Skocz do zawartości

Kontrolki EML i trakcja nagle zapalenie od czego??


xpowerr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis pojawil mi sie maly problem jechalem i tak od nieczego zapalily mi sie kontrolki trakcji i EML nie wiem co jest grane nie ma mocy ale zgasilem i odpalilem i przez pare kilometrow bylo ok potemm znowu gdy zgasilem zrobilem okolo 20 km do domu i jest ok ae samochod zzaczol sie dusicnie chodzil na obroty wie moze ktos czym to jest spowodowane??z gory dzieki
NIe Jedz Szybciej Niz Twoj Anioł Stroz Potrafi Laatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
EML odpowiada za sterowanie silnikiem i gdy sie zaswieci to autko przechodzi w tryb awaryjny i gdzies czytalem ze odcina czesc mocy by czegos nie uszkodzic ale nie jestem pewny, podepnij kompa i bedzie wiadomo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem z elektryczną przepustnicą. Na 90% problem przejściowy z uwagi na porę roku.

Jako, że EML jest istotnym elementem układu ASC/DSC jego usterka powoduje zapalemie sie kontrolki "trakcji".

Oczywiście jedynym sensownym rozwiązaniem jest w pierwszej kolejności diagnostyka komputerowa. Przyczyn usterki może być wiele, np: zabrudzona przepustnica, zaśniedziałe styki w kostce, uszkodzony przewód lub co najbardziej prawdopodobne, niskie temperatury wpływające na pracę dość precyzyjnego i leciwego urządzenia jakim jest EML w Twoim aucie. Istnieje oczywiście opcja trwałego uszkodzenia przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO pocieszyles mnie kolego oby nic na trwale sie nie zepsulo ale forka stala na tych mrozach czasami po 3 dni bez ruchu i bylo wporzadku:/ Jutro podlacze pod kompa i dam znac jak i co..dzieki za odpowiedzi
NIe Jedz Szybciej Niz Twoj Anioł Stroz Potrafi Laatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co w takim razie zrobiłeś ? zmieniłeś przepustnicę ? a wogole dobrze rozumiem ze Przepustnica = przepływomierz ??
NIe Jedz Szybciej Niz Twoj Anioł Stroz Potrafi Laatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam zobilem dzis diagnostyke podlaczylem pod kompa i wyskakuje czujnik biegu jałowego jak myslicie trzeba wymieniac czy wystarczy przeczyscic bo czasem sie swieci to EML z trakcja a czesem nie i czy moge tak jezdzic nie uszkodze silnika w ten sposob??
NIe Jedz Szybciej Niz Twoj Anioł Stroz Potrafi Laatac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdziłeś na początku wszystkie bezpieczniki .... ja kiedyś też tak miałem ale w 7er , zapaliła się kontrolka EML auto w trybie awaryjnym i żadnych błędów na kompie ... dwa tygodnie szukałem a okazał się spalony bezpiecznik ....

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.