Skocz do zawartości

Elektryczne składanie lusterek-problem


Debek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z el. Składaniem lusterek w e46 z 98r. Lusterka po naciśnięciu składają się normalnie natomiast jeżeli chce żeby się spowrotem rozłożyły to idą aż w druga strone(nie zatrzymują sie) dopiero jak ręką przytrzymam w danym miejscu to się blokują i stoją w czym może być problem? Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś założył jakieś badziewie ,bo raczej w tych rocznikach nie było składanych lusterek :D

 

Jak kolega do końca nie wie - to niech nie wprowadza w błąd. :duh:

Oczywiście że były składane. Miałem w poprzedniej 323iA z 98r.

Mam też w obecnej 330i z 2001r.

Debek poszukaj, bo kiedyś ktos opisywał ten problem nie wiem czy tu czy na BMW.sporcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Podepne sie pod temat, by nie zakladac nowego. Zrobilem retrofit skladanych lusterek, oryginalna wiazka z dawcy, modul, wiazki w drzwiach no i lusterka. Wszystko cacy, przycisk dziala, tyle, ze silniczek pracuje kilkanascie sekund po rozlozeniu/zlozeniu lusterek, nie zatrzymuje sie, tylko brzeczy. Myslalem, ze da sie zakodowac NCSem cos w module, ale nie da sie do niego dobrac. Probowalem dopisac skladane lusterka do ZCS, nic nie dalo (dawca nie mial opcji skladanych lusterek w ZCS, a wszystko dzialalo jak nalezy. Co sie moglo stac? Walczylem tez z modulem komfortu, ale bez rezultatu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To ja odgrzeje troche temat...

Mam 330d touring z 2003r, jakis inteligent w nocy przegial prawe lusterko do przodu - w przeciwna strone jak sie sklada. Od tego momentu po przycisnieciu przycisku lusterka sie skladaja normalnie, ale przy rozkladaniu juz dobrze nie jest. Lewe lusterko sie zatrzymuje normalnie, ale prawe (to, ktore zostalo przegiete) otwiera sie do samego konca, nie blokuje w polowie. Teraz pytanie - mozna to jakos naprawic, co tam moglo sie zerwac? Jak mam zdejmowac boczki i lusterko zeby sie tam dostac, to chcialbym wiedziec czy stare mozna naprawic, czy zawczasu kupic jakies "nowe". Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jedynie się tak działo jak umyłem auto w zimę i lekko mróz ściął resztki wody na ograniczniku (robił się poślizg). Wtedy przy rozkładaniu lusterko leciało w drugą stronę.

 

Wydaje mi się że każde lusterko ma ogranicznik. Silniczek wykrywa opór i przerywa jego pracę ( czyli rozkładanie lusterka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.