Skocz do zawartości

e46 serwo pukanie gumy po puszczeniu hamulca


DwaLitry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie wymieniłem serwo sobie i zauważyłem taki objaw nie występuje on zawsze.Dodam serwo pracuje prawidłowo.Jak naciskam hamulec jest cisza,ale jak puszczam jest 'puk'' jest to ewidentne puknięcie gumy serwa tej pod nogami( jak ściągnie się osłonę) odkręciłem nawet cały hamulec nożny plus stelaż mocujący sprzęgło by móc poruszać serwem trochę prawo lewo bo może gdzieś złe się ułożyło,ale wszystko wygląda ok


Próbowałem ruszac trochę tą gumą ale to też nie ma ruchu.Np jak ręcznie się nacisnie na gumę tak by się ''wklęsła''a potem odskoczy to jest to PUK


inaczej tego ustawić nie mogę. Występuje to sporadycznie.Wie ktoś moze co to moze być? albo miał coś podobnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie pomóżcie jak was proszę


ruszam gumą pod nogami od serwa i ona wygląda ok.. np jadę 2,3 km zatrzymam się naciskam hamulec po czym puszczam i jest PUK jest to na 100% odskoczenie gumy.. patrzyłem na uruchomionym silniku jak wciskałem hamulec i czasami pukało po puszczeniu to nigdzie nic nie było wklęsłe wszystko ok a dzwięk na bank gumy bo jak ręcznie sam nacisnę na gumę i ona wklęśnie się po czym wrócę ją do stanu pierwotnego to jest puk.. no bez jaj ja nie mam auta bez wysprzęglika by móc sobie serwo wyciągać kilkanaście razy teraz wyjąć serwo to w zasadzie od nowa wszystko trzeba rozpiąć o PUK... bo hamować hamuje dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie syczało coś dziś ale pod maską z okolic pompy/serrwa.. tzn zgasiłem auto otworzyłem maskę bo chciałem pomyśleć co tu zrobić z tym pukaniem i jakie syczenie było jak by powietrze uciekało z okolic tak jak mówię pompa serwo... ale serwo działa dobrze,hamulce też wszystko ok niby wygląda tylko to pukanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale pewnie jakis magik uszkodzil ten cylinderek co jest w srodku wystarczy ze szarpnal albo cos innego wszystko dziala ok ale jest nie w 100 p szczelny i kiedys moze ci sie zrobic twardy pedal i bum gotowe zmien to na inne ale zrobisz jak zechcesz .Mialem pare takich przypadkow bo ludzie sami wymieniali ale nie zrobili tego dobrze.Twoje auto zrobisz co zechcesz pozdro.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki kumam a to pukanie to według Ciebie od czego? bo śruby sprawdzałem cały stelaż mocujący sprzęgło i hamulec wszystko odkręciłem na nowo skręciłem itp to puka z gumy... ewidentnie a z zewnątrz nigdzie nic jej nie jest.Serwo ja montowałem i moze faktycznie coś niechcący uszkodziłem albo już takie mi przysłali..a jest opcja,żeby serwo syczało dlatego,ze wyrobiona jest uszczelka między pompą a serwem? bo złozyłem to na starej uszczelce.Ale to pukanie jest wkur.... aż gorąco mi się robi z nerwów.. zal ruszać bo hamulce igła.. a tu znów wszystko rozpiąc trzeba i odpowietrzać potem od nowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.