Skocz do zawartości

[320i] Jaki regulator napięcia do alternatora


sokol32

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę wymienić regulator napięcia alternatora. Niestety, w moim aucie fabrycznie zainstalowano alternator VALEO (z tego co widziałem regulatory do bosha są tańsze, ale cóż...).


Pomimo wielu starań udało mi się znaleźć wyłącznie

- oryginalny regulator za około 625 zł, przy czym nowy alternator BOSH (cały) kosztuje około 780 zł...

- HITACHI za 309 zł https://www.iparts.pl/czesc/regulator-napiecia-hitachi-130719,0-449-130719-2448211.html?gclid=Cj0KCQiAh4j-BRCsARIsAGeV12BdLFl7wHzEfoh5J-Q11LUK3DqPzTTVAm_muu3_KUoMqn-DDTgYGTMaAmBTEALw_wcB


Czy HITACHI jest wart uwagi? Czy jest jakiś inny regulator który bez obaw powinien działać?


Posiadam alternator VALEO 2541912 A. Regulator napięcia VALEO 2547164. 90 A.


Będę wdzięczny za podpowiedzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternator przeszedł regenerację 2 lata temu. Nie wymieniono wyłącznie regulatora (szczotki tak).


Dziś regulator odmówił posłuszeństwa stąd potrzeba jego wymiany. Nie bardzo widzi mi się kupowanie używanego, który nie wiadomo ile pociągnie. Dlatego pytam o pomoc w doborze regulatora nowego, ale innego niż oryginalny. Jakieś propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Zasłużeni forumowicze
To może na sam początek wymienić same szczotki A nie cały regulator. Koszt szczotek to 3 zl

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.