Skocz do zawartości

318Ci kontrolka tylnych swiateł


montehristo

Rekomendowane odpowiedzi

witam .

mam kolege posiada e46 318ci 2005r .

kolega ma problem swieci mu sie kontrolka sygnalizujaca spalenie zarówki tylnego swiatła

problem polega na tym ze wszystkie zarowki sa dobre nie swieci tylko tylne swiatło przeciwmgielne choc zarowka jest dobra.

moze ktos wie w czym tkwi problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zdejmie materiałową osłonę z klapy bagażnika i niech zobaczy czy przy samej żarówce cała instalacja jest ok , jeśli tam jest ok to niech zdejmie gumową osłonę z wiązki kabli które idą do klapy i sprawdzi same kable które lubią się przerwać w tym właśnie miejscu .
http://i602.photobucket.com/albums/tt105/thunderstruck312/bmwklubforum2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście świecą też żarówki od podświetlenia tablicy rejestracyjnej...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie świeciły kontrolki spalenia żarówek z przodu i tyłu.

 

Przód: zaczerniony (nadpalany) od słabego kontaktu drucik w żaróweczce postojowej lewej lampy. Wymiana żarówki i wszystko OK.

Tył: nadpalony konektor masy we wtyczce tylnej prawej lampy. Wymiana konektora. Niestety nie miałem oryginalnego więc założyłem jaki miałem. Nie zmieścił się we wtyczce więc podłączyłem przewód masy z boku blachy do której wkręcone są żarówki w lampie. Wszystko OK.

 

W obu przypadkach wszystkie żarówki świeciły. Rezystancja obwodu żarówek była pewnie większa niż przy prawidłowym kontakcie stąd palenie się kontrolek na kokpicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leć po kablu .... sprawdzaj gdzie nie ma przejścia ... ściągnij sobie schematy elektryki do swojego auta i będziesz wiedział czego szukać!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Mam prośbę do użytkowników E46. Czy mógłby ktoś z was zmierzyć napięcie jakim zasilane są żarówki P24W w tylnych lampach? Ustawiając miernik na pomiar zarówno napięcia stałego jak i napięcia przemiennego. Nie wiem o co chodzi, ale dzisiaj jak mierzyłem napięcia to miernik pokazał około 4V napięcia stałego i 8,5V napięcia zmiennego. Żarówki świecą prawidłowo, kontrolki nie pokazują przepalenia. Czy tak ma być?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszych samochodach w instalacji wszędzie płynie prąd stały (poza samym alternatorem tuż przed mostkiem prostowniczym), więc od razu odpuść sobie pomiary prądu przemiennego.

Poza tym z tego co mi wiadomo wszystkie żarówki w naszym aucie (mowa tu o lampach tylnych) są zasilane napięciem 12v.

Piszesz też aby sprawdzić żarówkę P24W, ale taka standardowo chyba w lampie nie występuje, może chodzi o P21W ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, masz rację, chodziło mi o P21W. Więc co mam nie tak? LCM padł? Załączam światła (kluczyk wyciągnięty), biorę miernik, który na pewno nie jest uszkodzony, ustawiam na pomiar napięcia stałego. Mierzę zaciski na świecącej żarówce i otrzymuję około 4V DC. Następnie przełączam miernik na pomiar napięcia przemiennego i mierzę te same zaciski, otrzymuję około 8,5V AC. Wszystkie żarówki w aucie świecą prawidłowo. Wszystkie kontrolki przepalenia żarówek są zgaszone. Czy mógłby ktoś z was zmierzyć tak jak ja to mierzyłem i napisać mi czy ma tak samo, czy jednak u mnie coś nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Przeczytaj, co koledzy pisali wyżej. Jeśli wszystkie światła (z oświetleniem tablicy rej. włącznie) świecą, to musisz posrpawdzać stan styków w lampach, a następnie stan kabli w gumowym łączeniu klapa-karoseria.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A moje pytanie jest takie czy one niepowinny sie swiecic wszystkie 4 z przodu 2 i z tyłu 2 zanim sie auto odpali gdy kluczyk jest w pozycji 2 a dopiero jak odpalisz i wlaczysz swiatła to gasna wszystkie co jest oznaką ze sie palą.U mnie jest tak ze zanim wlacze swiatła to pokazuje mi tylko z przodu ze sie nie pala i trzeba wlaczyc ale z tyłu juz nie a chciałbym zeby z tyłu tez sie paliły zanim wlacze swiatła bo tak mi sie wydaje ze powinno byc.Czy co sie u mnie popsuło ze sie niepala kontrolki zanim wlacze swiatła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz coś namieszane, nie powinny się palić kontrolki żarówek nawet przy wyłączonych światłach (gdy żarówki są ok).

Żarówki są testowane dwiema metodami, hot i cold monitoring, czyli przy właczonych i wyłączonych żarówkach. U Ciebie coś szwankuje ten cold monitoring.

Bardzo często problemem jest "stykologia" lub osadzające się tlenki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie jest takie czy one niepowinny sie swiecic wszystkie 4 z przodu 2 i z tyłu 2 zanim sie auto odpali gdy kluczyk jest w pozycji 2 a dopiero jak odpalisz i wlaczysz swiatła to gasna wszystkie co jest oznaką ze sie palą.U mnie jest tak ze zanim wlacze swiatła to pokazuje mi tylko z przodu ze sie nie pala i trzeba wlaczyc ale z tyłu juz nie a chciałbym zeby z tyłu tez sie paliły zanim wlacze swiatła bo tak mi sie wydaje ze powinno byc.Czy co sie u mnie popsuło ze sie niepala kontrolki zanim wlacze swiatła.

a jakie kolega ma światła ? normalne czy xenon ????

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje pytanie jest takie czy one niepowinny sie swiecic wszystkie 4 z przodu 2 i z tyłu 2 zanim sie auto odpali gdy kluczyk jest w pozycji 2 a dopiero jak odpalisz i wlaczysz swiatła to gasna wszystkie co jest oznaką ze sie palą.U mnie jest tak ze zanim wlacze swiatła to pokazuje mi tylko z przodu ze sie nie pala i trzeba wlaczyc ale z tyłu juz nie a chciałbym zeby z tyłu tez sie paliły zanim wlacze swiatła bo tak mi sie wydaje ze powinno byc.Czy co sie u mnie popsuło ze sie niepala kontrolki zanim wlacze swiatła.

a jakie kolega ma światła ? normalne czy xenon ????

 

 

 

 

No powiem tak miałem xenony to tak swieciły na postoju zanim właczyłem swiatła a jak wuymieniłem na zwykłe zarówki bo mi przetwornice poszły to juz nie swieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak się dzieje jak xenon nie jest dokodowany do auta .... jedyną radą na to jest włączenie automatycznych świateł ... albo przekodowanie auta ale wtedy stracisz ręczną regulację świateł ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.