Skocz do zawartości

bmw 320d m47n czyszczenie gniazd wtrysków.


szuwarek 102

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Jak masz auto z 2002 roku to z fabryki wyjechał z wtryskiwaczami euro3, chyba, że masz podejrzenie, że są zmienione to zrób zdjęcie jednego z góry, żeby było widoczne oznaczenie. Gniazda z reguły wystarczy przetrzeć, masz tam jakiś konkretny nagar, że o to pytasz?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są czasami takie zanieczyszczenia których chemia nie usunie :) Najważniejsze to delikatnie używać frezów, tylko tyle ile trzeba oczyszczając gniazdo z opiłków/zanieczyszczeń praktycznie co chwilę. Ja to robię wysysarką do oleju i jest ok :)

 

 

:handshake:

---------------------------------------------------

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do wymiany wtrysków i chcę być przygotowany na wszystko ,tyle się naczytałem że mogą być zapieczone i ciężko będzie wyjąć no i trzeba później wyczyścić

gniazda. auto jest z 2002 roku ale nie mam pewności także przy zakupie też bym chciał wiedzieć jak rozpoznać czy są euro 3 czy 4,bo niektórzy opisywali że kupili a później nie pasowały bo to euro 4 .jutro zrobię fotkę tych co są w aucie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja ostatnio z jednym trochę walczyłem a gniazdo czyste, tylko do przetarcia.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam ponownie panowie dzisiaj zrobiłem fotki jakie numery mają wtryski 1,2 ,może mi ktoś napisać o co chodzi z tymi numerami pierwsze dwa i tak samo trzeci co ledwo dojrzałem mają takie same numery 7 789 661 i mniejszy numer wyżej 0445110 .Czy faktycznie są takie same czy już ktoś je wymieniał ,a w inpie pisze tak cylinder1 DLIPCA.

cylinder2 CIAYA1.cylinder3 6YHT5N.cylinder4 8SR88W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sugerując się nr 131 albo 080 to fabrycznie według rocznika w samochodzie powinieneś mieć komplet wtrysków z końcówką 080.

Na ewentualne cudowne używki z wszelkimi możliwymi gwarancjami :) ale bez wydruku parametrów bym nie liczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz kupić używke to tylko z wydrukiem i patrz na datę wydruku bo jak wtrysk długo leży to tez nie dobrze. Ostatnio szukałem wtrysku z wydrukiem i wydruk był z 2016 roku czyli wtrysk juz długo sobie leży....

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko sugerując się nr 131 albo 080 to fabrycznie według rocznika w samochodzie powinieneś mieć komplet wtrysków z końcówką 080.

Na ewentualne cudowne używki z wszelkimi możliwymi gwarancjami :) ale bez wydruku parametrów bym nie liczył.

Czyli były zmieniane wcześniej tak .według realoem to 13537789661

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirtualnie to ciężko się uczy :) ......... .

 

Kolego do mojej Czarnej mimo, że jest +2003r realoem również podaje nr 13537789661, ale ja mam już wtryski z końcówką 131 tak jak słusznie podał numery dla Euro3 Goral1985win.

Są one nowsze i chodzą słuchy po internecie :norty: :D , że bardziej wytrzymałe.

 

Jak E46 320d jest Euro4 to ma końcówkę nr. .... 216 (swoją drogą 216 do mojej Niebieskiej by również podeszły ........ i byłyby wydajniejsze :8) , bo mam jak dobrze pamiętam 212).

 

Najlepiej by było gdybyś zrobił zdjęcie całej cewki w swoim samochodzie z widocznymi numerami i wypiętym przewodem/przewodami przelewowymi.

Starami się tobie przekazać, że co byś nie postanowił mając wtryski na wierzchu (używki/regeneracja) to najważniejszy u Ciebie jest nr końcowy 080 albo 131 :) .

Jak mam okazję zajmować się u kogoś wtryskami i umawiam termin u swoich regeneratorów :) to nr jaki ewentualnie muszę podawać to właśnie 080, 131, 216 albo 219 :twisted: .

 

Czemu w ogóle upierasz się tak przy weryfikacji czy wtryski były już zmieniane ............ mimo wielkiej sympatii do modelu E46 3X0d z mojej strony :cool2: są to dojrzałe wiekowo i przebiegowo autka :wink: i nie jestem niczym nadzwyczajnym że wtrysk-wtryski mogły być już zmieniane.

Mając zdjęcia nr z całej cewki można dojść kiedy wtrysk/cewka była wyprodukowana bo tak samo jak w przypadku np. opon DOT :8) hehe zakodowany :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jest pewny zawsze moze podać 7 ostatnich numerów vin bo z tych kodów ima co podał to są wtryski euro 3 bądź sprawdź czy masz turbo sterowane podciśnieniem czy elektroniczne.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turbo na pewno pacjent :) powinien mieć fabrycznie sterowane podciśnieniowo bo w opisie jest 2002r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.