Skocz do zawartości

Filtr kabinowy [?]


Szymon871

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim.


E36 2.8

12.1995r

Klimatyzacja Automatyczna

Końcówka vinu: AR04031


Zamawiam filtr po vinie a w schowku filtra brak... Czy jest w takim razie w podszybiu czy nie ma go w ogóle?:D



Jeżeli w podszybiu to prostokątny czy okrągły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać autor wątku nie ma za schowkiem filtra, a ma klimę. Nie może być tak że jeśli jest klima to nie ma w ogóle filtra. W ogłoszeniach piszą o okrągłych filtrach dla aut z klimą, a Ja jak wspomniałem w moim przypadku, klimy nie mam a mam okrągłe filtry przy dmuchawie. Wychodzi na to że w tym konkretnym przypadku nie ma zależności, może występować każdy wariant :wink:

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz mieć te okrągłe. Wymontuję stare i najlepiej kup na wzór nowe, bo nie wiem czy z klimą a bez się różnią, nie powinny ale pewności nie ma.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

BMW - Bardzo Mądry Wybór ;-)

http://forum-lines.ru/rez/ab278744.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz mieć te okrągłe. Wymontuję stare i najlepiej kup na wzór nowe, bo nie wiem czy z klimą a bez się różnią, nie powinny ale pewności nie ma.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 


To jest ten 1% niepewności :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sagi ciąg dalszy :mrgreen:


Korzystajac z pomocy tego filmu:



zabrałem się za poszukiwania filtra kabinowego. Po odkreceniu wszystkich śrubek mym oczom ukazał się, zamiast dmuchawy z filtrami, taki widok:


1ce2387d2c170.jpg


cf4e72bf5996d.jpg


e60ef888a3ad7.jpg


Czy ktos mi może powiedzieć co to jest ? XD


Lub gdzie jest moja dmuchawa? Bo jakoś nie wydaje mi się żeby była zamknięta w tym czyms. Tym bardziej, że nie da się tego podnieść, odkręcić, uchylić - nigdzie nie widać mocowań i jest nieruchome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwną masz tą obudowę wentylatora ale ja nie o tym, weź ściągnij schowek jeszcze raz i zrób zdjęcia tam gdzie powinien być ten plastki o filtra kabinowego, o ile dobrze pamiętam u mnie musiałem oprócz schowka ściągnąć jeszcze taki panel z przekaźnikami czy czymś tam nie pamiętam dobrze bo ostatnio zaglądałem tam chyba z 2 lata temu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dziwną masz tą obudowę wentylatora ale ja nie o tym, weź ściągnij schowek jeszcze raz i zrób zdjęcia tam gdzie powinien być ten plastki o filtra kabinowego, o ile dobrze pamiętam u mnie musiałem oprócz schowka ściągnąć jeszcze taki panel z przekaźnikami czy czymś tam nie pamiętam dobrze bo ostatnio zaglądałem tam chyba z 2 lata temu.

 


W końcu się zabrałem za to. No nie huhu nie widzę gdzieoglby być ten filtr xD foto:


b6d25bdc8485d.jpg


87881c4dfdeb4.jpg



26aeafa0c1de3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po Vin klima wychodzi że jest ale jest coś kombinowane bo kompresor jakiś inny nie ma napinacza paska od klimy i mam inny panel w środku. Nawet papiery od niego mam. Z tego co widzę po okładce jest to jakiś włoski panel do klimy automatycznej dedykowany do e36


IMG20210915111720.jpg


IMG20210915111944.jpg



Jest jednak problem z tym filtrem bo nigdzie go nie ma, a jak włączam klimę to czuć "starość" na początku. Pytanie jak to teraz rozwiązać. Czyszczenie układu pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że nie ma żadnej informacji na temat tej firmy w google, i teraz pytanie czy jak ktoś ją zakładał czy wogóle dał filtr kabinowy, a w tej broszurce nie masz jakiś namiarów na firmę? stronę www czy choćby e-mail. A tą starością czuć tylko jak włączysz klimatyzację czy na ogrzewaniu też? Ja w Tds też nie mam napinacza tylko rolką się napina pasek. Aha i czy po vinie wychodzi że masz klimę ręczną czy automatyczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest tylko panel więc tam nic nie ma, ale sprawdzę jeszcze raz. Co do klimy z przed kupnem auta sprawdzałem i byłem na 90% pewien że jest w Vinie ale teraz nie ma jej według Vin xD więc pewnie jest dołożona...


https://www.mdecoder.com/decode/wbacd11080ar04031


Ciekawe czy ten filtr w ogóle jest.


Co do zapachu. Najbardziej śmierdzi jak włączę bez klimy - na początku. Z klima trochę mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.