Skocz do zawartości

[E46] [M43TU B19] 118 KM Model alternatora - zamiennik


ufo000000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dnia wczorajszego zaczął mi umierać alternator, pewnie nie będę bawił się w naprawę starego w taką pogodę bo nie mam na to chęci ani za wiele czasu.

Chcę kupić używany najlepiej na miejscu i szybko podmienić. I tu mam pytanie, realoem wyświetla mi po WIN takie dwie sztuki:

- 90 A 12317509110

-100 A 12317509111

 

Na Allegro widzę w pobliżu kilka sztuk, ale wszystkie 90 A 123325011. Będzie pasował? Niby na szybko znalazłem w katalogu BOSCH że właśnie on ma iść do M43TU B19

 

Pozdrawiam i proszę o w miarę szybką odpowiedz bo coś trzeba kupić - bez auta jak bez ręki, a 90% awarii po złości w zimie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad regeneracja, robiłem jakis czas temu alternator i za regenerację plus wymianę zapłaciłem 250zl (gdzie wymieniine byly szczotki wszystkie lozyska i regulator regeneracja robiona w serwisie boscha) gdzie miałem gwarancję na 6 miesięcy a do dziś dzień chodzi i nic się nie dzieje a z używanym do końca nie wiesz co kupisz a później nie dość że czasu nie ma to 2 razy trzeba robić i płacić. (Samochód postawiłem rano a o 15 juz miałem do odebrania wiec uwineli się expresowo)

Myślę że 90A w zupełności ci wystarczy.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam akurat z Valeo dwa takie o mocy 90 i 100A oba są identyczne tzn. kształt, wymiary, mocowania, podłączenia.

90A zaadoptowałem do E36 318is i pasuje bez większych przeróbek w zamian za 70A, w E46 powinien być "plug and play".



Potrzebujesz klucza do blokowania wału korbowego M47 / M47N... mam taki! NOWA CENA 120zł!


Amsoil AFL + Archoil AR9200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regenerował nie będę, jak bym chciał to sam bym sobie powymieniał łożyska, szczotki, regulator napięcia itp, ale włożę pierwszy lepszy i będę liczył że będzie żył do końca mojego użytkowania auta :-) Od dobrych 10 lat kupuję części używane do BMW, nigdy nie zdarzyło mi się kupić elementu, który był uszkodzony bądź zdechł.

Za to 80% części zamiennych które kupiłem można było o kant .... potłuc. Wymiana rozrusznika w tym aucie jest stosunkowo przyjemna, także "kupię i wymienię w ciemno"

 

Aha i jeszcze jedno, ma ktoś z forumowiczów zbędną sztukę na sprzedaż na Podkarpaciu (dokładnie okolice Sanoka)? Nie chcę się za daleko ruszać po część swoim autem bo nie wiem czy nie zdechnie ładowanie całkowicie powiedzmy za 15 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.