Skocz do zawartości

320d róznica między reflektorami ZKW a AL


deusexe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy wie ktoś czym się różnią te dwa typy reflektorów, i jak można sprawdzić organoleptycznie jakie mam w swoim samochodzie? Potrzebuję kupić same klosze w servisie po numerze nadwozia sprawdzili, że mam AL, ale koszt jednego klosza 270 zł, mam możliwość kupienia klosza do ZKW, ale nie wiem czy będzie pasował. Dodam jeszcze, że oba typy występowały w modelu po liftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry reflektora powinieneś mieć naklejkę producenta. Poza tym stojąc przed autem, na kloszach lamp w dolnych wewnętrznych rogach masz logo producenta - musisz podnieśc maskę.

Wg moich informacji te klosze są zamienne. Bede wiedział na bank, bo mam własnie klosze AL, a w drodze jest klosz ZKW. Porównam je będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry reflektora powinieneś mieć naklejkę producenta. Poza tym stojąc przed autem, na kloszach lamp w dolnych wewnętrznych rogach masz logo producenta - musisz podnieśc maskę.

Wg moich informacji te klosze są zamienne. Bede wiedział na bank, bo mam własnie klosze AL, a w drodze jest klosz ZKW. Porównam je będzie wszystko jasne.

Aha, to servis mnie trochę w błąd wprowadził, bo myślałem, że to są jakieś typy reflektorów a nie firmy. A możesz napisać WOWO_ jeszcze gdzie zamówiłeś i za ile $ te klosze bo mogę kupić prawy jak pisałem i potrzebuje jeszcze lewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, klosze AL i ZKW są ze sobą zamienne. Rożnią się tylko 2 wypustkami od wewnętrznej strony, poza tym są identyczne. Wypustki te w żaden sposób nie przeszkadzają w założeniu klosza i nie mają wpływu na ich funkcjonalność. W zasadzie nie wiem do czego mają służyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.