Skocz do zawartości

Swap z 1.8i na 2.5 M52B25 Brak wskazań obrotomierza


bolekf2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem po swapie z 1.8i na 2.5 M52B25. Silnik przełożony razem z wiązką. Immo odblokowane. Jeździ wszystko jest ok., jedynie co nie działa to wskazanie obrotomierza, ekonomizer i wskaźnik temperatury. Może ktoś dysponuje schematem i podpowiedziałby jak zmodernizować wiązkę i czy trzeba wymienić licznik, żeby wyżej wymienione wskazania działały jak trzeba?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sprawdzałem, że w M52B25 sygnał obrotów wychodzi z pinu 36 ECU silnika, na pin 20 (biała wtyczka) licznika.

Po sprawdzeniu wiązki wszystko wydaje się w porządku, jest przejście. Dla pewności przewód został całkiem odcięty i podłączone zostało obejście i dalej obrotomierz nie drgnie. Podmieniłem licznik z 6 cylindrówki (ma wyskalowany prędkościomierz do 260, 4-cylindry ma do 240), po podmianie licznika obrotomierz nadal nie działa.

Podłączony został komputer, podczas diagnostyki obroty sę jak najbardziej widoczne.

Czy ktoś mógłby sprawdzić, czy w M52B25 za obroty odpowiedzialny jest pin 36 i powinien być podłączony do 20 w liczniku?

Można jakoś sprawdzić sygnał obrotów, czy wychodzi z ECU? Może jest możliwość wzięcia sygnału obrotów z innego miejsca niż ECU silnika?

Numer sterownika silnika to Siemens 1 429 861, 5WK9 0322, DME MS41.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Masz to dobrze podłączone tylko problem tkwi w rodzaju sygnału obrotów. Musisz się pasoftem podpiąć pod licznik i przy obrotomierzu zaznaczyć odczyt na analogowy.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.