Skocz do zawartości

BMW e46 sedan polift ringi smd led


kawson

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Pierwszy raz piszę post na tym forum, więc jeśli post jest zamieszczony w złym miejscu to proszę o przeniesienie.


Przeglądałem pełno tematów na temat montażu ringów, oglądałem różne poradniki itd. dosłownie wszystko co wyskakiwało. Moim problemem mimo to jest zamontowanie ich. Kupiłem taki oto zestaw: https://allegro.pl/oferta/ringi-led-smd-bmw-e36-e38-e39-e46-m3-dzienne-mocne-7049179413?snapshot=MjAxOS0wNi0xMVQxOToyODoyOS4wMDVaO2J1eWVyOzlkOTNhYzJjOWE3NmE5OWQwNjQ0MGUxYzNmZTYyMTY0OWE5NTk5ZDI4N2ZhZGVkZjQzYjQzNDczNWI5NzRjYzY%3D


mam w nim 4 ringi, i kable do podłączenia. I sęk w tym, że nie mam pojęcia pod co, gdzie je podłączyć. Nie wiem czy mam ucinać te kółka na końcach i wcisnąć gdzieś kabel żeby stykał czy co. Zależy mi na tym by włączały się po przekręceniu świateł pozycji. Jestem totalnie zielony w takich sprawach, tak naprawde pierwszy raz bawię się elektroniką w aucie. Słyszałem że założenie ringów to nie taka trudna sprawa więc chcę spróbować zrobić to sam z waszą pomocą. Widziałem ten poradnik:

myślałem że zrobienie tego tak jak on, to jest to czego chcę, lecz jak odkręciłem tą osłonkę, to nie mam tego ustawionego tak jak on (tych kabli). Czerwono żółty kabel bodajże jest tam ale jest on w kostce która jest odwrócona bezpiecznikami do góry.


Proszę o pomoc, zależy mi na tym a chcę się czegoś nauczyć, a kto pyta nie błądzi. :? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to kolega na filmie ma inne ringi niż ty. U niego jest jeszcze przekaźnik (miałem takie). Podłącza się je pod bezpieczniki w schowku i właśnie pod maską w skrzynce bezpieczników.

Napisz do sprzedającego czy nie ma instrukcji do tego. Bo co chińczyk to inny patent...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to kolega na filmie ma inne ringi niż ty. U niego jest jeszcze przekaźnik (miałem takie). Podłącza się je pod bezpieczniki w schowku i właśnie pod maską w skrzynce bezpieczników.

Napisz do sprzedającego czy nie ma instrukcji do tego. Bo co chińczyk to inny patent...

Okazało się że jeden z kabelków odchodzących od ringa odpadł :mad2: ringi zwrócone do sprzedawcy, w tym tyg mają mi oddać pieniądze. Ogl to przez takie coś właśnie jestem gorzej nastawiony że kolejne też takie gó... przyjdzie. Masakra... Jakie polecacie ringi zamiast tamtych? Patrzyłem na te, są za 200 zl ale chyba warto dołożyć a nie jak na tamte za 130 i przychodzi co przychodzi... https://allegro.pl/oferta/swiatla-dzienne-ringi-smd-bmw-e36-e38-e39-e46-7209928857?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YmJjZjRkYmUtYzllNi00ZmE4LTk2YzEtOTM3OTY0MWNiNDY2AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=e15a84dd-4f23-4cfd-921e-23bb6c640dd1


To są chyba takie co na filmiku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te są bardziej zaawansowane (przekaźnik i szmery bajery...). Co do jakości to się nie wypowiem bo wszystkie te ringi to chińczyki składają i to zależy jak trafisz... :?

Z tego co widzę to jest napisane: "Schemat podłączenia na życzenie", w takim razie poproś o tą instrukcję i dalej powinieneś sobie poradzić. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
ringi zamontowałem, przyszły takie http://i60.tinypic.com/59ucrm.jpg tylko teraz nie wiem jak podłączyć biały kabel pod postojówki ? Bo mam go tam gdzie są bezpieczniki pod maską (prawy górny róg) . I nie wiem za bardzo jak go zamontować, nie tnąc oryginalnej wiązki od pozycji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie lepiej podłączyć sobie pod pozycyjne? ;p jak pod postojowe to bez sensu w ogóle je montować jak podczas jazdy ich nie będzie widać

Tak, oczywiście chodziło mi o pozycyjne, źle napisałem, masz rację. :duh: I właśnie nie wiem jakim sposobem je pod nie podpiąć. Kabel ten biały mam tam gdzie jest pokrywa na te wszystkie kable pod maską, więc raczej tam musze szukać wiązki od pozycji, tylko nie wiem właśnie czy użyć tej szybkozłączki czy może jest gdzieś pin żeby końcówkę białego kabla tam wcisnąć (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne.

W instrukcji powinno być napisane, w który przewód w tej skrzynce się wpiąć.

Ja obciąłem konektor z tego białego, odizolowałem końcówkę, oskrobałem trochę właściwy przewód w wiązce w skrzynce i wlutowałem w niego ten biały.

Możesz też obciąć konektor z tego białego i przy pomocy złączki do wpinania się w instalację wpiąć się w przewód.

6016528700_1474053187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.