Skocz do zawartości

E36 cabrio M43 pali tylko na pych


Zyga1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, na początek chciałbym się przywitać bo jestem tu nowy.

Mam problem ze swoim Cabrio. Ponieważ po wyciągnięciu auta z hali garażowej w której stało na czas zimy. Auto odpaliło normalnie. Po dojechaniu pod dom, zgasiłem silnik .

Następnego dnia rano, gdy chciałem odpalić auto nie slychać było rozrusznika. Wszystkie kontrolki są ale rozrusznik cisza. Pierwsza myśl, rozrusznik. Po pchnięciu auta kawałek i zapaleniu z biegu, odpala i chodzi normalnie. Próbowałem z innym akumulatorem. Próbowałem z podpiętymi kablami i nic. Pali tylko na pych. Kupiłem 2 dni temu nowy rozrusznik. Po wsadzeniu zero reakcji, nie kręci. Rozruszniki okazało się oba sprawne. Sprawdziłem napięcie i dochodzi do rozrusznika. Masa też sprawdzona budy i silnika. Okazało się że nie dochodzi do rozrusznika + impulsu po przekręceniu stacyjki. Podmieniłem stacyjkę i też nic. Bezpieczniki i przekaźniki też podmienione. Myśl poszła na EWS ale wtedy auto nie powinno odpalać a na pych pali. EWS też zamieniłem i zero reakcji. Myślałem że winny jest jakiś kabel po drodze stacyjki a rozrusznikiem.

Kumpel wpadł na pomysł aby założyć bajpas na EWS i auto teraz pali normalnie ale na zwartych kablach. Coś się mogło rozkodować? Miał ktoś taki problem kiedyś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Z tego co opisujesz to coś nie tak z modułem EWS, nie załącza przekaźnika. Sprawdź w INPA czy masz możliwość zrobienia synchronizacji EWS. Tylko że nie powinien palić na pych gdyby nie rozpoznawał kluczyka. Na innym module EWS nie odpalisz silnika, trzeba mieć komplet, sterownik silnika, moduł EWS, kluczyk.
Po czterdziestce człowiek ma, trochę z osła, trochę z lwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.