Skocz do zawartości

BMW e46 320d 1999r. Głuche dudnienie na 4 biegu.


daniello1234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Posiadam od niedawna BMW e46 320d 1999r. od około tygodnia podczas jazdy słychać głuchy (basowy) dzwięk z tyłu samochodu podczas delikatnego przyspieszania. Dzwięk ten jest najbardziej słyszalny na 4 biegu (na innych słabiej).

Sprawdzona podpora walu napędowego i poduszki skrzyni oraz silnika i wszytko ok. jest tylko około 0,5mm luzu na krzyżaku wału napędowego czy to może byc tego przyczyną.

pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łacznik elastyczny sprawdzany i jest ok i tuleje mechanik mówil że ok, podobno przyczyną ma być ten luz na krzyżaku ale chciałbym się dowiedzieć czy ktos inny też ma taki problem.

pewnie wymienie w najbliższym czasie ten krzyżak i podpory zapobiegawczo i zobaczę czy będzie poprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie również jest problem z dudnieniem oraz dodatkowo odczuwalne są drgania przy przyspieszaniu głównie na 2,3 i 4 biegu. wiem że podpora wału zwłaszcza ta pierwsza od skrzyni ma dość spory luz, sprawdzone. gdzie kupic nowe obie możecie coś polecić? zamienniki czy tylko ori? Paweł gdzie kupiłeś i jaki koszt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bylem z tym mankamentem u speca i powiedział że wymiana krzyżaka nie wystarczy i trzeba jeszcze podpory,łącznik elastyczny i jeśli będzie trzeba to regeneracja (chyba wyważanie wału). Skoro tak mówił to chyba zacznę wymieniać bo już mam dosyć tego odgłosu.

Orientuje się ktoś jakie są ceny tych części??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

czy rozwiązaliście problem dudnienia... ?

 

Ja wymieniłem: podporę, łącznik, poduszki skrzynia/silnik i zero poprawy...

 

u mnie się to objawia tym, że podczas przyspieszania słychać dudnienie, coś jakby rezonans, i wyczuwalne są malutkie drgania ok 2 tys rpm

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam was na wstepie. Mam taki sam problem jak koledzy wyzej. Jak kupilem moje bmw to tlyko na 4 biegu dudniło z tyłu (miedzy 60-70km/h), po przejechaniu 7tys km zaczelo juz lekko na 3 biegu dudnic (ale mniej niz na 4)

 

Mysle, ze to moze byc dwumas poniewaz mam przejechane 272tys. przy ruszaniu czasem mi zadrzy buda, sprzeglo pulsuje.

Wymienilem poduszki silnika, skrzyni na lemforder i nie widze poprawy.

Nie chce wymieniac podpór i tulejii na dyfrze bo z tego co wyzej czytam to nie pomogło to, a koszt duzy.

 

I jestem w kropce bo 2mas kosztuje 2tys zł z robocizna, a jesli to nie bedzie to, to wyrzuce na marne tyle kasy.

 

Uporał sie ktos z tym problemem? :cry:

 

 

Na innym forum koles w bmw 330d wymienił 2x dwumas (uzywaka i nowy), podpory, tuleje, łącznik, poduszki itp i tez takie objawy mial. A innemu pomogła wymiana wału dopiero..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuje temat bo i ja mam taki objaw.... Poduszki sprawdzone , podpora i jest ok.

U mnie objaw jest taki że na każdym biegu jak dodaję gazu słychac to dudnienie z tyłu(przy zmianie biegów lub gdy naciskam na gaz pulsacyjnie) jakby ( taki basowy dźwięk) Pewnie mam to samo co wy .. ale czy komuś udało się zdiagnozowac i usunąc problem ? Od tamtego czasu co pisaliście minęło trochę czasu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
U mnie to samo dudnienie , zwlaszcza na 4 biegu gdy spadaja obroty dudnienie sie nasila , na pozostalych biegach nie slychac tego , no moze trochu na 5 , dodatkowo na drugim biegu slychac pukniecie przy dodawaniu i puszczaniu gazu. Dzis na kanale sprawdzalismy z kumplem i wszystkie gumy wygladaja wporzadku. Duzo tematow czytalem na ten temat i ludzie albo obstawiaja poduszki dyfra albo podpore walu. Rowniez czytalem ze dwumas moze powodowac tego typu dudnienie. Nie wiem sam juz co z tym zrobic ale nie chce zmieniac cos co jest dobre.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam, problem dotyczy również mnie, zwłaszcza na 4 biegu w pewnym zakresie obrotów dziwny niezidentyfikowany hałas (cykliczny basowy), wymieniony łącznik elastyczny oraz podpora wału. Jakieś sugestie ?

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jakiej firmy kupiłeś części? Łożysko w podporze febi nadaje się do kosza i trzeba zmienić na fag, to tylko przykład.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.