Skocz do zawartości

M52b20 1x vanos kilka pytań proszę o pomoc w sprawie vanosa


likes93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich zakładam temat ponieważ nie uzyskałem nigdzie konkretnego info w sprawie vanosa.

Silnik to m52b20 1x vanos 95r

mój problem polega na tym gdy auto osiągnie temperaturę powyżej niebieskiego pola to zaczynają wypadać zapłony na biegu jałowym na 5-10sekund i do około 2,5k obrotów, sprawdzałem inpa błędy i po wypadnięciu zapłonu wyskakuje LIMIT BANK 1 oraz 2, auto jest mułowate do 3k powyżej dopiero zaczyna płynie jechać i od około 4k czuć duży przypływ mocy, po przyłożeniu ucha do obudowy vanosa słychać grzechotanie ,gdy się stoi przy otwartej masce brak jakich kol wiek niepokojących hałasów, lewe powietrze wyeliminowałem

Rzeczy które wymieniłem na nowe:

- Oba czujniki vdo siemens

- Sondy lambda 2x continental stare byly uszkodzone

- Fajki świec bosch oraz swiece nowe NGK BRK9EK

- Odma Febi kompletna wraz z 2 uszczelkami krokowca jak i odmy

chciałbym dodać ze silnik stal bardzo długo nie odpalany, i objawy które zauważyłem z vanosem mogą robić takie problemy ?


bardzo był bym wdzięczny za każda wskazówkę, nie mam w pobliżu mojej miejscowości kogo dopytać czy posłuchać przejechać się e36 z tym samym silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.