Skocz do zawartości

330d Test przelewowy. Pytanie


seed1981

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!!!

 

NA wtryskach u góry masz węzyki przelewowe pomiedzy wtryskami. Odczepiasz węzyk z jednej strony wtrysku i podpinasz wężyk który prowadzisz do pojemnika. Z drugiej strony zaślepiasz wężyk np śrubką. Na ostatnim wtrysku nie musisz zaślepiać bo jest tylko jedno wyjście z wtrysku. Odpalasz samochód i leci bajura do pojemników. Tyle. Powodzenia

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Witam. Czy w e46 320d 150PS test przeloewowy sie wykonuje tak samo?? Czy mozna go wykonac przy Pomocy INPY? jakies odczyty?

 

Test przelewowy wykonuje się FIZYCZNIE, nie komputerowo :mad2: . Tak jak kolega wyżej napisał potrzeba 4 albo 6 ( w zależności od ilości wtryskiwaczy) wężyków podłączanych do wtryskiwaczy oraz tyle samo pojemników. Jeśli będą wyskalowane ( menzurki, duże strzykawki) to łatwiej można określić ilość przelewanego paliwa. INPA może ewentualnie służyć za drogowskaz - czyli jeśli korekcje są zbyt duże to może być wina wtryskiwaczy. Ale zbyt duże korekcje mogą być też wynikiem ogólnie "zmęczonego" cylindra. Test przelewowy może to pojaśnić i ewentualnie wskazać bardziej jedno lub drugie. Krok następny to badanie wtrysków w serwisie Bosch - koszt ok 45 zł/sztuka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem ze wykonuje sie fizycznie, zle sformuowałem. myslałem ze da sie sprawdzic jakos wtryski przy pomocy INPY :) Dodam ze korekcje sprawdzałem podczas jazdy i w stanie biegu jałowego. Wszystko wychodzi super. Mam tylko nastepujący problem:

viewtopic.php?f=69&t=155570

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Krok następny to badanie wtrysków w serwisie Bosch - koszt ok 45 zł/sztuka.

 

sorry że tak wyciągam suchara, ale skąd to info?

 

Nic to, że suchar :D, cena z autoryzowanego serwisu BOSCH Zielona Góra ( ale np. w Świebodzinie cena taka sama - jeśli o lubuskie chodzi). A dla Ciebie adres sądząc po lokalizacji to : ul. Bugajska 18, Częstochowa. :cool2: Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krok następny to badanie wtrysków w serwisie Bosch - koszt ok 45 zł/sztuka.

 

sorry że tak wyciągam suchara, ale skąd to info?

 

Nic to, że suchar :D, cena z autoryzowanego serwisu BOSCH Zielona Góra ( ale np. w Świebodzinie cena taka sama - jeśli o lubuskie chodzi). A dla Ciebie adres sądząc po lokalizacji to : ul. Bugajska 18, Częstochowa. :cool2: Powodzenia.

 

no właśnie tam byłem, w piątek po południu odebrałem samochód po weryfikacji wtryskwiaczy :mrgreen: wynik testu: wszystkie 6 jest w perfekcyjnym stanie :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

witam,zamieściłem na YouTube filmik z testu przelewowego moich wtryskiwaczy.okazało się ze przyczyną ciężkiego palenia samochodu oraz czarnego dymu z tłumika jest raczej 3 wtryskiwacz.chciałem uzyskać informacje czy pozostałe wtryski należy regenerować czy też nie.proszę o odp

 

na czwartym wtrysku zesunęła sie rurka.później po poprawieniu jej wynik był podobny do pierwszego wtryskiwacza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test przelewowy jest tylko wskazówką gdzie szukać ewentualnej przyczyny kopcenia, nierównej pracy itp. Pisałem wyżej - koszt sprawdzenia wtryskiwacza to nie jakaś kosmiczna rzecz. Na pewno wszystkie dałbym do sprawdzenia ( i tak auto rozebrane) a dopiero wynik takowego powiedziałby co dalej robić. Tak czy tak, nie zwlekać bo jazda z niedopalanym w cylindrze paliwem kończy się dziurą w tłoku...Powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś więcej ?? Jeśli leje na przelew tyle paliwa to do środka chyba mniej ... czy też ?? Czy takie coś klasyfikuje się do naprawy/regeneracji czy wymiany ? Jaki koszt orientacyjny (tego jednego wtrysku)?

Prosiłbym o bardziej "rozwiniętą" odpowiedź.

Pozdrawiam SIEKIER'A

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to leje na przelew czyli dla silnika cr oznacza tyle że ciśnienie z szyny cr gdzieś ucieka ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Odgrzeje temat bo po co nowy zakładać.

Dzis robiłem test przelewowy swojego m57 i test tego taki wyszedł ze pierwszy do wymiany jeśli liczy się od wentylatora jako pierwszy. Test wykonany ponieważ jest problem z odpalaniem trzeba go ze dwie 3 sek kręcić żeby zaskoczył. Jakby chciał ale musi cisnienie na listwie odpowiednie nagromadzić i wtedy bach pali ładnie chwile wyższe obroty, a potem spadają i trzyma elegancko. Menzurka już po kilku sekundach pracy pełna się zrobiła.

Zdjęcia kombinacji jaka mi wyszła na szybko koszt 3,60 zł i sprawdzone. Niestety problem mam taki ze nie mogę połączyć się Inpą z kompem silnika. Przejście na przewodzie jest sprawdzone multimetrem. Z klimą, zegarami,światłami, kierunkami, poduchami( bo nawet lampka mruga od poduszki chyba ze to błąd jakiś oznacza?) łączy się bez problemu.. Programów Inpa naściąganych mnóstwo i jest ciągle to samo. U kolegi łączy się bezproblemowo z e60.

Odnośnie wtrysku wymieniać na używke, czy regenerować? Mam niedaleko szpeca od wtrysków. Ale wyciągnąć go to będzie dopiero walka, aż się tego boje po obejrzeniu filmow na yt...

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/cadb964b6b44.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ab55cf69238a.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/d3ccc4fe1b75.jpg

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/ecd4bba65d5e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Kupiłbym używkę z gwarancją rozruchową, ewentualnie nowy :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie tak jak Maniek mowi, jak stać to kup nowy a jak nie to lepiej kupić uzywkę, szybka podmiana, sprawdzenie (sprzęt juz masz), pozniej inpa i bedzie ok :cool2:

Lepiej pchać niż ciągnąć... | Bita Malowana Wy-szpachlowana...

http://oi59.tinypic.com/oqvqmr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Nie trzeba zdejmować kolektora wężyki paliwowe 4mm wewnątrz miałem i były ok uważaj przy zdejmowaniu wężyków przelewowych z tych kapturków będą mocno siedziały. Najlepeiej zdejmij całość 4 te kaprurki z wezykami i ściągaj jak będziesz miał w ręku później załóż spowrotem na wtryski juz ze swoimi wezykami. Nie ma dużo roboty z tym dla wprawionego zajmuje to z 5 minut roboty + odpalenie i diagnoza.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.