Skocz do zawartości

[E46]Głuche stukanie z tyłu


Jackov15

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam problem ze swoim BMW E46 316i. Otóż od ostatniego czasu, coś mi się głucho tłucze z tyłu i nie mogę zidentyfikować źródła tego dźwięku... Dźwięk przypomina odgłos stukających desek, ale z bagażnika powyciągałem wszystko co się da a mimo to dźwięk nie ustąpił. Myślałem z początku też, że to chlapacze i akurat jeden wyskoczył z tego zatrzasku, jednak to też nie to. Nie mam już pomysłów co to może być. Luzów za wydechu też nie ma, gumy wszystkie wyglądają ok, nie mają żadnych pęknięć i nie są sparchaciałe. Spróbuję zaraz wrzucić plik audio ktory nagrałem, gdzie można usłyszeć to stukanie.

Macie jakieś porady, na co zwrócić uwagę, albo co to moze być?

Z góry dzięki za odpowiedź.


Tutaj ten dźwięk: https://megawrzuta.pl/download/c47c53a9bf7c5f7a0def8be1aab8b9b2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Stukać moze każda tuleja w zawieszeniu , górne poduszki amortyzatora a nawet półosie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie taki sam przypadek po najechaniu na wystającą studzienkę kanalizacyjną stukało dokładnie tak samo jak na nagraniu po najechaniu na nawet najmniejszą dziurę. Wybebeszyłem cały bagażnik i nie mogłem znaleźć źródła stukania. Ustało po wymianie amortyzatorów tylnych, okazało się że ten po prawej co najechałem nim na studzienkę był słabszy i nie cofał się tak szybko, stracił szczelność, prawdopodobnie go rozsadziło w środku przy uderzeniu, więc jeżeli odboje wyglądają ok a nakrętki w bagażniku od kielichów te co przyciskają amortyzator nie są poluzowane to brałbym się za to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie skończyło się na wymianie poduszek od amorów, odbojów i dwóch tylnich amorów (niby na przeglądzie miały sprawność, ale miały mały luz jakby podczas pracy na małych wybojach jak kostka, bruk itp.). Ciągle jednak walczę jeszcze z jakimś głuchym postukiwaniem z tyłu, które oczywiście słyszę ja, żona i nikt inny. Co ciekawe walczyłem z jakimś skrzypieniem, które słyszałem z tyłu, a skończyło się na wymianie gum z przodu-niestety w aucie się tak nosi. Ponoć posiadając e46 trzeba pokochać nierówną walkę z głuchym postukiwaniem z tyłu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam od mechanika, na szczęście tylko łącznik stabilizatora do wymiany, z przodu. Mam nadzieję że to zakończy stukanie :D


Co do skrzypienia, też czasem mi się pojawia. Głównie przy mroźniejszych temperaturach i nie ciągle, czasem jest a czasem go nie ma. Ale skrzypi jak stara wersalka. Może też muszę powymieniać te gumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście, odkręć od niego amortyzator i do dzieła.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.