Skocz do zawartości

Chcę kupić. E46 porady,opinie pytania


barti801

Rekomendowane odpowiedzi

automat w 330d ledwo radzi sobie z serią a co dopiero z podkręcaniem.


do wirusowania tylko ręczna skrzynia, nie dość że mocna to jeszcze auto jest dynamiczniejsze.

To fatalnie. Już gdzieś podobną opinie słyszałem ale myślałem że to nie do końca prawda . Szkoda bo silnik to wiem że ma potencjał. No nic . Trafił się automat więc będę sie musiał przyzwyczaić do osiągów. Ciekawe ile pi razy oko może kosztować taka przekładka na manual. Strzelam że mniej jak 7k pln to bez szans. Może ktoś to przerabiał u siebie i się wypowie . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Zasłużeni forumowicze
Gm, który siedzi w dieslach e46 jest bardzo wrażliwy, można zrobić program z delikatnie narastającym momentem i będzie jeździć. Szkoda, bo to teoretycznie idealne połączenie.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sporo taniej tylko musisz mieć warsztat który ci to ogarnie.


- sama skrzynia grosze,

- wał, lewarek, pedał, programowanie tego, założenie wszystkiego.

- sprzęgło i dwumas najlepiej nowy to największy koszt.


myśle że 4tys nie przekroczysz, sprzedasz to co wyciągniesz i nie wyjdzie bardzo drogo. Wszystko zależy bo jak sam sobie to przelozysz to tylko koszt części.



jakiś tam wirus można zrobić, ale raz że delikatnie, dwa że jak skrzynia nie jest już idealna to dostanie po dupie jeszcze mocniej i zaraz może się domagać remontu.


Ogólnie ja już e46 nie mam ale polifta miałem na 260 koni zrobionego to dobrze targa na ręcznej skrzyni.

szukam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie świeżutko kupiłem to e46 od kolegi co kilka lat temu robił remont skrzyni + nowe sprzęgło za cenę prawie 10kpln. Skrzynia chodzi bajecznie i właśnie chciałbym żeby tak zostało . A pytam się koszty przezucrnia Manualna bo w razie gdyby padł kiedyś automat to jeżeli za podobne pieniądze można zrobić swap skrzyni jak remont automatu to jest to do przemyślenia wtedy choć na tym automacie się jeździ świetnie . Dużo lepiej niż myślałem. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Co możecie powiedzieć o tym ogłoszeniu?

Warto zawracać sobie głowę?

https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-316i-lpg-stag-bardzo-zadbana-bez-wkladu-finansowego-CID5-IDuqQZX.html

Golas i paskudne reflektory, do tego najsłabsza wersja. Wszystko zależy od priorytetów, ale nie czułbym się dobrze w takiej wersji, nawet jak to jest taka igła jak w opisie. Wrzuciłeś ogłoszenie, więc pewnie te minusy Ci nie przeszkadzają, trzeba zweryfikować stan i podjąć decyzję.

 

To ma być auto dla mojej kobiety, ja mam e39

I budżet to max 10 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja miałaby mega focha jakbym sprawił jej 316i :lol: ostatnio chętniej jeździ 328i niż 320d+. W takim budżecie czasem można trafić niezłe 323i w sedanie lub touringu.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja miałaby mega focha jakbym sprawił jej 316i :lol: ostatnio chętniej jeździ 328i niż 320d+. W takim budżecie czasem można trafić niezłe 323i w sedanie lub touringu.

Naprawde nie interesuje mnie to czy Twoja dziewczyna by chciała to auto, czy Ty czy Twoj wujek, dziadek.

Chodzi o obiektywna ocenę ogłoszenia.

Ocena, że golas jest ok ale to, że za słabe jest to auto dla Ciebie czy Twojej dziewczyny jest bez sensu. Dla niektórych i 500 koni będzie malo. Moja kobita jeździ alfa 100 koni i w zupełności jej starczy.

A jak jak widziałem we wcześniejszym komentarzu, że ta z ogłoszenia ma paskudne lampy to az mnie skręca. A kogo to obchodzi, kobiecie się podoba i koniec, nie wszystkim musi.

Mieliście ocenić ogłoszenie, obiektywynie a nie, że wam się światła niepodobaja czy silnik czy Bóg wie co.

Moja kobieta jest napalona na to auto.

