Skocz do zawartości

E46 320D 2001 wtryski pytanie


kafcio13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mój problem wygląda tak: mam bmw e46 320d Touring 2001r przedlift ostatnio wracając do domu nagle samochód stracił moc i zaczęło mocno stukać w silniku. Z tego co zauważyłem to: na jałowym nie stuka nic a po dodaniu gazu zaczyna mocno stukać, nie ma wgl mocy tak jakby odjelo mu 70 koni, nwm o co chodzi z góry dzięki za pomoc Edytowane przez kafcio13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie ma. Skoro wiesz lepiej to po co pytasz nas.

 

masz przedlifta w którym pękają waly, jak jest walnięty to wymiana silnika co się robi mało opłacalne.

może dziura w tłoku, może panewka, może jakiś zawór się urwał i wpadł.

 

mierzenie kompresji na każdym cylindrze i bedzie wiadomo.

 

do mechanika jedź.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A co ma wal wspólnego z mocą?

Napędowy nic, ale korbowy sporo :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u znajomego mechanika i podlaczylismy ja do kompa, wyskoczylo kilka roznych bledow (pier do ly) ale jeden nie chciał sie usunac, był to błąd 48 - Regulacja dawki paliwa. On mowil ze to raczej blad od pompy vp44, co o tym myslicie? Czy ten blad faktycznie to oznacza czy moze cos innego?

 

[EDIT]

A i dodam jescze że samochód na zimnym i na biegu jałowym strasznie kopci na biało - niebiesko i faluja obroty, po rozgrzaniu jest już okej ale samochód wciąż nie ma mocy wogole, nie da się tym jeździć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sterownik raczej nie pada bez powodu, ale są przypadki, że ktoś tylko to zrobił i trochę pojeździł.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kafcio, robiłem pełną regenerację pompy w maju tego roku w diesel technika w Lublinie. Wszystko działa bez zarzutu aczkolwiek robię mało kilometrów odkąd mam służbową furkę.

 

"Dolnośląsk" mieszkam w Lubinie a do Lublina trochę daleko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącz pod kompa i sprawdź błędy.

kolejna sprawa dziwnie chodzący m47 widziałem kiedyś z uszkodoznym wtryskiem sterującym

dziwnie czyli jak? bo ja mam uszkodzony i różnicy nie widzę ani nie słyszę.

kopcił na biało i nie równo pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hah nie uwierzycie, jadac dzisiaj do mechanika bmw kopcila nie miala mocy i wgl myslalem ze nie dojade, nagle takjakby przełknela wszystko i zaczela normalnie chodzic. Czulem sie jak jakis debil jadac do mechanika ze sprawnym samochodem i mowie gosciowi ze wczesniej byly takie objawy jak wyzej i zeby moze podpial do kompa i zobaczyl co jest grane. Powiedzial mi ze jak samochod chodzi to on nic nie zrobi, mam przyjechac dopiero jak stanie, ale tez zagwarantowal ze to na 1000% nie pompa. Bo pompa jakby padla to jak zarowka od razu. Nwm co mam teraz robic, czekac az mi samochod stanie gdzies na srodku drogi? Jaja jak berety
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No dobra objawy znowu wrocily te same, wracajac do domu zaczelo stukac i brakowac mocy, po chwili znowu powrocila i zaraz znowu stracila. I teraz mam tak jak przedtem czyli stuka, nie ma mocy i kopci.

 

Wrzucam filmik nizej jak chodzi na rozgrzanym:

https://www.youtube.com/watch?v=1dSQ8subLHU

 

Jadac nie da sie jej rozpedzic a wskazowka ekonomizera dochodzi do 20l, w tygodniu ciagne ja do mechanika zobaczymy co powie

 

A wy co myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Sorka ze dalej w tym temacie ale nie chce zakladac nowego. Jutro wymieniam z kolegą wtryski ponieważ oddałem je do regeneracji bo lały. Czy do wtryskow trzeba koniecznie nowe podkladki miedziane? i czy po wlozeniu i zlozeniu wszystkiego trzeba je potem jakoś kodować?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.