Skocz do zawartości

Hamulec ręczny / postojowy. Słabe działanie.


cipiur

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

1. Wracaj do gościa, który robił Ci hamulce i niech grzebie, bo prawdopodobnie tłoczek nie odbija w prawym tylnym kole, dlatego trze i wydziela ciepło, nie sądzę, że to szczęki, bo raczej szybko by się dotarły i nie wydzielały tyle ciepła. Kontrolnie możesz lekko zaciągnąć ręczny podczas jazdy z małą prędkości i dotrzeć szczęki, jak przestanie szurać to problem ze szczękami. Swoją drogą robiłeś tarcze, klocki i zostawiłeś do tego stare szczęki? Jak tak to w sumie nic dziwnego, że nie trzyma i raczej trzymać nie będzie.

 

2. Tu to tylko wróżby..jedź do gościa od zbieżności, on będzie wiedział jak sprawdzić każdy element, może być błahostka, czyli łącznik stabilizatora, końcówka drążka albo tuleja tylna wahacza, sworzeń, maglownica..jakieś objawy podczas jazdy? Jakieś noszenie? Ściąganie? Jak wpadniesz w dziurę to nic nie stuka?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1. Wracaj do gościa, który robił Ci hamulce i niech grzebie,

Tak zrobię. W weekend będę miał chwile to podjadę.

 

Swoją drogą robiłeś tarcze, klocki i zostawiłeś do tego stare szczęki? Jak tak to w sumie nic dziwnego, że nie trzyma i raczej trzymać nie będzie.

Na początku miałem zamiar szczęki też wymienić, ale okazało się, że są w dobrym stanie więc zrezygnowałem. Dla pewności zamówię też nowe szczęki, będą grzebać to od razu to też wymienią. Warto do tego zamówić też taki zestaw montażowy?

http://czescidobmw.pl/Szczeki-hamulca-postojowego/Zestaw-montazowy-ATE,3949.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakbyś wymieniał szczęki to tak, ale spróbuj zrobić tak jak pisałem, czyli lekko przytrzyj ręczny, bo może go wykluczysz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zrobić tak jak pisałem, czyli lekko przytrzyj ręczny, bo może go wykluczysz.

Próbowałem już wcześniej. Na chwilę pomogło, i znów wracało. Jestem już umówiony na sprawdzenie zacisków i wymianę szczęk. Zobaczymy co wyjdzie.

 

Aktualizacja:

Szczęki hamulcowe wymienione, zaciski sprawdzone, tarcze grzeją się równo. Wydaje się, że na tyle wszystko OK. Hałas pozostał. Jutro jadę sprawdzić jeszcze przednią oś. Jeśli to nic nie da padne :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przednia oś również sprawdzona. Wszystko wydaje się OK. Hałas dalej denerwuje. Przy kręceniu przednim prawym kołem (auto na podnośniku) słychać jak klocek delikatnie ociera o tarczę hamulcową, i dokładnie taki sam odgłos słyszę w kabinie. Wydaje mi się, że to raczej niemożliwe, żeby to było to bo po pierwsze opony bo to zagłuszyły, a dwa podczas hamowania odgłos powinien zanikać, a tak się nie dzieje.

Jak na razie jestem w kropce :mad2: . Jedyne co mi jeszcze przychodzi na myśl to łożyska, ale kręciłem kołami na sucho to cisza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak klocek trze to tłoczek nie odbija w tym kole, ponowne rozebranie z czyszczeniem, jak nie pomoże to kup zestaw naprawczy zacisku i wymiana, cudów tam nie ma :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak klocek trze to tłoczek nie odbija w tym kole, ponowne rozebranie z czyszczeniem, jak nie pomoże to kup zestaw naprawczy zacisku i wymiana, cudów tam nie ma :wink:

 

A możesz mi jeszcze doradzić, jaki zestaw wybrać?

1. http://allegro.pl/tloczek-zestaw-naprawczy-smar-przod-bmw-e36-e46-z3-i4401372921.html

2. http://www.aso-bmw.pl/product/view/id/105133/

3. http://www.aso-bmw.pl/product/view/id/104398/

 

Bo widzę, że każdy inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Pewnie do tej pory już się uporałeś z problemem, ale jeśli nie... to chyba coś z linkami nie halo.

