Skocz do zawartości

Ktoś miał taki przypadek ? M54B30 Brak mocy , lastsignal


1981Denis1981

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problemy z 330i m54b20 z automatyczną skrzynią , walczę już 2 lata.

Problemy następujące:

-szarpanie skrzyni przy zwalnianiu do zatrzymania na światłach ale tylko na zagrzanym mocno oleju (po kilku minutowym postoju w korku lub kilkudziesięcio kilometrowej szybkiej jeździe na autostradzie)

-brak mocy szczególnie po właśnie takim jak wyżej staniu w korku itd. (maksymalna prędkość 220 km/h i to na 4 biegu po wrzuceniu 5 prędkość jest wytracana)

-spalanie na poziomie 18 L

Skrzynia biegów została wymieniona na inna , nic się nie zmieniło , następnie został zregenerowany konwerter i założony z oryginalna skrzynią biegów , nic się nie zmieniło , został wymieniony przepływomierz , nic się nie zmieniło , zostały sprawdzone i od nowa ustawione vanosy , nic się nie zmieniło.

Auto zimne wydaje się żwawe ale 3.0 powinna jechać inaczej w praktyce objeżdża mnie 523 - 170 KM, po rozgrzaniu jest coś jak chyba pisał jeden kolega na forum , auto jedzie jak by na gumie , obroty rosną auto powoli je dogania (jakby poślizg) i od 3 tyś obrotomierz rośnie razem z prędkością tyle że auto słabe.

W kompie od skrzyni lastsignal wychodzi grubo poza skalę "!" a po szarpnięciach pojawia się błąd 49 "Symptom gangueberwachung" , szarpnięcia jedynie przy redukcji na niski bieg przy zatrzymywaniu i to na bardzo gorącym oleju.

Obczytałem różne fora i tajemniczy jest ten "lastsignal". Myślę że po opanowaniu tego parametru wszytko może się uspokoić. Ponoć widać go również s sterowniku ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.