Skocz do zawartości

E46 320i Wymiana Automatycznej skrzyni biegów - różnice


Hejaczi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam


Prawdopodobnie jestem zmuszony wymienić automatyczną skrzynię biegów, gdyż uległa uszkodzeniu - poniżej opis tego, co się wydarzyło:

Podczas jazdy szarpnęło coś samochodem od strony skrzyni i samochód jechał tylko na jednym biegu, nie mógł sam z siebie go zmienić. Po przejechaniu z 200-300 metrów ponownie było szarpnięcie, ale mniej odczuwalne i samochód nie jedzie do przodu, tj. wkręca się na obroty, uczucie mam jakby sprzęgło w manualu się ślizgało (ciężko mi to inaczej opisać to mój pierwszy automat). Wsteczny działa normalnie.


Według VINu skrzynia, która siedzi u mnie to model A5S325Z


poniżej link

https://www.bmwstore.pl/pl/katalog/diagram/24_0829-automatyczna-skrzynia-biegow-a5s325z/vKK70634?fbclid=IwAR3Fu6fpMV17rbCPN-tP8DKV7WsEBrIN1T7RnXL30O37yM6_cGJfzcXpupk


Znalazłem niedaleko siebie skrzynię pochodzącą z e46 2,5l benzyna o oznaczeniu ZF 5HP19.


Najważniejsze pytanie czy są jakieś istotne różnice między tymi skrzyniami i czy mogę w miejsce mojej włożyć tego ZFa ?


Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź pod auto i odczytaj jakie masz oznaczenie skrzyni jeśli posiadasz silnik r6 każda skrzynia do bmw o oznaczeniu ZF 5HP19 będzie pasowała, pamiętaj żeby sprawdzić skrzynie przed zakupem, z własnego doświadczenia omijałbym skrzynie wyjęte z auta bo możesz się przejechać i wymieniać skrzynie drugi raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.