Skocz do zawartości

E46 318i 1999 wycieka plyn chlodniczy


gelusso

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzis zauwazylem, ze wycieka mi plyn chlodniczy spod zbiorniczka wyrownawczego (to nic - norma) oraz jakby to ujac z przodu silnika. Nie za bardzo sie znam na mechanice i dlatego troche mnie martwi ze to moze byc cos powaznego, bardzo duzo pieniedzy Bunia mnie kosztowala. :( Pojutrze ide do swojego mechanika sprawdzic zrodlo wycieku, ale wczesniej pomyslalem ze zapytam Was.



http://s10.ifotos.pl/mini/Screensho_qnerpax.png



http://s5.ifotos.pl/mini/201803122_qnerpwq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz wyciek z pod termostatu, pewnie już dobrze skruszały i uszczelka poszła się walić. Wykręć go oczyść gniazdo, dokręć nowy termostat, uzupełnij brak płynu i odpowietrz układ. Przy okazji zainteresowałbym się tym wyciekiem spod zbiorniczka, więc spuściłbym płyn zobaczył stan uszczelek jak poniszczone to kupić nowe założyć. Po wszystkim nalać płynu odpowietrzyć, banalne sprawy. Ogólnie jakby Ci płyn uciekał to możesz mieć jeszcze wyciek spod króćca z tyłu bloku od strony ścianki grodziowej też lubią kruszeć. No i oby to był efekt zalania płynem, a nie olejem bo też może dawać taki efekt zalania przez nadmierne pocenie z pod pokryw rozrządu co u ciebie występuje. No ale spod termostatu też wyciek widać. Z odpowietrzeniem nie powinno zając Ci to dłużej jak 1h
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dzieki wielkie za podpowiedź. Z tyłu kruciec już wymieniłem - też był wyciek :/ kapie tylko plynem chlodniczym - dzis wyczyscilem silnik ale troche sie poci olejem rzeczywiscie. Jutro biore sie do roboty :) da sie kupic same uszczelki do zbiorniczka wyrownawczego? Czy caly trzeba wymieniac? Jeden mowi ze caly zbiorniczek a drugi ze oringi mozna znalezc. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaleźć oringi, wymontuj zbiorniczek wyjmij oringi zmierz średnicę oraz grubość. Poszukaj w sklepach motoryzacyjnych lub sklepach/warsztatach z hydrauliką/pneumatyką do aut ciężarowych, maszyn budowlanych, rolniczych tam mają takie rzeczy. Jak już będziesz na tym etapie po wymieniłbym wszystkie oringi w króćcach rur dochodzących do zbiorniczka oraz w tym nachodzącym na termostat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika: wymiana termostatu + uszczelnienie + plyn = 200zl. Dodatkowo wymienilem zbiornik wyrownawczy = 150zl. Z robocizna 350zl wyszlo w Warszawie. Pisze ten post jakby ktos kiedys interesowal sie ile to kosztuje :)

Dzieki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Termostat, zbiornik, płyn i robocizna to 350,-? :shock: co to za termostat założyłeś? O płyn to nawet nie pytam.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie termostat 150-180zł, plyn 7l 70zl zbiornik wyrównawczy to około 150 zł do tego robocizna :lol: coś tu śmierdzi albo masz jakieś marne zamienniki. Jakiej firmy masz zbiornik wyrównawczy i termostat?

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Prawdziwy pasjonat, robi za free :lol:

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odkopuje temat wyciekajacego plynu chlodniczego :D mianowicie, po w/w naprawach zauwazylem ze korkiem ze zbiorniczka wyrownawczego wydobywa sie powietrze i czasami deko plynu, slychac syczenie. W plynie brak oleju i odwrotnie, auto nie kopci na bialo, lecz niepokoi mnie zbyt wysokie cisnienie (?) Skoro korek puszcza. Korek mam na 2 bary. Obejrzalem uszczelki na korku i sa na nich takie jakby wgniecenia wzdluz korka. Czy te "szramy" na oringach to norma?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak plynu nie ubywa to zapowietrzony układ. Widzisz teraz mechanik tani szybki a problem nadal jest :roll:

Jak był wymieniany zbiornik wyrównawczy na używany nie miałeś korka w komplecie?, podmienil byś i zobaczył czy będzie różnica. Nie grzeje ci się za bardzo kontroluj temperaturę w teście nr 7.0.

Kupie listwe oslaniajaca próg stahllgrau metalic (400) strona kierowcy sedan 2002rok

721015571

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bylo korka :( plynu nie ubywa (nie liczac tego jak czasami trysnie korkiem). Temperatura ok. Mechanior odpowietrzyl, ja takze ale bez skutku ... jutro zalatwie nowy korek, mam nadzieje ze to nic powazniejszego. Korek zamiennik czy raczej nawet uzywka ale oryginal?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Najlepiej nowy ori, temperatura ok to znaczy ile jest dokładnie?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To nie ok jak termostat ma temperaturę otwarcia 105 stopni.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jaki masz płyn? Rozumiem, że woda to skrót myślowy :roll: jaka była wtedy temperatura w teście 7.0?

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slychac jak gotuje sie woda.
prestone zalany. Na tescie 107st i roslo

Jak masz preston to w tej temperaturze się nie zagotuje.

Możesz słyszeć;

jak jest źle odpowietrzone to może być słychać jak się płyn trochę przelewa,

zły korek i bez potrzeby upuszcza ciśnienie,

słychać przedmuchy do okładu chłodzenia. wskazany test na obecność CO w płynie.

Mechanior odpowietrzyl, ja takze ale bez skutku

Czy po odpowietrzeniu miałeś przelew w zbiorniczku wyrównawczym ? jak nie miałeś to prawdopodobnie padła pompa ale podstawa to dobre odpowietrzenie i szczelność układu.

..........................................................................................

Generalnie to na privy nie prowadzę korespondencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagle zepsułaby mu się pompa ? Niech napisze jak odpowietrza ten silnik. A jak nie ma obiegu to może wykręć ten termostat i wsadź do garnka z gotującą się wodą i sprawdź czy się otwiera. Zawsze tak robiłem przed włożeniem termostatu do auta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.