Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Po zmianie silnika na 2.8, wlali mi tymczasowo 10W40 na "przepłukanie go do reszty" z zaleceniem wymiany po 2000 km. Właśnie zbliżam się do tego momentu i jak tu już było wspominane chcę zastosować płukankę Millersa przed przejściem na 5W30. Pytanie tylko, czy płukankę tą stosuje się bezpośrednio przed wymianą, tak jak inne płukanki (15min na wolnych obrotach i zrzut oleju) czy wlać ją wcześniej i jeszcze pojeździć? Pytam, bo mam do zrobienia trasę niedługo, ok 200km po autostradzie i się zastanawiam czy to nie jest dobry moment dla tej płukanki. Pytanie podpieram na zawartym na forum tutorialem z wątku "jak wyczyścić silnik w E90" gdzie użytkownik napisał 3 okresy jazdy na oleju z dodatkiem płukanki.

 

Najbezpieczniej dla silnika będzie jeżeli chcesz to dobrze zrobić to zanim zalejesz płukankę trzeba wyjąc stary filtr założyć nowy ( najtańszy jaki dostaniesz bo i tak pójdzie do wyrzucenia) bo płukanka oprócz syfu z silnika wypłucze też z filtra. Jak już będziesz miał czysty filtr wlać płukankę w większości jest to ( zwykła nafta i dodatki detergentów i innych środków ) niech pochodzi na wolnych obrotach około 30 minut ( czasem producent zalecają 15 minut ) większość producentów nie zaleca zwiększania obrotów ze względu na to ze olej po płukance traci swoje właściwości i zwyczajnie można sobie narobić biedy, standardowo spuszczamy olej z płukanka i wymieniamy na nowy filtr (knecht mann coś lepszego co zostanie już do kolejnej wymiany) i ostatecznie zalewamy 5w40 Valvoline / Motul / liqui moly lub coś innego wedle uznania :) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy jest sens zmieniać markę oleju z VALVOLINE 5w40 maxlife na MILLERS OILS XF LONGLIFE 5W40, gdy prawdopodobnie silnik spala mi 1l/1000km?

Czy w takim przypadku wymagane jest robienie płukania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jeżeli w ten sposób chcesz ograniczyć pobór oleju to nie ma to sensu, nic tego nie zatrzyma. Natomiast jak chcesz po prostu zmienić olej na inny to śmiało, płukanka nie jest wymagana.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Czy jest sens zmieniać markę oleju z VALVOLINE 5w40 maxlife na MILLERS OILS XF LONGLIFE 5W40, gdy prawdopodobnie silnik spala mi 1l/1000km?

Czy w takim przypadku wymagane jest robienie płukania?

Lepszy olej wcale nie musi ograniczyć zużycia oleju. Jeśli spala Ci aż 1 litr na 1 tysiąc kilometrów to już musi być wina silnika a nie oleju. Tutaj tylko remont, bo przecież na 10 tysięcy to wychodzi aż 10 litrów. :(



Co do olejów, to Millers nie jest jakimś fantastycznym olejem. Fakt jest znany i solidny, ale aktualnie idzie kupić znacznie lepsze i to tańsze oleje.


Jak chcesz coś lepszego niż Valvoline to polecam Ravenola bądź nowy holenderski olej PMO lubricants. Szczególnie polecam ten drugi bo za około 120 zł masz jedne z najlepszych parametrów (lepsze niż Millers) a do tego spory dodatek baz PAO.



A płukankę warto robić zawsze przed wymiana z innego na inny, to nie zaszkodzi. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czeka mnie wymiana oleju w niedawno zakupionej bmw e46 z rocznika 2002 (nalatane 180 000 km)

Niestety na etykiecie nie ma napisane jaki olej był poprzednio :roll:

Będąc na wyjeździe po przejechaniu 1000 km pojawiła się pomarańczowa lampka oleju. Uzupelnilam 1 Litr olejem 5w30, potem przejechałem 2000 km i znów się pojawiła. I tak chce wymienić olej i filtr, tylko teraz nie wiem na jaki bo już całkiem zglupialam. Niektórzy mówią że 5w30, 5w40, niektórzy jeszcze że lepiej 10w30 bo to stare auto.

Dodam tylko że chodzi na dość wysokich obrotach o ile to w ogóle istotne :wink:


Z góry dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
5w40 z normą ll-01.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym zielonym współtowarzyszem rodziny BMW :mrgreen: . Niedawno zakupiłem (e46 318i 2005r. 143km).

Zakupiłem już filtry oryginalne z ASO. Tyle że na oleje org. mnie nie stać na ten moment. Znalazłem zamienniki:

silnik - motul8100C3 5w30,

skrzynia - motul 'G 75w80,

dyfer - motul G 75w140.

Moje zapytanie brzmi czy ja takie ojeje mogę wgl. wlać jej do środka :?: bez obawy że po kilku tyś. km bd miał auto do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Do silnika polecam 5w40 a do zwykłego dyfra 75w90, ten który podałeś jest do wersji ze szperą.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowym zielonym współtowarzyszem rodziny BMW :mrgreen: . Niedawno zakupiłem (e46 318i 2005r. 143km).

Zakupiłem już filtry oryginalne z ASO. Tyle że na oleje org. mnie nie stać na ten moment. Znalazłem zamienniki:

silnik - motul8100C3 5w30,

skrzynia - motul 'G 75w80,

dyfer - motul G 75w140.

Moje zapytanie brzmi czy ja takie ojeje mogę wgl. wlać jej do środka :?: bez obawy że po kilku tyś. km bd miał auto do mechanika.

