Skocz do zawartości

330i Touring Automat Słabo przyśpiesza


pawelc27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Posiadam 330i Touring w Automacie. Przebieg auta około 310000 tys. Wg danych producenta sprint do 100 km/h powinien wynosić 7,2s. Prędkość maksymalna prawie 250 km/h. W mojej przyspieszenie do setki wynosiło wg pomiaru aplikacją na Androidzie na podstawie GPS od 8,8-9,5 sekundy. Prędkość maksymalną jaką mi się udało wydusić auta to około 225 km/h dalej nie szło.


Podłączyłem auto u znajomego mechanika pod komputer. Wykazało błąd jednej z sond lambda za katalizatorem, niższe parametry pracy sondy w stosunku do drugiej. Katalizatory zintegrowane z kolektorem wydechowym były już czyszczone przez poprzedniego właściciela a nawet wymieniane na używane z innej BMW oryginalne.


Postanowiłem że wyrzucamy standardowe kolektory z katalizatorami i wstawię kolektory z silnika z M52. Chwilowo kolektory wydechowe są bezpośrednio pospawane z układem seryjnym bez katalizatorów. Sondy lambda przed katalizatorem są wpięte w silnik. Założę wkrótce katalizatory bo wydech jest trochę za głośny + auto ma przechodzić przegląd bez problemu. Z silnika odłączyłem 2 sondy lambda za katalizatorami. Silnik pracuje poprawnie nie świeci się kontrolka od błędu silnika.


Po tej modyfikacji sprint do 100 km/h wynosi 7,9-8,1 s. Jest lepiej ale jeszcze trochę brakuje. Podmieniłem przepływomierz z E39 3.0 m54 ale przyspieszenie jest takie same jak na moim przepływomierzu. Profilaktycznie wymienione zostały świece zapłonowe. Nic to nie dało.


Pytania:

1) Czy jeżeli udam się do elektronika który przeprogramuje komputer silnika w celu zmiany normy spalin z Euro4 na euro2 (wyłączenie całkowite sond lambd za katalizatorami ) auto odzyska moc? Na forum niektórzy piszą że w silniku m54b30 sondy lambda za katalizatorami nie wpływają na moc silnika, tylko za monitorowanie stanu katalizatorów. Czy jest to prawda?


2) Czy jazda bez żadnych katalizatorów obniża moc auta?



Pozdrawiam Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Układ wydechowy to nie jedyny Twój problem, trzeba sprawdzić jak pracują vanosy, czesto tu jest problem z mocą. Pokaż korekty paliwowe oraz masę powietrza na wolnych obrotach po rozgrzaniu bez odbiorników prądu oraz podczas przyspieszania na 3 biegu do końca skali obrotomierza.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.