Skocz do zawartości

[e46 325Cl] Błąd Przepływomierz i DISA


storm2k4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam silnik m54 2.5 192km automat. Falują mi obroty na biegu jałowym , na zimnym silniku znacznie bardziej jak rozgrzanym. Słaba moc przy niskich obrotach. Spalanie 14L w mieście i w trasie również sztywno stoi na 14L. Wcześniejsze spalanie 14 miasto 11 trasa.

Po podłączeniu Inpy wyskakiwały na początku błędy nr 8 przepływomierza oraz 127 i 128 sondy zbyt bogata mieszanka. DISA przez cały czas pozostawała otwarta ( w niskich obrotach i powyżej 4k), wymieniłem DISA na używkę. Po wymianie DISA wyskakują błędy 8 przepływki i 124 błąd DISY, DISA dalej jest przez cały czas otwarta przy niskich obrotach oraz powyżej 4krpm.

Żadna z dwóch DISA nie reaguje na komendę aktywacji w INPA, nie zamyka klapki tzn. że obydwie DISA są niesprawne ? Napięcie na kostce przy DISA jest.

Przepływomierz - odpalam silnik, odpinam kostkę przepływki i raz silnik reaguje i falują przez moment obroty ( rzadko) a innym razem kompletnie brak reakcji. Podłączyłem inny sprawny przepływomierz od kumpla od 2.2 m54, odpaliłem samochód, po chwili odłączam wtyczkę przepływki obroty spadają i silnik przygasa za każdym razem, raz nawet zgasł. Natomiast DISA z inną przepływką w dalszym ciągle 0 reakcji, pozostaje otwarta.

 

Jeżeli dobrze rozumiem, to nie sprawna DISA może generować błąd niesprawnej przepływki, i odwrotnie niesprawny przepływomierz może generować błędne wartości przez to DISA nie reaguje. Zgadza się ?

 

Czy ktoś ma jakieś sugestie i mógłby pomóc ? Podejrzewam, ze przepływomierz i obydwie DISA są nie sprawne.

 

Dodam, że odma i węże są nowe oryginał, szczelne. Cały dolot szczelny, silniczek krokowy sprawny i wyczyszczony, przepustnica tak samo. Vanos nie grzechocze i jest po wymianie uszczelniaczy 5k km temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Disa jakby była sprawna to by ruszyła w inpa, podaj masę powietrza na wolnych obrotach po rozgrzaniu oraz przy max bucie na trzecim biegu powyżej 6000rpm.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.