Skocz do zawartości

330d Test przelewowy. Pytanie


seed1981

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
Aktualizacja to nie zmiana normy, więc dalej euro3, po założeniu wtryskiwaczy euro4 nie wprowadzisz kodów ima i nie będą poprawnie pracować. Jeżeli chcesz zmienić na euro4 to kontaktuj się z kimś kto grzebie w sofcie, np. tuner od chip tuningu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Witam.

Zakupiłem kabelek i zrobiłem tym razem sam korekcję wtryskiwaczy.

Zatem po raz kolejny proszę o wypowiedzenie się, który wtryskiwacz najpilniej potrzebuję regeneracji/wymiany. A może wszystkie są OK i można śmiało śmigać? Ja już sam nie wiem co o tym myśłeć ale na rogrzanym chyba 4 nie wychodzi źle...


Silnik zimny, dopiero odpalony:

https://zapodaj.net/2e8e639203e45.jpg.html

tutaj po dodaniu gazu (chyba nie tak się to robi):

https://zapodaj.net/cb62354ed8c81.jpg.html

Jak to włączyłem to zaczeło telepać silnikiem:

https://zapodaj.net/41de3def0c20f.jpg.html

A tu na rozgrzanym:

https://zapodaj.net/e7dc96740f36c.jpg.html

Wcześniejsze korekty, które wrzucałem były tak jak pisałem na średnio rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Narazie nic nie ruszaj, zalej lm diesel spulung a najlepiej podepnij na krótko przy pompie progowej i obserwuj czy jest poprawa.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lm diesel spulung zalany bezpośrednio do filtra paliwa jakieś 2 miesiące temu, żadnych skutków tudzież efektów nie zauważyłem.

Jedyne co robie i co subiektywnie poprwia deikatnie pracę silnika (wycisza na zimnym) to jest dolewanie do paliwa oleju do 2T(około 0,5 do nawet 1l na bak)

Czyli raczej teria kulawego wtryskiwacza na 4 cylindrze leci do kosza? Zdaje sobię sparawę, że idealne nie są ale wiadomo samochod nowy nie jest i swoje przeżył, pytanie czy jest konieczność grzebania? Chyba jednak odpuszczę. A do spalania muszę się chyba przyzwyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, 4 wtrysk kuleje na zimnym. Spróbuj tak: wrzuć bieg, jedna stopa na sprzęgle, druga na hamulcu i gazie. Jak masz automat to jest prościej ;)

Puszczaj sprzęgło, jak zacznie dusić silnik dodawaj gazu nie puszczając hamulca. Tak do około 1000 obrotów. Zobacz jakie wtedy bedą wartości wtrysków. Oczywiście na rozgrzanym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Skoro czyszczenie nic nie zmienia to nagraj film (programem do tego) z korekcjami podczas jazdy, zacznij na zimnym. Jazda delikatna, bo jak zauważyłeś pewnie powyżej 1500 rpm przestaje pokazywać odczyt.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rozgrzanym korekcjie całkiem całkiem, 325d ogólnie dużo palą kolega ma taką w manualu i 8.5 w cyklu mieszanym to norma w automacie + chip może wyjść 10l zrób trasę jedz spokojnie do 100 a zobaczysz że spalanie do 6.5-7 zejdzie

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak orlenowski Mixol. Olej do 2t raz, że poprawia właściwościu smarujące oleju napędowego to podobne też czyści układ wtryskowy. Co do tego czyszczzenie oczywiście pewności nie mam natomiast wiem, że dodawenie oleju na pewno nie jest szkodliwe a wydaję mi się, że silnik chodzi "ładnie" nawet jak jest zimny.


Ponieżej wklejam link do flimu, który został nagrany programem do nagrywania ekranu kompa. Przedstawia on przejazd mojego samochodu oraz wartości korekcji podczas tego przejazdu. Start na zimnym silniku, przejazd w warunkach miejskich z prędkością nie przekrczającą 50 km/h.

Od 17 minuty test pod obciążeniem czyli na biegu i wcisniętym hamulcu zwiększanie obrotów do około 1500rpm.

Mam też film nagrany ręką z mojej perspektywy który ilustruje warunki tego przejazdu. Mogę go wrzucić jeśli miałby pomuc.

Bardzo proszę o wypowiedzenie się.

https://www.youtube.com/watch?v=tF1q60E6XFo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Możesz, delikatnie podważyć małym płaskim śrubokrętem, kręcenie też pomaga. Wężyk paliwowy 3 mm.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie, próbuj trochę nimi kręcić z wyczuciem, możesz podważyć delikatnie, aby nie złamać króćców.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.