Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Normę bmw spełnia, w tym przypadku ll-04, ale czy jakość jego jest ok tego nie powiem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie doczytalem wczesniej a do silnika N46 powienien byc LL01.Ogólnie zbyt to olej na jakis miesiac dwa.Z tego co czytam to jest od polecany do dizla . I odradzany do aut ze zmiennymi fazami rozrządu.Dodatkowo silnik na nim jednak głosniej chodzi.Wystarczy wpisac w google olej GM głosna praca silnika i wychodzi kilka odnosnikow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,posiadam 328i sedan 99r, na liczniku jakoś 275kk, nie mam żadnej informacji jaki olej był zalany, więc pytanie do Was co wlać oraz jakie filtry wymienić i jakie polecacie. Auto nie bierze oleju silnik chodzi elegancko. Jak już wymienię olej i filtry, jak usunąć komunikat o wymienie oleju lub ustawić nowe kilometry do wymiany. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej zalej taki jak zaleca producent, możesz najwyżej zrobić płukankę przed wymianą,

filtry mann/knecht używam i są ok.

Inspekcję możesz skasować na dwa sposoby inpą lub przez zegary - instrukcja na yt pokazuje jak to wykonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Filtry polecam hengst, szczególnie oleju, ponieważ ten manna w mojej ocenie stracił na jakości. Olej 5w40 z normą ll-01.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie zalewana była olejem 5w30 o normie A3/B4, natomiast możesz wlać Castrol 5w30 C3, jeżeli nie masz przekonania to może być też jakikolwiek inny spełniający normę BMW LL-04. To nowszy olej o dużo wyższych parametrach, więc będziesz spokojny.

Mann wykupił filtrona, więc nowe filtry to już ta sama linia. Na co dzień do BMW sprzedaję filtrona i boscha, nigdy nie było z nimi problemów.

Inspekcja w prosty sposób przez zegary, ewentualnie inpą jest więcej opcji.

Na pewno nie lej 5w40, to już zupełnie inna klasa o gorszych parametrach. Wyszła na 5w30 i tak ma zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Brak słów..zdecydowanie 5w-40 z normą ll-01.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Uwaga dla tych którzy lali valvoline synpower 5w40 - od któregoś miesiąca 2019 stracił normę BMW LL-01, wiec trzeba sie przerzucić na coś innego

 

Po moim zapytaniu na maila sklepu który handluję tylko olejami Valvoline otrzymałem taką odpowiedź:


"Dobry Wieczór

to cały czas ten sam produkt, EAN/ISBN - kod kreskowy bez zmian

produkt nie uległ zmianie we właściwościach,

od połowy 2019r brak aprobaty BMW - nie została wykupiona od BMW na kolejne lata, firmy olejowe nabywają prawa do używania aprobat od koncernów motoryzacyjnych"


Także tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znalazłem na forum przepis na doprowadzanie silnika do czystości: Temat: Jak doprowadzić swój silnik do czystości technicznej w E9x

Można to zastosować do M54b30? Przy wymianie uszczelki pokrywy zaworów odkryłem tam sporo nagaru.


Chciałem zrobić punkt 1. i 2. z tej instrukcji, a przy 3. zalać płukankę, zlać stary olej, zastosować MILLERS IT FLUSHING OIL na nowym filtrze i zalać docelowym olejem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Uwaga dla tych którzy lali valvoline synpower 5w40 - od któregoś miesiąca 2019 stracił normę BMW LL-01, wiec trzeba sie przerzucić na coś innego

wiesz co to jest aprobata?

konkretna kasa której oczekuje dana marka za umieszczenie jej loga na bańce oleju.

więc tym bym se nie sugerował.

1.VIII.1944 - 3.X.1944 Pamiętamy 63 Dni Chwały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać osobnego tematu, a temat też olejów ale nie do silnika. Przymierzam się do wymiany oleju w dyfrze, skrzyni biegów i płyn hamulcowy. Niby się tego nie wymienia ale auto ma 330k przebiegu, z czego ja zrobiłem 100 więc chciałbym przedłużyc żywot bawary. Jakie oleje będą odpowiednie? I ile litrów wchodzi? Silnik M47N, 2.0 diesel, 150km, 2002r.. Dzięki, pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wymienia się? :shock: płyn hamulcowy co dwa lata, w dyfrze i skrzyni miałem wymianę w aso przez poprzedniego właściciela.

Płyn hamulcowy dla aut z dsc, np. Ate sl6 (1 l).

Do dyferencjału 75w90, polecam ravenol (1 l).

Do skrzyni 75w80, polecam ravenol (1,55 l).

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Tak, też sl6.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Cześć, wiem że może nie zaświecę przykładam ale ja gdy miałem zrobić wymianę to mieszkałem przykładowo olej 5w40 motula z 5w/40 castrola bo akurat miałem tu i tu połowę. Silnik pracuje elegancko. Poza tym że zdarza mi się mieszkać producentów oleju to bardzo mocni pilnuje interwału wymian i nie mieszkam innych gęstości oleju. Nawet mieszam rzekome oleje benzynowe i diesla bo to niczym się kompletnie nie różni. Uwaga, pewnie zaraz będzie hejt że są dodatki specjalne których nie wolno mieszać że diesel to diesla a benzyna do benzyny, ale naprawdę silnik się nie uszkodzi ani nie zmniejszycie jego żywotności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, wiem że może nie zaświecę przykładam ale ja gdy miałem zrobić wymianę to mieszkałem przykładowo olej 5w40 motula z 5w/40 castrola bo akurat miałem tu i tu połowę. Silnik pracuje elegancko. Poza tym że zdarza mi się mieszkać producentów oleju to bardzo mocni pilnuje interwału wymian i nie mieszkam innych gęstości oleju. Nawet mieszam rzekome oleje benzynowe i diesla bo to niczym się kompletnie nie różni. Uwaga, pewnie zaraz będzie hejt że są dodatki specjalne których nie wolno mieszać że diesel to diesla a benzyna do benzyny, ale naprawdę silnik się nie uszkodzi ani nie zmniejszycie jego żywotności.

Brawo Ty, faktycznie jest się czym chwalić i o czym pisać :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Litr.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czesc Panowie.

Moje e46 330i z lpg pobiera 4 litry na 8 tyś km, zalany motul 5w40. Wymieniłem odmę kilka dni temu, ale z racji zbliżającej się wymiany oleju, myślałem żeby wlać coś z większa lepkością więc może płukanka i 5w50? Nie zaszkodzi temu silnikowi?

Odniosłem wrażenie, że spalanie oleju rośnie przy jezdzie 3 k obrotów+, także może to odrobinę zmniejszy problem poboru oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Problem zmniejszy dopiero wymiana pierścieni.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Cześć wszystkim,

Ostatnio stałem się właścicielem e46 323i z silnikiem m52tub25. Silnik ma najechane 370000km. Stan oleju na bagnecie wskazuje minimum, więc chciałbym wymienić w nim olej, tylko nie wiem na jaki. Jaki polecacie? Auto będzie używane do normalnego przemieszczania się oraz do okazyjnego upalania. Dodam, że nie wiem jaki olej był poprzednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.