Skocz do zawartości

E46 323 Problem z disą - klapka się nie zamyka


pykpyk

Rekomendowane odpowiedzi

Hej :)


Ostatnio po czyszczeniu krokowca i przepływki zwróciłem uwagę, że disa nie pracuje prawidłowo. Tzn. po odpaleniu zapłonu, czy nawet silnika, nie zaciąga się ta klapka wewnątrz. Wyjąłem disę i sprawdziłem czy membrana jest szczelna. Po zatkaniu tego małego otworu klapka od razu puszczała więc membrana prawdopodobnie uwalona.

Ok, pojechałem na szrot po używkę ori, sprawdziłem czy trzyma ciśnienie - trzyma. Wracam do domu, wymieniam i znowu to samo - cały czas otwarta. Wróciłem na szrot, dostałem jeszcze 2 inne na podmianę i to samo.

Sprawdziłem napięcie na wtyczce i jest niecałe 12V, a dokładnie coś w okolicy 11.85V więc chyba ok. Nie sprawdziłem tylko czy po przygazowaniu w okolicy 4tys obrotów napięcie się zmienia - ale to wg mnie nie powinno mieć znaczenia w tym przypadku.

Pytanie czy mam takiego pecha, że wszystkie 4 miały jakiś problem z zamknięciem klapki czy po prostu coś z wtyczką lub sterownikiem jest nie tak?

Mam zamiar podpiąć pod inpę i sprawdzić jakimś testem czy mogę wymusić jej prace. Czytałem też o aktualizacji sterownika? Nie jestem pewny czy to pomoże.


Będę wdzięczny za jakieś rady jak się do tego tematu zabrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.