Skocz do zawartości

Czy ten olej do silnika będzie dobry BMW E46


krism84

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Brak słów na Twojego kolegę..jeździ polonezem? 5w40 to odpowiedni olej dla tego silnika, nawet jak 1.5mln km. Kwestia czy castrol mu nie pomógł to już osobna kwestia, dobry jest np. motul x-cess 5w40.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiedze o olejach zatrzymała się u niego na czasach syrenki i wartburga.

 

Ja nie wiem skąd się tacy ludzie biorą, przecież niemożliwe żeby w szkole uczyli czy w ksiązkach pisali jak auto ma 20 lat i 200tys to zalewamy półsyntetyk, a jak ma 30 lat i 400tys to lejemy mineralny, a potem to już lejemy miód wielokwiatowy mieszany z lepikiem do papy.

 

Dalej jakieś chore mity że nie wolno oleju zmieniać, ludzie patrzą po kartkach co było lane a potem leją dalej zły olej, bo się coś wypłuka :D ciekawe co sie wypłuka, dobry olej tylko pomoże, a jak z silnika cieknie to się wymienia uszczelki i uszczelniacze a nie zalewa coraz bardziej gesty olej.

 

Wytłumacz koledze że się myli, jak jest mechanikiem to wiedze ma mizerną.

 

mity z lat 70 jakieś ludzie chcą przekładać na auta nowoczesne gdzie silnik był projektowany przez komputery, z zupełnie inną tolerancją i luzami miedzy poszczególnymi czesciami, do tego z calkiem innych materiałów. Ale dziadek w polonezie lał 10w40 to taki wszedzie można nalać. ehhh :mad2:

 

Leje się taki olej jak zaleca producent lub lepszy, nigdy gorszy, nieważne ze ostatnie 20 lat jeździł na mineralnym bo ktoś chciał oszczedzić 2zł na litrze. Mi to wisi jaki olej był lany wcześniej bo i tak zalewam taki jak uważam. Dla bardziej strachliwych polecam przepłukać płukanką i zalać co trzeba.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiedze o olejach zatrzymała się u niego na czasach syrenki i wartburga.

 

Ja nie wiem skąd się tacy ludzie biorą, przecież niemożliwe żeby w szkole uczyli czy w ksiązkach pisali jak auto ma 20 lat i 200tys to zalewamy półsyntetyk, a jak ma 30 lat i 400tys to lejemy mineralny, a potem to już lejemy miód wielokwiatowy mieszany z lepikiem do papy.

 

Dalej jakieś chore mity że nie wolno oleju zmieniać, ludzie patrzą po kartkach co było lane a potem leją dalej zły olej, bo się coś wypłuka :D ciekawe co sie wypłuka, dobry olej tylko pomoże, a jak z silnika cieknie to się wymienia uszczelki i uszczelniacze a nie zalewa coraz bardziej gesty olej.

 

Wytłumacz koledze że się myli, jak jest mechanikiem to wiedze ma mizerną.

 

mity z lat 70 jakieś ludzie chcą przekładać na auta nowoczesne gdzie silnik był projektowany przez komputery, z zupełnie inną tolerancją i luzami miedzy poszczególnymi czesciami, do tego z calkiem innych materiałów. Ale dziadek w polonezie lał 10w40 to taki wszedzie można nalać. ehhh :mad2:

 

Leje się taki olej jak zaleca producent lub lepszy, nigdy gorszy, nieważne ze ostatnie 20 lat jeździł na mineralnym bo ktoś chciał oszczedzić 2zł na litrze. Mi to wisi jaki olej był lany wcześniej bo i tak zalewam taki jak uważam. Dla bardziej strachliwych polecam przepłukać płukanką i zalać co trzeba.

Dzięki za obszerną wypowiedź, czyli ludzie nadal żyją w czasach gdzie jeździły polonezy i syrenki. Wg mnie chociaż nie jestem mechanikiem olej rzadszy zawsze jest lepszy bo silnik ma smarowanie od samego rozruchu.

Na tym poprzestanę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jakim konkretnie motulu?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

Podaj ostatnie 7 znaków vin to podam ile dokładnie oleju wchodzi, bo w "x" chyba jest mniejsza miska. Sam olej np. motul x-cess 5w40.

