Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Nienaturalne, ponieważ z lampą, ciekawsze, że to auto najwidoczniej nie ma wnętrza :roll: lubisz grzebać pod maską i świadomie wybierasz najbardziej skomplikowany silnik w e46?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Poszukaj na mobile.de w kombi znajdziesz sporo fajnych egzemplarzy, te w polsce omijaj (no chyba ze z foruM)

Wykonuje darmową fotografię samochodów - PROFESJONALNA.

Dla forumowiczów na terenie Wrocławia. Portfolio. +



http://i.epvpimg.com/guXaeab.png


Zlecę import samochodów z USA/JAPONIA


Kupię:

- Boczek tylnych prawych drzwi F30 wersja Harman/Kardon

- Listwy hexagon wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie, być może widzieliście już mój wątek o pożarze mojego auta. Straszna załamka, każdy z Was w mniejszym lub większym stopniu traktuje swoją beemkę jak oczko w glowie... Więc wiecie jak się czuję. Tym bardziej że 21-letnie E46 bez przygód, rdzy i z nalotem 100 tys. to bialy kruk. W związku z tym podjąłem decyzję że kupię kolejną, tylko lepszą pod względem silnikowym. M43b19TU jednak był nieporozmieniem w tym aucie. Nawet nie chodzi o osiągi, bo i tak używałem auta okazujnie do spokojnej jazdy, ale wiecie.... o koherencję ;) pomóżcie mi proszę określić profil auta, budżet i lokalizację poszukiwań. Jak na razie wiem że musi to być przedlift (polift mi się nie podoba) i M52. Nawet 2.0 dopuszczam, bo osiagi nie są jakoś bardzo istotne. Pierwszy duży wymóg to brak rdzy. Wiem, zawężam sobie wybor. Ale to jeszcze nic. Drugi warunek: przebieg 100 tys. Po prostu nie chcę kupić auta bardziej zajeżdżonego od mojej Nieboszczki.


Wiem, będzie trudno, dlatego od razu odpuszczam rynek krajowy. Myślę oczywiście o Niemczech, moze Włochy? Szwecja? Budżet pewnie o okolicach 6 000 €, ale to jedynie mój wstepny szacunek. Nie śpieszy mi się na razie, auto pewnie zacznę szukać na wiosnę, ale najpierw muszę wiedzieć czego szukać i gdzie. Co sądzicie?

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to budżet dam wiekszy - liczę że tez mi pomożecie go ustalić. A co myślicie o Szwajcarii? Jaro070, Nieboszczka spłonęła całkowicie. Owszem, zajeżdżenie nie jest wprost uzależnione od przebiegu, ale jest on istotnym wskaźnikiem zużycia. Polski rynek samochodów używanych jest patologicznie zepsuty, więc z góry zakładamy że licznik będzie kręcony, ale ja nie szukam polifta M57 ponizej 200 tys. za 9 tys., zł, tylko przedlifta z podstawową R6 za 3x więcej.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Problem w tym, że takie auta praktycznie nie istnieją. Budżet w takim przypadku nie jest do określenia, ale ogólnie szukaj tam gdzie podałeś, dodałbym modną Japonię :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonia to dobry pomysł, ale nie wiem jak to w praktyce zrobić. Budżet na Japonię to byłoby pewnie 10K €, a w tej kwocie już znalazłem oferty w Niemczech.


Aha, jeszcze jedno, M54 montowano już w przedliftach od 2000 r, może warto jednak je rozważyć? Wymiana pierścieni i paru innych pierdół może sprawi że później będzie spokój z silnikiem?

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak, od czerwca 2000 r. było m54, choć zdarzają się wyjątki, niedawno widziałem 320i touring z maja albo kwietnia 2001 z m52tu, oczywiście po vin :o

Wymiana pierścieni na kombinację m52tu/m54 załatwia sprawę ale koszt z reguły 4-5k bez szaleństw oczywiście, ponieważ może być lekko 2 razy tyle.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adchar, no nie do końca to czego będę szukał - polifty mi się po prostu nie podobają, no i chcę R6.


