Skocz do zawartości

E46 Comact - problem z tylna wycieraczką


nash5009

Rekomendowane odpowiedzi

Temat stary ale problem nieco inny.

 

Zaczęło się standardowo, nawaliła tylna wycieraczka, rozebrałem, w środku wszystko skorodowane, zakupiłem używkę z allegro, podłączyłem, było słychać że silniczek pracuje ale wycieraczka ani drgnęła. Rozebrałem w środku zębatka wytarta. Wymieniłem zębatkę, usunąłem problem przez który została uszkodzona.

 

I ... teraz mam taki problem że zaraz po przekręceniu zapłonu od razu włącza się wycieraczka, działa przez -3-5 sec wraca do pozycji startowej. Po uruchomieniu jej manualnie działa, ale spryskiwacz nie działa w ogóle. Podmieniam na stary silniczek, to samo.

 

Uprzedzę pytania odnośnie manetki - jest w pozycji 0, jak odpalam auto, a i tak się włącza.

 

spotkał się ktoś z czymś takim?

 

 

ps. Myślę "głośno" :) skoro wycieraczka działa zaraz po zapłonie, wykonuje... nie wiem jak to napisać ... 3 przetarcia szyby w tą i z powrotem, to tak jakby na dzień dobry chciał spryskać tylną szybę, a że "coś" się dzieje to płyn nie leci i tylko majta wycieraczką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo po wymianie zębatki nie dosyć że nie trzyma zakresów krańcowych to zachowuje się tak jak u Ciebie. Działała mi tak z 3 miesiące aż pewnego pięknego ranka siadła znowu. Na razie nie rozbierałem z powrotem bo nie mam czasu, ale sadzę że problem tkwi w tych zębatkach z allegro. Tam trzeba przełożyć magnes ze starej zębatki i możliwe, że jest niedokładnie w tym samym miejscu i wycieraczka szaleje..... ale to tylko teoria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki znowu magnes heh , ja kupiłem zębatkę na allegro złożyłem i działało 2 tygodnie tylko jakiś kretyn na parkingu ułamał mi ramię i coś chrupło , zrobi się ciepło to muszę znowu tematem się zająć , za zębatkę zapłaciłem 29 pln plus kw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm może to i magnes ale jakby mial być po coś to tylko po to by zębatka do góry się nie sunęła.

 

Jest możliwe by podpiąć ta kostkę kwadratowa inaczej??? ( nie mówię o tej 3 pinowej z zasilaniem). A może to ustrojstwo trzeba jakoś skalibrować ??? Pokazać pkt zero/startowy. Dziwne tylko ze wycieraczka później działa a spryskiwacz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Naprawiłem. Jeżeli naprawialiscie silniczek i po przekręceniu zapłonu tylna wycieraczka włącza się od razu i majta wycieraczką przez kilka sekund, zatrzymuje się w losowym miejscu to jest to kwstia magnesu w zębatce.


U mnie problem wyglądał tak:



Ten magnes oddziaływuje na coś w tym czarnym module chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.