 

Do 330xd m57 wchodzi 6,5l oleju.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Jest to olej jak najbardziej odpowiedni do tego silnika.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hy to teraz juz sam nie wiem.

Jesli byl 5w40 lany to jak zmienie na 0W40 to nie zaszkodzi?

0W40 bedzie chyba rzadszy...

 

można jak najbardziej, ja zmieniałem w ten sposób tylko zalecam wykonać dodatkowo "płukankę" silnika chwilę w przed wymianą

 

Co do olejów niestety trzeba uważać na podróbki z allegro, ostatnio widziałem na youtube jak koleś pokazywał mobile1, jeden dwóch baniek miał konsystencję wody. Nie ma co kupować jak jest zbyt TANIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bmw 323i

Olej miałem zmieniany ostatnio 12 tys km temu w serwisie bmw w niemczech i..wg ich wpisu i plakietki pod maską wlali olej Formel 2 10 w 40.....to półsyntetyk jak znalazłem to bardzo popularny w niemczech i holandii w serwisach..i tani ;),za radą kolegi z forum kupiłem juz syntetyk 5w40 Valvoline...i teraz pytanie ..zalewać syntetyk i sie nie certolić czy zaufac niemcom w serwisie bmw i wlać dobry półsyntetyk? Jaka jest wasza opinia? Dodam że auto miało zalany ten półsyntetyk przy przebiegu 212 tyś...obecnie ma chyba 226 tys jak pamiętam.

)) ...Dodam że auto pracuje jak marzenie,i za mojej kadencji ma przejechane na dziś jakies 750 km i nie ubyło ani grama oleju..jak narazie przynajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nawet się nie zastanawiaj tylko lej 5w-40.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maniuś ;) tak myślałem ..tylko zastanawia mnie czemu taki nalali ...a tak w ogóle to mnie naszło takie coś...skoro wszem i wobec sie mówi ze nawet autka z duzym przebiegiem powinny śmigac na syntetyku...to do jakich aut firmy produkują semi-syntetyki? Dziwne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Zadzwoń do tego serwisu co go wlali to może powiedzą skąd taka "technologia".

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rożnych markach samochodów, producenci rożnie podchodzą do specyfikacji olejów silnikowych.

Np BMW ma raczej proste specyfikacje. 1 silnik, 1 olej, najcześciej syntetyk.

Właściciele/serwisy Mercedesa mają większe pole popisu. Do tego samego silnika można zalać olej 10W/40, 5W/30-40, 0W/30-40. I wszystkie te oleje są dopuszczone przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak o tym myslę bo akurat od lat jezdze na motocyklu i tutaj na ten przykład przy sportowym gsxr 1000 2004 rok który posiadam..zalecany i wlewany olej od nowości to 10w40 półsyntetyk,moze ma wpływ na to smarowanie sprzegła itd. ale jednak te silniki od suzuki to robią ogromne przebiegi i nie łykaja grama oleju,a silnik jak silnik 4 cylindrówka z wtryskiem wielopunktowym. Myślę ze jednak za dużą wagę przyjmujemy do oleju tzn. do specyfikacji ,oznaczeń itd...oczywiscie w motocyklach leje sie także syntetyki ale jednak deklaracje producenta powinny na logke byc wiązące. Tak jak w tym moim bmw...w serwisie bmw na bawarii zalali tani półsyntetyk...nie sądze zeby zrobili to z jakiejkolwiek oszczednosci lub checi zaszkodzenia silnikowi...więc...dlaczego? Na to pytanie nie umiem sobie odpowiedzieć ;) rzeczywiście lepiej zadzwonić :)

Ostatnio byłem w aso u mnie w Zielonej Górze i pytałem ile kosztuje do e46 wymiana oleju u nich...750 zł...szkoda bo zapomniałem spytac jaki olej by mi wlali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, tylko to dalej olej nieprzewidziany przez producenta.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy że powiedział mechanikowi ; auto idzie pod młotek i nie chcę w niego dużo inwestować ;-)

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.