Skocz do zawartości

[318i] zawieszenie, auto pływa


Gość adi2879

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie chcę zakładać nowego tematu więc podepnę się tutaj. Pękła mi sprężyna z tyłu w e46 330i sedan. Pytanie teraz jakie sprężyny kupić? Na necie widzę albo standardowe albo do zawieszenia sportowego. Jak sprawdzić jakie mam zawieszenie? Po vin nie widziałem nigdzie wpisu 226a wiec mam zwykłe tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie. Nie masz sportowego dostosowania podwozia. I nie kupuj oryginalnych używek bo pękaja.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Nie masz sportowego dostosowania podwozia. I nie kupuj oryginalnych używek bo pękaja.

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. KYB wystarczą czy wziąć coś lepszego? Sprężyny 225mm długości czy 240? Bo są w dwóch rozmiarach jak patrzyłem. Chyba, że 240 to do kombiaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja polecam lesjofors, mam je 8 lat i trzymają się dzielnie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dokładnie. Nie masz sportowego dostosowania podwozia. I nie kupuj oryginalnych używek bo pękaja.

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. KYB wystarczą czy wziąć coś lepszego? Sprężyny 225mm długości czy 240? Bo są w dwóch rozmiarach jak patrzyłem. Chyba, że 240 to do kombiaka.

Tak jak Maniek pisze wiele osób je tu poleca. Co do wysokości sprężyn to pewnie te 225mm sa do sportowego zwieszenie a 240mm do zwykłego bo spotrowe dostosowanie podwozia czyli opcja 226 jest niższa 15-20 mm

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wg opisu zgadza się, pytaj o potwierdzenie sprzedawcę, od tego jest :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze wszyscy walcza.Ja walczylem rok z tym bujaniem.Najlepsze bylo jak pojechalem na stacje diag.po wymianie amorow tyl i przod sprezyny wachacze itp.a pan powiedzial mi ze amory przednie jeden 43 a drugi 56 procent po prostu go zjeb.. bo poszedl caly komplet mts i zepsol sie po 5 km czyli dojechaniu na diagnostyke brak slow zastanawiam sie czy oni to wogole kalibruja.W kazdym badz razie pojechalem na inna stacje i bylo igla.Co do tego latania po wymianie wszystkiego auto dalej latalo .Poniewaz jezdze duzo z de do pl bylo to wkur..Rozebralem wszystko jeszcze raz i przyczyna u mnie lezala w gornych mocowaniach przednich amorow poduszkach ktore wymienialem razem z amorami i sprezynami chyba to byly kyb po prostu guma byla spekana wymienilem na febi a pozniej szalalem ze sprezynami z tylu bo mts mial miec minus 30 tyl a po zaladowaniu i dotankowaniu auta siadal zbyt i auto latalo zreszta gdzies jest moj temat i tu ciekawostka mialem chyba 4 komplety sprezyn w tym 2 z taka sama dlugoscia ale roznily sie twardoscia i efekt byl taki ze bylo wszystko ladnie do momentu ponownego zalania pelnego baku i obciazeniu auta [BAD] siadla i bmw udawalo bociana gotowego do startu i laltalo gdzie chcialo pamietam ze zakonczylem te sprawe na lemfordzie od m pakietu dzieki postom kolegi maniek bo wysokosc nawet przy obciazonym aucie spadala do 1cm takze byla wyzsza od przodu o jakis 1cm gdzie przod mialem minus 40 mts.W kazdym badz razie glowny efekt osiagniety zostal dopiero po ustawieniu zbieznosci ale dane zostaly wpisane od auta ze sportowym zawieszeniem poniewaz wszyscy chcieli mi ustawiac i tak tez ustawili 3 razy tak jak auto wyszlo tylko nie brali pod uwage ze jest obnizone lub po prostu nie mieli pojecia i zaczela sie frajda z jazdy. Auto lekko bujnie powyzej 200km ale nie jest to szarpniecie tylko tak jak by delikatny podmoch .Takze konczac moje udreki zmienilem tez kola i opony na 17 i jest git.Jedno co wazne po kazdej zmianie wymianie czego kolwiek w zawieszeniu potrzebna jest zbieznosc tylu i przodu ja robilem ja wtedy chyba z 4 razy w ciagu roku duzo osob sie smialo a tu jednak wyszlo ze ma znaczenie.Pozdrawiam zycze cierpliwosci i kasy.
Bylo N42B20 rozum wrocil jest M54 /cisza i spokoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

u mnie problem rozwiązał się po wstawieniu

na przód felg stalowych Et47 zimowe koła nowe miękkie

tył felga Alu Et 35 opona nowa letnia szerszy rozstaw tył poprawił stabilność auta


przód moim zdaniem powinien zostać fabryczny na et47 ponieważ poszerzenie przodu stawia większy opór na zwrotnice i magiel. wiec koleiny ciągną kierownice.


u mnie teraz jest bardzo dobrze koleiny nie wyrywają mi kiery jak przy feldze przod et35 i twardych starych oponach


https://www.youtube.com/watch?v=OzJfJlT55VU&feature=youtu.be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.