Skocz do zawartości

E46 320D problem z biegami i buczeniem podczas jazdy


Paulo25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z samochodem duzo bardziej uciazliwy w okresie zimowym niz letnim. Generalnie problem wyglada tak, ze przy odpalaniu jak trzymam wcisniete sprzeglo to biegi wchodza idealnie nawet jak jest zimno. Jak puszcze sprzeglo i chce wrzucic 1 bieg (czym wyzszy bieg tym lepiej wchodzi, nieraz najpierw rzucam 5 a potem 1 to wchodzi od razu) to jest duzy opor a do tego auto sie delikatnie przesuwa. Do tego podczas jazdy przy ok. 90km/h na 5 biegu slychac glosne buczenie jakby wlasnie z okolic nog. Jak jade wolniej albo szybciej to tego tak nie slychac. Przy tych 90 wystarczy delikatnie dodac gazu i slychac, odpuszczam to praktycznie przestaje. Co bylo zrobione, podpora walu i lacznik walu, kompletne sprzeglo ok.2 lata temu (~30tys km) LUK, wydech przepatrzony bo bylo podejrzenie ze katalizator rezonuje ale zalozylem downpipe i bez zmian. W czym szukac problemu? Niestety od jakiegos czasu nie mam kanalu i jest problem zeby cokolwiek pod spodem robic a jak patrze na tych mechanikow to rece opadaja i nie chce niepotrzebnie wydawac kasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Wygląda na dwumasę niestety, problem z wbiciem biegu to docisk, chyba coś poszło nie tak podczas wymiany.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tu ewidentnie objaw docisku a dźwięku nie słyszę, mogę się tylko domyślać, ale łączę to w całość.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem ciężko się tłumaczy dźwięk a nagrać to to też będzie słychać jakby wydech a już został sprawdzony i to na bank nie to. Jeszcze mi przez myśl przechodzi czy nie byłby to np. Kolektor wydechowy, tylko problem z biegam raczej z wydechem wiele wspólnego nie ma. Zawioze gdzieś auto i jak naprawie to napisze w tym temacie dla potomnych, bo z tego co widziałem to częsty problem a nikt do końca nie odpowiedział co to jest.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Auto odebrane od mechanika i problem z biegami zniknal. Sprzeglo stan b.dobry, dwumasowe rowniez. Jedyne co zostalo zrobione to ponowne napiecie docisku i odpowietrzenie. Teraz biegi wchodza bardzo dobrze. Niestety pozostal ten halas, buczenie, rezonans, nie wiadomo jak to nazywac. Czy bez problemu mozna odkrecic wal od skrzyni i rozpedzic silnik ze skrzynia do tych 90 i sluchac czy to problem z przodu auta czy z tylu? Probowal ktos tak robic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak rozepniesz wal nie będzie działał predkosciomiez bo zczytywany jest z lewego tylnego Koła. Druga sprawa że dźwięk może być słychać tylko pod obciazeniem

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest jedyne wyjscie co mi przyszlo do glowy. Zastanawiam sie tylko czy powodem moze byc skrzynia biegow. Bo mechanicy tacy swietni, ze nikomu sie albo nie chce albo nie wie. Skrzynie 6b w 320d coupe byly takie same? Bo nr po realoem wychodzi GS6-37DZ - THES
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Co może być powodem że z biegami znowu zrobiło się to samo co w 1szym poscie. Uszkodzony docisk? Bo przez chwilę było fajnie biegi ładnie wchodziły, na zimnym 1 też wychodziła ładnie. A teraz znowu, nieraz przy odpalaniu jak jest 1 i wcisniete sprzęgło to go trochę przesunie do przodu..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Na to wygląda.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam. Podmieniłem skrzynie na uzywke, efekt dalej ten sam jeśli chodzi o hałas. Nagrałem filmik jak wyglądają luzy na moim dwumasie, może ktoś podpowie bo ja nie mam z tym doświadczenia za bardzo w jakim to stanie (robiony przez mechanika jakieś 25-30tys temu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sprzedawca powie, że to luz nominalny i w koło Macieju. Co na to mechanik?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszym razem mechanik zdjął skrzynie i napial tylko sprężyny bo powiedział że nic tam nie widzi. Teraz sam zdjąłem skrzynie bo mam w końcu warunki do tego i kupiłem używana skrzynie ale efekt dokładnie taki sam. Jedynie w mojej jak ja zrzuciłem to przy ruszaniu wałkiem było czuć takie pukanie. Kręcąc tym sprzęgłem po obwodzie to czuć opór na sprężynach jak się dokręci na maksa w lewo i prawo. Ale szarpanie przy ruszaniu dalej jest no i to buczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dla mnie lewy zestaw niestety, buczenie to skutek luzu dwumasy a wbijanie biegów to docisk.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zalozylem nowe sprzeglo razem z dwumasem. Szarpanie, rozne wibracje itd zniknely i biegi tez ladnie wchodza. Buczenie pozostalo, moze minimalnie mniejsze ale jest i tak powyzej 2tys taki basowy rezonans i czym wyzsze biegi tym bardziej slyszalne najbardziej na 5. Tak wyglada dwumas zdjety z auta, luzy ma ale widzialem gorsze


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.