Skocz do zawartości

330d e46 m57n Spadaja obroty przy wysprzeglaniu


Leon330d

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiedziałem, że jest jakieś urządzenie do napinania docisku ;P

Mam nadzieję, że nie mylisz tego z przyrządem do centrycznego montażu sprzęgła .

Docisk napina się w nast. sposób.

Podpierasz obudowę docisku tak, żeby tarcza dociskowa była w powietrzu.

Najlepiej prasą wciskasz słoneczko i jak jest wciśnięte przesuwasz te malutkie elementy w kształcie litery "L" ze sprężynkami tak, żeby były między znakami na obudowie docisku.

Zwalniamy nacisk prasy-tarcza napięta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja nie mam prasy , nie chce nikogo winic bo byc moze sprzeglo zostalo dobrze zamontowane... a zeby docisnac sloneczko trzeba miec prase ... chce wymienic polosie bo mam na 100 procent dobre w gatazu w ogole mam pol garazu dobrych czesci:/ . Mechanik zanim dokrecil docisk do kola sciagnal blokade, a potem, dokrecil pozostale sruby oraz przy pierwszym nacisnieciu pedalu sprzegla po zamontowaniu wysprzeglik byl zapowietrzony (tez byl zmieniany), nie wiem czy to ma znaczenie NIE ZNAM SIE. Ale tyle razy zostalem oszukany przez ludzi, ze nie wierze juz nikomu. :cry2:. Dlatego chce wyeliminowac polosie. Bede chcial tylko zeby mechanior mi sciagnal skrzynie reszte zrobie sam wg filmiku ktory podalem. Jak bedzie dobrze - znaczy blad przy montazu, Jak bedzie dalej zle, no coz wtedy bede szukal skrzyni.......

 

BTW mam duzo sprawnych czesci jakby ktos szukal. Do 330d e46 rok 2004.

Przeplywka, pompa vakum ( glosna ale sprawna ), czujnik polozenia walka, sprezyny przod, amory bilstein b4 (tyl, 2letnie) wahacze (przod) lacznik walu febi (roczny), podpora febi (troche wyje lozysko, ale tez nowa), peknieta pokrywe silnika, tlumik koncowy ( zero rdzy super stan ) amorki przod (chyba 2004), poduszki amorow tyl, poduszki amorow przod. Rolki i napinacze, uszczelniacz walu, deferencjal od automatu, WSZYSTKO SPRAWNE wymienialem bo bylem debilem, tyle w temacie. POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

delikatne szarpniecie wystepuje tylko gdy odpale auto po nocy gdy wysprzeglam jedynke, ale na cieplej skrzyni nie szarpie, no moze spradycznie zrobilem juz 1,5 tys km. I da sie jezdzic. Temat odpuszczam szkoda leciec w koszty. Na pewno jest sto razy lepiej jak bylo.

BTW wie ktos jak odpowietrzyc pompe ABS/DSC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.