Skocz do zawartości

N42B20 - uszczelnienie pompy vacuum


uksz

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka!


Rok temu wracając z Niemiec pod koniec drogi padło mi hamowanie, pedał hamulca spuchnął. Okazało się, że w serwie hamulcowym był olej. Serwo zostało wymienione, hamowanie wróciło do normy. Prewencyjnie zakupiłem zestaw uszczelek do pompy vacuum, bo to jedyny element, który mógł popchnąć olej w serwo. Wszystko było dobrze, lecz ostatnio znów to samo, nie da się dohamować. W serwie znowu jest olej (sprawdziłem). Wężyk podciśnienia, który łączy pompę z serwem miał w środku olej, więc sytuacja znów się powtórzyła. Może mi ktoś powiedzieć jakim cudem mogło się to znowu stać pomimo nowych uszczelek? Da się to jakoś bardziej doszczelnić (oczywiście znów będę kupować uszczelki) czy pompa pójdzie do wyrzucenia? Sprawdziłem też zawór zwrotny na serwie, w jedną stronę puszcza, w drugą stronę czuć opór, ale też puszcza, więc czy wężyk też do wymiany? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych (choć pewnie wszyscy omijają ten motor szerokim łukiem xd)


Gdy serwo jest zarzygane olejem warto sprawdzić pompę podciśnienia i nie chodzi o same uszczelki na niej (tak, dopiero po uruchomieniu zwojów mózgowych nad sposobem działania pompy doszedłem do tego), lecz o zawór zwrotny w tejże pompie. Po wyjęciu pompy i przekręceniu nią ręcznie wywaliło olej na odległość 1 metra co najmniej xD Pompa jak olej wyleciała na śmietnik. Całe szczęście używki nie są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.