Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

tzn tak do wymiany oleju zostalo mi ok 4 tys kilometrów ale na bagecie została tak mniej wiecej 1/3 miarki ale olej nie cieknie nigdzie wiec pewnie bierze i zastanawialem sie czy moge dolac - ale chyba poprsotu go wymienie wczesniej - a tak poza tym to co ile wymieniac co 20tys??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolej śmiało tego co masz tam i gra gitara :) A takie branie że zostaje Ci 1/3 4 tyś przed wymianą to niebranie :) Mi tyle bierze że w sumie wymian robić nie muszę :P A co ile wymieniać hmmm niektórzy mówią tak: syntetyk 20tyś półsyntetyk 15tyś mineralny 10tyś. Przy wymianie skasuj z ciekawości stan oleju w komputerku i zobaczysz za ile km zadrze Ci się o wymianę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

z tego co czytałem to wszystkie oleje pochodzą od jednego dostawcy wiec wydaje mi sie ze mobil, castrol, motul itd. zbytnio sie nie różnią.

Jedyny sens to kupić olej u naszych zachodnich sąsiadów.

Odnośnie pytania to czy ten 5w40 bedzie dobry do 320D?

czy może lepiej zalać inny 0W40 albo 5W30?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego napisz co by mogło mu(silnikowi) zaszkodzić bo ja nie wiem , ale jesli chcesz lej 5W/40 i powiem ,że tak samo będzie dobrze śmigał tym bardziej ,że był zalany ta oliwą wcześniej i chyba nic się złego nie dzieje z motorem do tej pory.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
a powiedzcie mi jak u mnie jest zalany 10w40 to dobrze czy źle. 2.0d 220 tys. przebiegu.

 

Kolego zle ze masz zalany półsyntetyk bo ma gorsze właściwości smarne i turbina dostaje po tyłku szczególnie kiedy są temperatury ujemne, radze przejść na olej syntetyczny czyli taki jaki jest zalecany do tych silników np. 5W40 posiadający specyfikację BMW Long Life i polecam Motul, Valvoline, LiquiMoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedzcie mi jak u mnie jest zalany 10w40 to dobrze czy źle. 2.0d 220 tys. przebiegu.

Ja w takim samym silniku przy podobnym przebiegu wlałeł edge sport 5w30 i jest dobrze, a zamierzam przy następnej wymianie wlać 0w40. Myśle że istotne jak długo samochód jeździł na półsyntetyku? Ale bezwątpienia nie jest to olej zalacany do silnika m47

Pozdrawiam,

Maciek

Sprzedaje swoją perełkę, jak ktoś zainteresowany to pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
a dlaczego nie 10w40? jest za gęsty?

 

 

też mam ten problem :) jeśli jest lany gęsty olej... po zmianie może się rozszczelnić.. zrobi się fontanna.. chociaż zawsze można spróbować..mam ochotę na płukanke silnika i wlania takiego oleju jaki powinien być ale się boję :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Panowie proszę powiedzcie mi bo może ja nie wiem co się może rozszczelnić w silniku po zalaniu olejem pełnosyntetycznym, w którym wcześniej był olej półsyntetyczny.Olej półsyntetyczny ma w swojej zawartosci od 20-30% bazy syntetycznej-pełnej mowa o olejach tzw z górnej półki, a te z dolnej mają to samo w procentach tylko HC hydrocracki -trochę lepsze mineralne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze rozszczelnic sie wszystko co jest na uszczelce oringu itd ale silniki nie sa juz takie zasyfiale jak kiedys nawet oleje mineralne je ladnie utrzymuja w czystosci wiec takie rozszczelnienia trafiaja sie sporadycznie,jak producent karze lac syntetyk to tego sie trzymac no chyba ze silnik w kiepskim stanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.