbija.

 

U mnie zaczął niedawno wydawać rozrząd podobne dźwięki i w czasie jazdy od 1500 obrotów w górę slychac wyraźny szum czy tam szelest.

Rozrząd od nowości, 150 tysięcy km przebiegu. W poniedziałek wymieniam kompletny. Bez półśrodków.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#mmg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.