Skocz do zawartości

uszczelka, tapicerka i inna odzierka - czyli tzw. "estetyka"


mrwitold

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Wiele lat minęło, ale jest! Piękna (w każdym razie dla mnie :) ) Bawarka po bardzo długim czasie wpadła w moje ręce (i nogi oczywiście też :wink: ).

Stan, jak to bywa w autach prawie 20-letnich, wbrew temu co zapewniają sprzedający, nie był idealny. Najbardziej wiek i przebieg widać po wnętrzu, ale o tym za chwilę.

Wykonany został podstawowy serwis mechaniczny (oleje, filtry, klocki i parę pierdółek) i auto póki co przejechało 1000 km bez większych problemów.

:arrow: I w tym miejscu dochodzimy do pierwszego problemu - otóż, gdy silnik (M52b20tu) jest zimny, szczególnie po nocnym postoju dławi się i muli podczas przyspieszania. Czuć to najbardziej na 1 i 2 biegu w zakresie 1.500-2.000 rpm. Mechanik się przejechał, powiedział, że faktycznie czuć to, ale po podłączeniu jego komputer żadnego błędu nie odczytał.. Niedługo auto sprawdzi inny specjalista z lepszym sprzętem, ale tutaj pytanie do was. Spotkał się ktoś z takimi objawami? Po rozgrzaniu silnika problem znika... Wiem, że nikt czarodziejem nie jest, ale jakieś wskazówki będą mile widziane. Dodam, że mój mechanik niestety nie należy do "fanów" bawarskiej marki (lubuje się w VAGach :) ) i nie chciał narażać mnie na koszty i wymieniać części w ciemno, co niekoniecznie naprawiłoby problem.

No i z mechaniki poza tym byłby koniec, ale dochodzimy do kwestii wizualnych i estetycznych.

:arrow: Uszczelka drzwi kierowcy (coupe) - ma dziurę i cała jest już mocno "zmęczona". Oczywiście problem był widoczny podczas oględzin, lecz "machnęliśmy" na to ręką sadząc, że to tylko uszczelka. Więc dopiero, gdy zacząłem szukać rozwiązania tego problemu, zorientowałem się, że nie będzie to tanie... Warto kupić nową, oryginalną? Jeśli tak to ile to kosztuje w ASO? Może są jakieś zamienniki? Albo zaryzykować i kupić używkę? Ceny takich wahają się od 50 do 250 zł.

:arrow: Trzecia rzecz to przetarcia na boczkach przy kanapie i odchodząca materiałowa ramka przy uszczelce drzwi pasażera. Wiadomo, wsiadając/wysiadając często się ociera o ten element, ale razi to mnie w oczy. Da się coś z tym zrobić? Ta nieszczęsna materiałowa ramka, nawet gdy zostanie przyklejona nie zasłoni całej tej wystającej gąbki z boczku :/

:arrow: Plastiki przy drążku, lewarku i na popielniczce - czy ktoś samodzielnie je odświeżał? Polecacie jakieś specjalne środki albo sposoby na ich regeneracje? Niestety tworzywo to słabo zniosło próbę czasu, co widać również było w egzemplarzu testowanym przez Zachara :wink:

1. ramka

61e49375e5be1.jpg

2. dziura w uszczelce

3c7f3d977ad7d.jpg

3. f2885cc6dd24c.jpg

4. 182f186c1b7ea.jpg


Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuje :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do silnika, to nie wiem co mam Ci powiedzieć. Najlepiej jakbyś znalazł ogarniętego gościa z INPĄ, bo same błędy to nie wszystko tym bardziej z programów uniwersalnych. Live data wypadałoby obejrzeć.

Kup ładną używkę. Pojeździsz po szrotach to za grosze coś dorwiesz. Najlepiej, jechać obejrzeć, jak ładna to zdjąć i brać.

Boczki też bym wymienił. Z tego co widzę to masz popularny kolor tapicerki, więc szukaj tez po szrotach lub w Internecie - ceny samych boczków są nieduże.

Plastiki chłopaki odnawiali BOLL'em do zderzaków. Poszukaj po forach to znajdziesz i będziesz mógł zobaczyć spostrzeżenia i efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Reasumując :search:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.