Pytanie czy wy gdybyście chcieli kupić ta konkretną bunie to po obejrzeniu tego ogłoszenia i przeczytaniu opisu mielibyscie chęci jechać ja oglądać? Jeszce raz daje link https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-316i-lpg-stag-bardzo-zadbana-bez-wkladu-finansowego-CID5-IDuqQZX.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupilbym tego na pewno, za wysoka cena jak na te wyposazenie, chyba ze faktycznie igla i wynegocjujesz ja za 7k.

Wolalbym juz ta pomalowac

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-3-1-8-benzyna-115km-2004-CID5-IDwIahT.html#3da39e09a8;promoted

Bylo:

E30 316 (M10b18) 86r - sedan

E30 325i (M20b25) 89r - coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 coupe

E30 325i (M20b25) 87r - Mtech1 sedan

E36 328i (M52b28) 95r - sedan

E39 540i manual

E36 M3 3.2 sedan

E36 318Ti Compact

E46 330iA Touring

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Naprawde nie interesuje mnie to czy Twoja dziewczyna by chciała to auto, czy Ty czy Twoj wujek, dziadek.

Chodzi o obiektywna ocenę ogłoszenia.

Ocena, że golas jest ok ale to, że za słabe jest to auto dla Ciebie czy Twojej dziewczyny jest bez sensu. Dla niektórych i 500 koni będzie malo. Moja kobita jeździ alfa 100 koni i w zupełności jej starczy.

A jak jak widziałem we wcześniejszym komentarzu, że ta z ogłoszenia ma paskudne lampy to az mnie skręca. A kogo to obchodzi, kobiecie się podoba i koniec, nie wszystkim musi.

Mieliście ocenić ogłoszenie, obiektywynie a nie, że wam się światła niepodobaja czy silnik czy Bóg wie co.

Moja kobieta jest napalona na to auto.

Pytanie czy wy gdybyście chcieli kupić ta konkretną bunie to po obejrzeniu tego ogłoszenia i przeczytaniu opisu mielibyscie chęci jechać ja oglądać? Jeszce raz daje link https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-316i-lpg-stag-bardzo-zadbana-bez-wkladu-finansowego-CID5-IDuqQZX.html

Jak Ciebie nie interesuje to zgłoś się do kogoś kto sprawdza auta i dostaniesz suche fakty na tacy a nie zadajesz pytania na forum :roll: ktoś ma na podstawie zdjęć stwierdzić czy auto jest ok? Raczysz chyba żartować. Ocenia się to co widać, czyli paskudne reflektory i marny silnik a to wszystko w mało przystępnej cenie.

Jest pytanie, więc odpowiem: nie chciałbym kupić ani oglądać.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Moja miałaby mega focha jakbym sprawił jej 316i :lol: ostatnio chętniej jeździ 328i niż 320d+. W takim budżecie czasem można trafić niezłe 323i w sedanie lub touringu.

Naprawde nie interesuje mnie to czy Twoja dziewczyna by chciała to auto, czy Ty czy Twoj wujek, dziadek.

Chodzi o obiektywna ocenę ogłoszenia.

Ocena, że golas jest ok ale to, że za słabe jest to auto dla Ciebie czy Twojej dziewczyny jest bez sensu. Dla niektórych i 500 koni będzie malo. Moja kobita jeździ alfa 100 koni i w zupełności jej starczy.

A jak jak widziałem we wcześniejszym komentarzu, że ta z ogłoszenia ma paskudne lampy to az mnie skręca. A kogo to obchodzi, kobiecie się podoba i koniec, nie wszystkim musi.

Mieliście ocenić ogłoszenie, obiektywynie a nie, że wam się światła niepodobaja czy silnik czy Bóg wie co.

Moja kobieta jest napalona na to auto.

Pytanie czy wy gdybyście chcieli kupić ta konkretną bunie to po obejrzeniu tego ogłoszenia i przeczytaniu opisu mielibyscie chęci jechać ja oglądać? Jeszce raz daje link https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-316i-lpg-stag-bardzo-zadbana-bez-wkladu-finansowego-CID5-IDuqQZX.html

Obiektywnie to za 10k sie jedzie i kupuje bądź nie a nie pyta sie kolegów na forum o opinie i czuje sie obrażonym jak komuś się lampy nie podobaja czy tez slaba moc. Po co tutaj takie ogłoszenia wstawiacie? Co sadzicie o aucie za 7tys? 10tys?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupilbym tego na pewno, za wysoka cena jak na te wyposazenie, chyba ze faktycznie igla i wynegocjujesz ja za 7k.

