Skocz do zawartości

328i wspomaganie i plyn chlodniczy (problem)


EnDrJu0077

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam e46 328i 99r przedlift. Mam następujący problem że ubywa,co prawda mało ale jednak płynu i sama pompa głośno chodzi przy skręcaniu i troche ją też słychac na postoju. Pytanie takie jaka pompa do tego silnika z realoem wyczytałem że jest tam lf30 czy kupować nową orginalną czy są jakieś dobre zamieniki tej pompy które posłuszą ? Wyczytałem też gdzieś coś o jakiejś pompie z forda ale nie mogę dojść do tego o jaki dokładnie model chodzi.


Co do drugiego wątku problem mam z ubywającym płynem chłodniczym ,chłodnica cała co może być przyczyną jeżeli wymienię węże a okaże się ze problem dalej jest ? Nie jestem w stanie zlokalizować skąd cieknie dokładnie.


To tyle, jeśli macie jeszcze jakieś rady co zrobić przy okazji tej pompy to dajcie znać. A jeżeli to ma znaczenie podobno odmę mam do wymiany właśnie też będzie wymieniana


Pozdrawiam i Dziękuję z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek Meyle jest ok, ja taki mam od paru lat.


Pompę regeneruj u AUTO-SERVO-LUK, tutaj https://allegro.pl/oferta/pompa-wspomagania-bmw-e36-e38-e39-e46-luk-lf30-8308693227

Ja regenerowałem u niego swoją, mam już 5 lat ją i nic się nie dzieje złego.

Najpierw upewnij się, że masz faktycznie LF30, bo raczej były montowane LF20 w tym roczniku a REALOEM bym się nie sugerował.

Ja oryginalnie miałem LF20, później była naprawa w ASO i zmienili na LF30. Jeśli u Ciebie nikt pompy nie ruszał to bardziej bym podejrzewał, że masz LF20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek z korkiem biorę Behr Hella kilka zł droższy a czytałem że to są zbirniczki które sa montowane fabrycznie.

A wiesz może bo ja za cholerę nie mogę znaleźć numeru tej rurki która wychodzi od spodu zbiorniczka (bo nie wygląda najlepiej więc też bym wymienił) ?

W sumie jak już to robię to jest sens wymienić odrazu pompę wody? Jakie są objawy ze już umiera czy coś?

Co do wspomagania to chyba zrobię tak jak pisałeś tylko upewnie się naprwno która mam ale jak bym miał 20 to jak dam 30 lub ta ZF (bo gdzieś też takie na allegro widziałem ) to chyba nawet są lepsze niż 20, co sądzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby oryginalne zbiorniki były takie dobre to by nie pękały.


Zużycie pompy poznasz po hałasie i luzie, ale trzeba ściągnąć pasek, żeby sprawdzić luz.


Jeśli masz LF20 to nię będzie plug&play z LF30. Inny jest wąż wysokiego ciśnienia. Już nie pamiętam dokładnie ale łapa pompy chyba też jest inna.

LF20 to jest dobra pompa i po regeneracji będzie pozbawiona wady z ukręcającym się wałkiem.

Moim zdaniem zostań przy tej pompie co masz i ją regeneruj u tego gościa co podałem. Inne wynalazki ze sklepów i aukcji omijaj szerokim łukiem. Przerabiałem temat pompy wspomagania ZF, non stop zanik wspomagania.


Od dolnego wyjścia zbiorniczka wychodzi przewód nr 4 ze schematu (nr części 64218376153) :

diag_1sos.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik zdemontowony, był to oryginał z 99r więc trochę wytrzymał :p Czekam na kuriera z nowym zbiornikiem i zobaczymy czy to wina tylko zbiornika czy jeszcze gdzieś ucieka.

Co do pompy wody nie widzę lozow etc więc chyba zostanie

Jeśli chodzi o wspomaganie zrobie tak jak pisałeś kupię tą LF20 ( jak tylko dojdę jaką mam) z tamtej aukcji i później odeśle swoją, bo rozumiem że to działa tak że kupuje regenerowana i wysyłam swoją?


Dzięki za numer przewodu dokładnie o to chodziło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to działa, że dostaniesz zregenerowaną pompę, swoją odsyłasz. Możesz bez zwrotu swojej pompy ale musisz dopłacić.

Pompa jest naprawdę porządnie naprawiona, wymienione są wszystkie bebechy. Byłem u tego gościa nawet osobiście. Naprawia o wiele bardziej skomplikowane pompy, te nasze z E46 to mało skomplikowane w budowie są.


Co do zbiornika wyrównawczego to są kiepskie i tyle. Nie powinien pękać. Miałem starszego Opla i tam zbiorniczek jakoś nie pękł, więc od BMW tym bardziej tego wymagam. Układ chłodzenia w tym aucie to tandeta jakościowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.