Skocz do zawartości

M54B22 Falowanie Obrotów Podczas Jazdy / Moduł Glowny V!


PaulS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!

E46 M54B22 rok 2002 (nigdy nie miala LPG)

Panowie mam pewien problem przeglądałem również google ale nie ma jednoznacznej odpowiedzi.


Mam błąd którego nie moge usunąć! Jedyne dziwne zachowanie auta to takie, ze podczas dojeżdżania do ronda, świateł przy wciśnięciu sprzęgła auto za bardzo spada z obrotów do jakichś 300 zafaluje kilka razy po czym stabilizuje bądź bardzo rzadko ale zdarza się, ze całkowicie gasnie.

Najgorzej jest podczas włączonej klimatyzacji!

Jednak kiedy zaczyna falować przy wciśniętym sprzegle coraz mocniej i juz zamierza zgasnac a zatrzymam się całkowicie to obroty momentalnie sie stabilizuja.


Co juz zrobilem:

- regenerowany vanos,

- sprawdzony dolot,

- wymieniony przeplywomierz nowy oryginalny takie same numery,

- wymieniony termostat,

- wymienione czujki polozenia wałka (hella)

- czujki oleju, płynu chłodzącego,

- sprawdzony krokowy, przepustnica, disa,

- lambda prawdopodobnie sprawne nie ma błędów,

- napięcie trzyma równo od 14,4 do 14,5,

- wymienione świece,

- sprawdzone ECU,


Przepraszam za taki link ale wywala mi jakieś dziwne bledy:


https://naforum.zapodaj.net/c83fdd6266d7.jpg.html


Mial ktoś taki problem? Prosze o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprawdź odmę czy szczelna, w sensie na odpalonym psiknij w jej kierunku jakimś samostartem. Moduł przekoduj pustym manem, jak nie pomoże raczej wymiana modułu
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
O module ZKE (GM5), jeszcze taka pierdoła mi się nasówa, ale skoro już wszystko sprawdziłeś, może czujnik sprzęgła nie daje sygnału że pedał jest wciśnięty i sterownik silnika głupie do momentu aż predkosciomierz pokaże mu że stoisz w miejscu.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O module ZKE (GM5), jeszcze taka pierdoła mi się nasówa, ale skoro już wszystko sprawdziłeś, może czujnik sprzęgła nie daje sygnału że pedał jest wciśnięty i sterownik silnika głupie do momentu aż predkosciomierz pokaże mu że stoisz w miejscu.

 

O kurde no mozesz mieć rację sprawdze to dzis jak będę jechał wrzucę na luz przy jakichs 80km/h ale nie bede mial sprzęgła wciśniętego i zobacze co sie będzie działo.


Co do modułu ZKE to modul komfortu On chyba jest tylko odpowiedzialny za szyby i takie inne pierdoły z silnikiem nie ma zbyt dużo wspólnego.? Ale ten blad na załączniku jest od modulu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie ma lewego powietrza to bym obstawiał krokowy. Wymaga bardzo starannego wyczyszczenia. Poza tym trzeba mieć na uwadze, że krokowce też się zużywają i czyszczenie to nie panaceum na wszystko.


Ile zasysa powietrza na idle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak ten błąd jest od modułu , jak czujnik przy sprzęgle walnięty to nie ma znaczenia czy wciśniesz sprzęgło czy nie, trzeba się do niego dostać podpiąć multimetr i zobaczyć czy po wciśnięciu sprzęgła zmienia stan, ale nie mówię że to napewno jego wina, nie wiem jaki wpływ i czy wogole jakiś ma na sterownik silnika, może być poprostu walnięty krokowy.
Nawet zepsuty zegar dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/b]

Ja bym podejrzewał te czujniki wałków marki hella, u mnie czujnik wałka ssącego wytrzymał 3 dni i zaczęły się ponownie problemy.

U mnie silnik falował i gasł przez alternator, po wymianie na inną używkę silnik przestał falować i gasnąć.

 

Sporo osob wlasnie mowi o tym alternatorze. Zalatwie drugi i podmienię moze to coś zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.