Wolalbym juz ta pomalowac

https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-3-1-8-benzyna-115km-2004-CID5-IDwIahT.html#3da39e09a8;promoted

A tak gwoli ścisłości dlaczego wolałbys ta https://www.olx.pl/oferta/bmw-seria-3-1-8-benzyna-115km-2004-CID5-IDwIahT.html#3da39e09a8;promoted przecież z wyposażenia to samo dodatkowo do pomalowania, ja chce auto w którym wykonam podstawowe serwisowe czynności a nie żebym jeszcze malować musiał. W tej co pokazałeś jedynie silnik 10 koni większy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja miałaby mega focha jakbym sprawił jej 316i :lol: ostatnio chętniej jeździ 328i niż 320d+. W takim budżecie czasem można trafić niezłe 323i w sedanie lub touringu.

Naprawde nie interesuje mnie to czy Twoja dziewczyna by chciała to auto, czy Ty czy Twoj wujek, dziadek.

Chodzi o obiektywna ocenę ogłoszenia.

Ocena, że golas jest ok ale to, że za słabe jest to auto dla Ciebie czy Twojej dziewczyny jest bez sensu. Dla niektórych i 500 koni będzie malo. Moja kobita jeździ alfa 100 koni i w zupełności jej starczy.

A jak jak widziałem we wcześniejszym komentarzu, że ta z ogłoszenia ma paskudne lampy to az mnie skręca. A kogo to obchodzi, kobiecie się podoba i koniec, nie wszystkim musi.

Mieliście ocenić ogłoszenie, obiektywynie a nie, że wam się światła niepodobaja czy silnik czy Bóg wie co.

Moja kobieta jest napalona na to auto.

Pytanie czy wy gdybyście chcieli kupić ta konkretną bunie to po obejrzeniu tego ogłoszenia i przeczytaniu opisu mielibyscie chęci jechać ja oglądać? Jeszce raz daje link https://www.olx.pl/oferta/bmw-e46-316i-lpg-stag-bardzo-zadbana-bez-wkladu-finansowego-CID5-IDuqQZX.html

Obiektywnie to za 10k sie jedzie i kupuje bądź nie a nie pyta sie kolegów na forum o opinie i czuje sie obrażonym jak komuś się lampy nie podobaja czy tez slaba moc. Po co tutaj takie ogłoszenia wstawiacie? Co sadzicie o aucie za 7tys? 10tys?

 

Wiesz co to jest obiektywna ocena ogłoszenia? Zapraszam do Wikipedii. To, że komuś się lampy nie podobają albo to, ze dla kogoś jest silnik za za mały to nie jest obiektywizm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywna ocena:

Wg opisu napraw, auto zadbane.

Wg zdjęć, nie najgorsze, ale trzeba zobaczyć na żywo.

Wyposażenie. Podstawowe. /Bieda, podobnie jak moja ;)/ Ale nie każdy chce mieć wnętrze w świni i w patyku :P /skóra i drewno/

Ocena końcowa.

Pojedź, zobacz, przejedź się i jak się podoba to kup.

Wszystko :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywna ocena:

Wg opisu napraw, auto zadbane.

Wg zdjęć, nie najgorsze, ale trzeba zobaczyć na żywo.

Wyposażenie. Podstawowe. /Bieda, podobnie jak moja ;)/ Ale nie każdy chce mieć wnętrze w świni i w patyku :P /skóra i drewno/

Ocena końcowa.

Pojedź, zobacz, przejedź się i jak się podoba to kup.

Wszystko :D

Dzięki kolego, oby więcej tak pomocnych użytkowników.

Jeśli wszystko to co napisał w ogłoszeniu to prawda to nie pozostaje nic tylko podjechać, obejrzeć, ponegocjować cenę i kupić. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywna ocena:

Wg opisu napraw, auto zadbane.

Wg zdjęć, nie najgorsze, ale trzeba zobaczyć na żywo.

Wyposażenie. Podstawowe. /Bieda, podobnie jak moja ;)/ Ale nie każdy chce mieć wnętrze w świni i w patyku :P /skóra i drewno/

Ocena końcowa.

Pojedź, zobacz, przejedź się i jak się podoba to kup.