 

A Ty PiotrekJ zmień mechanika. :wink:

 

Co do tych "miękkich" szczęk, o których piszesz Jakub, to... nigdy nie wiadomo czym się kieruje poprzedni właściciel.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, że u siebie jak wymieniłem szczęki to wytrzymały kilka miesięcy i nie było ręcznego, więc zapadła decyzja że pora na kpl. nowych tarcz + oczywiście nowe klocki, szczęki, sprężynki itp. Różnica pomiędzy tym co wyjąłem a nowym to ok 10mm, więc nie dziwne że nie było ręcznego, zapewne rozpieracz dochodził do swojego maksimum, a szczęki do tarczobębnów już niekoniecznie.

 

Reszta jak pisali wcześniej koledzy.

Ja założyłem wszystko ATE i tak od lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... "najciekawsze" jest to, że tylne tarcze będę musiał wymienić tylko ze względu na rowy na bieżni bębna. :(

Uważam, że tylne tarcze stanowczo za mało obciążenia przyjmują na siebie. Nie tylko w tej obecnej beemce.

Konie mechaniczne w skrócie - KM


Myślałeś kiedy by zostać dawcą szpiku kostnego? To nie boli.

http://www.dkms.pl/dawca/rejestracja/index.html


Nie zwracajcie uwagi na mego nicka, najczęściej mąż się wypowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

czesc, posiadam problem z hamulcem recznym.

 

Historie trzeba zaczac od tego ze reczny i tak slabo dzialal alee wydawalo mi sie to dlatego ze byl nie wyregulowany.

Jakis czas temu mialem wymienione lozysko w tylnim kole, od mechanika sie dowiedzialem, ze w bmw jest strasznie trudno z ta wymiana i ze trzeba bylo wyjmowac cale zawieszenie.

 

Przechodzac do sedna sprawy dzis zostawilem samochod na recznym na okolo 10 min. Puscilem reczny przejechalem 5 m i slysze lekki trzask i nagle slysze jak w jednym kole cos trze tak jakby przeskakiwanie czegos w kole, nie chcialo przejsc dopiero jak go popchnalem do tylu to przeszlo i juz nic nie halasuje. Natomiast hamowanie recznym jest bardzo bardzo slabe a dzwignia (lewarek) chodzi jakby ciezej.

Czy to moze byc zerwana linka?

Czy cos z mechanizmem?

 

 

jak zamykasz to napisz chociaz za co bo nie mam pojecia za nazwe tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z ręcznym są tu wielokrotnie opisywane, zdejmij tarczo bęben to zobaczysz że się wszystko wysypie.

W tym linku możesz zobaczyć co i jak

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj jak lewar idzie luzem całkowicie do góry to linka zerwana.

a Ty pisałeś

jednym kole cos trze tak jakby przeskakiwanie czegos w kole, nie chcialo przejsc dopiero jak go popchnalem do tylu to przeszlo i juz nic nie halasuje.

Co popchnąłeś do tyłu , samochód ?

Tak czy tak to wygląda na mechanizm w kole.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam nowe szczeki i sprezynki itd. i do przodu jest ok natomiast do tyłu leci :( regulacja nie pomaga. Myślę ,że to przez to ze mechanik wymieniał tarcze kotwiczne i zamiast naciać je w miejscu gdzie nie ma to wpływu to on przecioł je na pół. Ale fakt ze ten ręczny w bmw to porażka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że miałeś dobre wyczucie że to było w związku z ostatnim użyciem hamulca ręcznego. Niestety w BMW to jest szmelcowate.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up moze to dlatego, że w bmw wystarczy dodac gazu zeby zarzucic tyl dlatego BMW przy projektowaniu nie musialo sie skupic az tak na blokowaniu kół jak to musza robic uzytkownicy FWD haha :mrgreen:

 

co do recznego to akurat w e36 mialem bebny z tylu i powiem, ze blokowaly ladnie i nie mialem z nimi problemu poza zerwana linka :)

(w sensie ze tylko bebny a nie jak w e46 tarczo bebny)

apropo ciekaw jestem jak dziala abs w przypadku kiedy z przodu tarcze a z tylu bebny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy wymieniał ktoś już linki hamulca ręcznego ? Polecicie coś sprawdzonego i dobrego? Chciałbym wymienić i mieć spokój . Są jakieś dobre zamienniki które można wsadzić czy tylko OME ?

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Linek nie zmieniałem, ale jakby ktoś miał problem z wyrobionymi otworami w tarczach kotwicznych to polecam takie podkładki:

IMG-20190518-WA0004.jpg

Z tico :lol: u mnie w turasie z każdej strony puściła jedna szczęka, nic dziwnego, że na przeglądzie świeciłem oczami :cry:

IMG-20190518-WA0006.jpg

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.