Skocz do zawartości

Wymiana amortyzatorów E46


Ajgoreeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Kilka dni temu na przeglądzie okazało się ze mam do wymiany przedni amortyzator ( jeden pokazywał 60 % drugi zaś 10%) wiec wypadało by wymienić.

Teraz pytanie jaka firmę polecacie? Myślałem nad Meyle oraz KYB ( oczywiście komplet). Co wy na to ? Czy lepiej dołożyć do Sachs? Albo może coś tańszego bo szczerze mówiąc nie jeżdżę zbyt dużo czy lepiej nie oszczędzać ?

I czy przy wymianie amortyzatorow brać się odrazu za sprężyny ? Bo znalazłem około 100 zł za sztukę za KYB

Poduszki to myśle nad Meyle albo Lemforder ?

Proszę o wasze propozycje i wasze opinie

I jaki jest koszt wymiany taki +\- bez części oczywiście

BMW E46 2.0 D 150KM 2002r Compact

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena zależy pewnie od miasta i mechanika.

Wymieniałem w zeszłym roku cały przód amortyzatory, sprężyny, drążki, wahacze, tuleje, łączniki itp. to za robociznę wyszło ok 360zł.

Teraz czeka mnie tył :|

Myślę, że jak już wymieniasz to sprężyny też wsadź nowe. Firm nie polecę bo aż tak się nie znam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Mam u siebie meyle i działają, ale jakbym zmieniał to na sachs, w drugim takie właśnie założyłem. Sprężyny przednie raczej nie pękają, więc nie ma co zapobiegawczo wymieniać, jak jednak będziesz chciał to polecam lesjofors lub jeżeli ma być trochę niżej to eibach prokit. Myślę, że średnia cena za wymianę amortyzatorów z obu stron to 200-300,-

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.