Maniek, czyli jednak po prostu lepiej trzymac się M52. Z tego co widzę po ogłoszeniach E46 ktore nie jest ulepem do dobicia są coraz rzadsze, bo nawet wyzsza cena nie gwarantuje uczciwego egzemplarza. Weźmy na przykład ten: https://www.autoscout24.de/angebote/bmw-328-ci-voll-1-hand-wenig-km-sammlerzustand-benzin-schwarz-f342a83a-047f-4f2f-840f-81a231fffd18?cldtidx=8 niby wszystko ok, ale coś mi tu śmierdzi - ta kanapa z tyłu chyba długo się moczyła, nie powinna być taka pomarszczona. Ta kierownica nie byla tak wyślizgana w mojej Nieboszczce mimo 2 razy większego przebiegu. A tych wieśtuningowych zegarów na konsoli centralnej już nie będę komentował....

Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ta tapicerka bardzo mocno brudzi się, więc pewnie kilka razy była konkretnie czyszczona i stąd taki efekt. Zegary fakt nie pasują, choć osobiście widziałbym w swoim aucie temperaturę płynu, oleju oraz jego ciśnienie :wink:

Osobiście nie macałem jeszcze m54, które bierze mniej niż 300-400 ml/1000 km a były w tym sztuki z oryginalnym przebiegiem w okolicy 200 000 km, więc niewielkim :) dla porównania moje m52tub28 było serwisowane w aso przez 16 lat do przebiegu ok 300 000 km, więc olej co 22-24 tys. km i jaki jest tego skutek? Żaden..nic nie dolewam, olej wymieniam co ok 11 tys. km. Nie odradzam m54, ponieważ to bardzo dobre silniki, poza pierścieniami oczywiście.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam was.

Dawno tutaj nie byłem, ale chyba przyszedł ten czas żeby wrócić tu na forum :D . Po moim ukochanym e36 coupe, chciałem spróbować złamać rutynę. Kupiłem coś z stajni BMW - Mini Coopera S z kompresorem, jeździ się wiadomo super jak to gokart, ale jeśli chodzi o wygodę podróżowania(a dużo jeżdżę), to nie ma porównania z moją E36 coupe w full opcji.


Pomału przymierzam się do zakupu E46 coupe, szukam na spokojnie, bo zależy mi na "karmelowej" skórze (jeśli mogę to tak określić) oraz szyberdachu. Jeśli przyjdzie do zakupu, to wiadomo, że liczy się ogólnie wyposażenie i stan techniczny, więc będę mógł zrezygnować z czegoś.


Dla przykładu wklejam linka, powiedzcie co sądzicie. Jak silnik 3.0 daje radę powyżej 200 tyś przebiegu, polata jeszcze trochę? Ewentualnie jak znosi auto gaz?

https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-3-0-231km-m-performance-xenon-skory-navi-serwis-gwarancja-ID6BQzPV.html#80142bb630


Budżet? Myślę że do 30 tyś.


Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

M-performance..hmm :roll:

Zderzaki, progi i lusterka zmienione, dobre wyposażenie, załatw vin. Silnik spokojnie zrobi drugie tyle, pytanie tylko z jakim apetytem na olej, kupując m54 trzeba pamiętać o pierścieniach w razie czego.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze

1. Ani to m-pakiet, ani to półskóra, ani to 292 KM..spory misz masz.

2. Wygląda ciekawie, załatw vin i zdjęcie pod maską.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kolegów. Mam możliwość kupienia e46 2.0d 136km od znajomego i chciałem się dowiedzieć co sprawdzić przed zakupem. Głownie chodzi mi o silnik pompę, turbo itp bo z tego co sprawdzałem to nie da się programem chyba sprawdzić pompy w jakim jest stanie? Nie chce wejść na minę z tym samochodem dlatego proszę o pomoc. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W ista jest test pompy, warto zrobić na zimnym, podczas rozgrzewania oraz na ciepłym. Tak samo można sprawdzić ciśnienie doładowania czy jest ok, czy nie przeładowuje np.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Funkcje serwisowe, później silnik i znajdziesz.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.