 


Motul nie jest żadnym zamiennikiem. To dosyć przeciętny olej, wystarczy spojrzeć na jego analizy. Oczywiście nie jest to półka Mannola czy Specola, ale do dobrego oleju mu brakuje.


Motul ze względu na bazy dosyć szybko traci swoje właściwości, sam się o tym przekonałem. Mi na Motulu po 6-7 tysiącach zaczyna hałasować łańcuch.


Jak chcesz coś znacznie lepszego, ale w podobnej cenie to szukaj PMO 5w30, albo nawet PMO 5w40 Extreme. To jeden z nielicznych olejów dostępnych w Polsce opartych wyłącznie o bazy PAO. Do skrzyni też śmiało bierz PMO 75w80. Zaś do dyfra to akurat nie pomogę bo nigdy nie miałem doświdczeń z wymianą w nim oleju.


Ewentualnie szukaj jeszcze Amsoila, Penrite bądź Millersa. To też dobre marki, ale już znacznie wychodzące poza budżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ku przestrodze przesyłam zdjęcia oryginalnego filtra oleju w n43 po 12 tys. km i 24 miesiącach, oryginalny olej wyglądał gorzej niż w moim 16-letnim kopciuchu po podobnym przebiegu, dla przykładu w m52tub28 o przebiegu 360 tys. km i po 11 tys. ma kolor zbliżony do nowego oleju a nie smoły. Auto ze zdjęć ma 10 lat i 203 tys. km prawdziwego przebiegu.

IMG-20190814-WA0002.jpg

IMG-20190814-WA0005.jpg

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To przecież procedury bmw, super filtr i super olej za ciężką kasę to jak ma nie wytrzymać 12 tys. km i dwóch lat? Przecież bmw pozwala na tym badziewiu jeździć 25 tys. :duh: właścicielka "ufała" fachowcom z serwisu bmw..ciekawe dlaczego zapalała się kontrolka ciśnienia oleju po rozgrzaniu na wolnych obrotach :roll:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,


Tydzien temu zakupilem E46 320Cd z 2004 roku (anglik) z przebiegiem 80 tys mil. Planuje zajac sie jak najszybciej wymiana wszystkich niezbednych filtrów oraz oleju. Z racji tego ze jestem poczatkującym posiadaczem BMW prosiłbym o rade na forum jakie czesci zamowic i jaki olej do niego wrzucić.


Pozdrawiam, skypr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Silnik 5w40 ll-01 motul x-cess 6l

Skrzynia manualna 75w80 ravenol 2l

Dyferencjał 75w90 ravenol 1l

Wspomaganie atf220 mobil 1l

Hamulce dot4 sl6 ate 1l

Chłodzenie prestone 8l

Filtr oleju hengst

Filtr powietrza hengst

Filtr paliwa bosch

Filtr kabinowy z węglem meyle

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 5w40 ll-01 motul x-cess 6l

Skrzynia manualna 75w80 ravenol 2l

Dyferencjał 75w90 ravenol 1l

Wspomaganie atf220 mobil 1l

Hamulce dot4 sl6 ate 1l

Chłodzenie prestone 8l

Filtr oleju hengst

Filtr powietrza hengst

Filtr paliwa bosch

Filtr kabinowy z węglem meyle

 

Wielkie dzieki za pomoc maniek,


Autko jest w automacie, darowac sobie wymiane oleju w tym ukladzie? - podałeś mi skrzynia manualna 75w80 ravenol 2l


oraz pytanko odnośnie - 75w90 ravenol i MOBIL ATF 220 to oba oleje przekladniowe? jeden do dyferencjalu a drugi do wspomagania?!


Pozdrawiam,


skypr

Edytowane przez skypr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście, że też należy wymienić, jeżeli przebieg jest autentyczny to nie ma obaw. Olej to Texamatic 7045E, jakieś 8 l wystarczy.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Zmieniaj jak najszybciej, biorąc fabrycznie ustawione 25000 km to olej (i filtr) do niczego się nie nadaje od dłuższego czasu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, od miesiąca jestem posiadaczem e46 2.0D wersja 136km. Ogólnie silnik chodzi raczej dobrze, nic się z nim nie dzieje, nie kopci. Teraz muszę wymienić olej i nie wiem na jaki. Jedni mówią że do diesla tylko syntetyk, drudzy że mam wlać to co było wlane czyli to jest valvoline 15w40.... Auto lekko ponad 200tys przebiegu, przebieg jest na 99% prawdziwy. Co byście zrobili? I czy wlewając rzadszy olej muszę najpierw przepłukać silnik jakimś środkiem?


Nawet nie wiem czy np bierze olej, nie sprawdziłem tego wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie...olej leje się taki jaki zaleca producent. Ja tak robię- 5w40 tylko nie co 30tysi jak zaleca producent, tylko co 10 tysi lub raz w roku. Tylko tak się zastanawiam-np.: do m52 zaleca 5w30 lub 5w40, ale oczywiście mowa o normalnym użytkowaniu. Ale że nasze silniki już młode nie są , swój przelot mają, a jednak co jakiś czas każdy z nas (albo większość, albo ci, których ja znam ) kto posiada jakieś r6 lub mocniejszego diesla lubi zarzucić tyłkiem albo podciągnąć gdzieś pod czerwone. Oczywiście nie mówię tu o ostrym upalaniu. Zastanawiam się, czy taki olej 5w30 lub 5w40 uchroni nasze silniki przed takim traktowaniem. Czy może wtedy warto zalać jakiegoś dedykowanego milersa czy valvo 5w50 lub coś wyżej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.