Wszystko :D

Możesz mi powiedzieć co mam przede wszystkim sprawdzić w aucie przy oglądaniu, jakie są bolączi e46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolączki... tu jest problem. Wszyszcy, a przynajmniej większość powie, że silnik N42 jest do d... :)

Ja nie narzekam, a znajdą się też tacy co mają podobne zdanie. W Twoim przyszłym/może/ samochodzie nie ma tego silnika. Nie ma co się oszukiwać, to stary samochód i jeśli jest zadbany, silnik pracuje równo, nie ma niepokojących hałasów z zawieszenia i przeniesienia napędu. To kupuj. Jak ma coś się zepsuć, to się zepsuje. Nie ma na to mocnych.


Ps. Jak kupisz ten samochód, zmień lampy :)

Pozbądź się wiejskiego "tajuningu" :P


To moje prywatne zdanie. Nie musisz się z nim zgadzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bolączki... tu jest problem. Wszyszcy, a przynajmniej większość powie, że silnik N42 jest do d... :)

Ja nie narzekam, a znajdą się też tacy co mają podobne zdanie. W Twoim przyszłym/może/ samochodzie nie ma tego silnika. Nie ma co się oszukiwać, to stary samochód i jeśli jest zadbany, silnik pracuje równo, nie ma niepokojących hałasów z zawieszenia i przeniesienia napędu. To kupuj. Jak ma coś się zepsuć, to się zepsuje. Nie ma na to mocnych.


Ps. Jak kupisz ten samochód, zmień lampy :)

Pozbądź się wiejskiego "tajuningu" :P


To moje prywatne zdanie. Nie musisz się z nim zgadzać :)

 

Dzięki kolego. To auto dla mojej kobiety więc jej się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Byłem ostatnio oglądac BMW z tego ogłoszenia https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-seria-3-bmw-330-ci-m-pakiet-ID6Asa0z.html#8ab01003ac wygląda bardzo ładnie jedyne co zauważyłem to mały odprysk lakieru za nadkolem, małe plamy korozji na jednym nadkolu i tylne opony do wymiany po za tym wnętrze super utrzymane ładnie jeździ nic nie stuka w zawieszeniu. Pytanie tylko czy 32000 (bo tyle wynegocjowałem) to nie jest za dużo jak na ten rocznik? Może ktoś z was był oglądać i znalazł coś co przeoczyłem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Bardzo ładne coupe, jeżeli do jedyne wady (co z diagnostyką komputerową?) to jest warte każdej złotówki :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Po roku używania przez ojca X3 uznałem, że fajnie byłoby wymienić moją C4 na e46 i mieć nieco frajdy z jazdy (oczywiście od razu uprzedzam przewrażliwionych - nie chodzi mi o upalanie, jazdę bokiem itd., od tego mam konsolę). :wink:

Szukam czegoś z silnkiem benzynowym, raczej 2.0 150km lub 143km. Inne średnio mnie interesują, bo albo ciut za słabe, albo już niepotrzebnie mocne. Sporo patrzę na egzemplarze przedliftowe, bo dysponuję budżetem w granicach do 11/12tys. i wydaje mi się, że raczej ciężko będzie upolować dobry polift w tej cenie - mam rację, czy niekoniecznie i można kupić polifta w tym budżecie?

Moje pytanie następujące - czy z tym budżetem mogę śmiało szukać dalej, czy zazwyczaj będą auta niezbyt polecane? Wiem, że rozstrzał jest od 5 tys. do nawet i 20, ale bardzo dużo ofert oscyluje w granicach 7/8 tys. do 11 tys. Z pewnością macie jakieś mniejsze bądź większe pojęcie ile powinien kosztować zadbany przedlift i polift z tymi silnikami.

Jak bardzo niezawodnością różni się przedlift od polifta? Jest się czego bać w starszych egzemplarzach, czy wystarczy dobrze sprawdzić przed zakupem i cieszyć się autem? Na coś szczególnego powinienem zwrócić uwagę (oczywiście poza rdzą i wyciekami)?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po to jest ten temat żeby przeczytać kilka stron wstecz o będziesz miał odpowiedzi na swoje pytania.

 

czy z tym budżetem mogę śmiało szukać dalej, czy zazwyczaj będą auta niezbyt polecane?

To optymalny budżet na obie wersje, polift bez fajerwerków będzie.

Jak bardzo niezawodnością różni się przedlift od polifta? Jest się czego bać w starszych egzemplarzach, czy wystarczy dobrze sprawdzić przed zakupem i cieszyć się autem?

Bać to się możesz bardziej polifta w tym przypadku który podałeś, wszystko opisane zostało wcześniej.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z grubsza tak :wink:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.