Skocz do zawartości

330d nierówna praca po rozgrzaniu


Numarks01

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć


Od jakiegoś czasu mam problem z nierówną pracą oraz drganiem silnika po rozgrzaniu. Na zimnym silniku wszystko jest ok dopiero po dobrym rozgrzaniu silnik zaczyna nierówno chodzić na wolnych obrotach i czuć drgania na całej karoserii. Nierówna praca nie występuje ciągle tylko chwilowo zazwyczaj w momencie gdy chodzi sprężarka klimy ale nie zawsze. Czasem sprężarka chodzi i drgań nie ma a czasem klima jest wyłączona i drga. Sprawdziłem koło pasowe i wydaje się ok. Koło dwumasowe daje już znaki ale raczej wątpię aby obroty skakały przy uszkodzonej dwumasie. W kompie błąd 2 spalonych świec oraz egr. Jedynie co zauważyłem to podczas gdy zaczynają się drgania to zaczynają "latać" korekcje wtrysków a gdy przestanie to wszystko wraca do normy oraz gdy zaczną się dragnia to luftmasse soll spada z ok 460 na ok 360 i gdy wróci do normy to wraca do ok.460. Dodaje filmiki jak to wygląda. Na filmiku z korekcjami drgania zaczynają się od ok. 20 sekundy co widać po korekcjach do ok. 30 sekundy. Na drugim widać jak "lata" wskaźnik od luftmasse soll. W momencie drgań spada z ok. 460 na 360 i po chwili wszystko jest ok.




Przelewy sprawdzałem jakiś czas temu i wszystkie wtryski wyszły idealnie tak samo.

Jedynie co mi przychodzi do głowy to regulator ciśnienia ale nie jestem pewien. Mam nadzieję, że ktoś miał taki sam problem i doradzi co sprawdzić lub wymienić

Silniczek M57N 204km


Sorry za młodych szczurków co się darły na filmiku :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Miałem u swojej 330d to samo i winne były cewki na wtryskach . W moim przypadku 2 szt

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Korekcie na wtryskach były ok na zimnym jak i na ciepłym. Dopiero były złe jak auto naprawdę dobrze się zgadzało i nie chodzi tu o to że.doslo do tych 90 stopni. Po przejechaniu 50 km można powiedzieć że silnik już jest gorący i to właśnie wtedy zaczynały dziać się cyrki. Cewka to koszt 180 zł. Jeśli masz dobre korekcja na zimnym i ciepłym A zaczyna się coś dziać jak silnik jest mega gorący zacznij od cewki

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekcie na wtryskach były ok na zimnym jak i na ciepłym. Dopiero były złe jak auto naprawdę dobrze się zgadzało i nie chodzi tu o to że.doslo do tych 90 stopni. Po przejechaniu 50 km można powiedzieć że silnik już jest gorący i to właśnie wtedy zaczynały dziać się cyrki. Cewka to koszt 180 zł. Jeśli masz dobre korekcja na zimnym i ciepłym A zaczyna się coś dziać jak silnik jest mega gorący zacznij od cewki

 

A wysyłałeś do jakiegoś warsztatu i to zdiagnozowali czy samemu w jakiś sposób to odkryłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Raz oddałem auto i wymienili mi właśnie 1 cewke. Na lata później miałem to samo i znów oddałem auto i mówiłem żeby zaczęli od tego to zregenerowali mi wtryski i w niczym mi to nie pomogło. Pojechałem na reklamację i okazało się że 2 cewki były do wymiany

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tu jest cr drugiej generacji, całkiem inne wtryskiwacze. Co z tym egr jest? Robiłeś coś? Masz euro3 czy 4?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
To odepnij od niego podciśnienie i zaślep przewód, zobacz czy jest różnica.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
To odepnij od niego podciśnienie i zaślep przewód, zobacz czy jest różnica.

 

Nie ma różnicy jest tak samo. Wszyscy mechanicy u których byłem mówią, że do wymiany dwumas i koło pasowe ale czy to by dawało efekt "falowania" korekcji wtryskiwaczy oraz "skakania" obrotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W ekstremalnych przypadkach tak. Nie widziałem auta ale jak do mnie przyjeżdża ktoś z niesprawnymi kilkoma elementami, które mają/mogą mieć wpływ na zgłaszane objawy a klient chce usunąć tylko najbardziej niesprawny element to grzecznie dziękuję i proponuję szukać kogoś innego. Nie twierdzę, że tak jest w tym przypadku ale zdarzają się takie akcje.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.